Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek babaként is inkább...

Akinek babaként is inkább "távolságtartóbb" volt a gyereke, nagyobb korában sem volt túlságosan bújós?

Figyelt kérdés

Az elsőszülöttem abszolút a tankönyvi eset volt, egész 4. trimeszterben nem lehetett lerakni, együtt aludtunk 1,5 éves koráig és még most is gyakran átjön éjszaka közénk a szülői ágyba. Imádom, nagyon bújós, bármi baja van, vagy csak fáradt vagy jókedvű, egyből jön és bújik és ölelkezik és puszit ad és minden fantasztikus fizikai érzelemkinyilvánítás megvan. Most 2,5 éves.

A kicsi merőben más. Azt veszem észre, hogy ő annyira nem szereti, ha dédelgetem. Könnyebben, hamarabb elalszik, ha lerakom a kis babafészkébe, vagy mondok rosszabbat, hasalgatás-forgolódás gyakorlása közben fogja magát, és bealszik csak úgy a játszószőnyegen. A FÖLDÖN. O.O Inkább ott alszik, mint a kezemben, hozzám bújva. A nővére ilyet SOHA nem csinált. A hordozást is csak mérsékelten szereti, ha ébren van akkor mászna ki belőle, tolja magát kifelé és kb "kiugrik", ha meg szorosabbra kötöm, akkor meg sír és zavarja, hogy nem tud mozogni. Legalább aludni jókat alszik benne, ezt mondjuk aláírom, így végülis tudunk élni, mehetek vele játszótérre meg párhuzamosan tudok a két gyerekkel foglalkozni, ez jó. De ő nem szeret együtt aludni sem, a saját kiságyában érzi jól magát.


Persze, tudom, minden gyerek más, mások az igények, de én nagyon bújós vagyok és a nagyobbik lányomnál is imádom, hogy ő is hozza a "szintet", a kicsinél viszont nekem nehéz belátni, hogy ő mintha kevésbé ragaszkodna a testközelséghez, mint én, pedig ő a 3 hónapos (na jó, jövő héten 4) baba kettőnk közül :D De valahol reménykedek benne, hogy nála is lesz szeparációs szorongás meg ilyen-olyan fejlődések, amiktől majd ő is ugyanúgy szeretni fogja az összebújásokat, az együtt alvást, a mindenfélét. Nektek mi a tapasztalatotok? Akinél hasonló volt a kicsi babaként, ott nagyobb korára ez változott, vagy maradt ugyanígy kicsit "tartózkodóbb"?


Szeretném őt jól szeretni, de ez nyilván könnyebb akkor, ha ugyanazon a módon kell szeretni, mint ahogyan nekem természetesen jön.


2023. márc. 6. 08:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Neki más a szeretetnyelve. :) Nincs ezzel baj, azzal sem, hogy te vágysz az ölelésére. Nálunk a lányom ilyen, hogy sosem kellett neki nagy ölelgetés, ha kivettem reggel az ágyból, páros lábbal próbált lekapaszkodni a földre, hogy mehessen a dolgára. Most van szeparációs szorongása, de bújós így sem lett. Néha jól esik neki, hogy felveszem, de általában csak azt akarja, hogy üljek ott mellette, amíg ő játszik.
2023. márc. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk pont így volt. A nagyobbik most lesz 6, a kisebbik 2 és negyed éves. A nagyobbik mindig iszonyat bújós volt, a kisebbik jobban szerette, ha esti szopi után békén hagyom, oldalra fordult, és elaludt. Sokkal kevesebbet hordoztam, mint a nővérét, mert könnyebb volt addig a nagyobbikkal játszanom kint, amíg ő a babakocsiban aludt, szerintem ezt szokta meg - mondjuk én együtt alszom vele. Ráadásul korán, 9 hónaposan ment bölcsibe, kicsit féltem, hogy nem fog-e elhidegülni tőlem, de abszolút nem ez történt. Most sem olyan bújós, mint a nővére, de a szeparációs szorongás óta nagyon-nagyon anyás lett, és ez tart azóta is, bár már kinőtt abból a korból. Nem szeret annyit meg olyan sokáig bújni, mint a nagyobbik, de sokszor igényli, néha kifejezetten ő jön oda. Akkor 10 mp bújás, feltöltődik, és megy a dolgára. Ne aggódj, nagyon szeret téged a picid, csak más a szeretetnyelve, mint neked :) Igazodj hozzá, és ne a bújásban mérd a ragaszkodását!
2023. márc. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem tudok hozzászólni a témához, mert egy gyermekem van edidg, 11 hónapos lesz. Egy igazi szeretetgombóc, elég tagadós kis matrica, de imádjuk. Szeretnénk tesót és nagyon jó olvasni ebben a témában és szuper, hogy végre/egyelőre/ csak normális válaszok jöttek és mindenki kifejti a saját tapasztalatát. Biztos, hogy bennünk is nagyon fura érzéseket keltene (vagy fog kelteni?!) ha a tesó mondjuk tartózkodóbb lesz és más lesz a szeretetnyelve, de így van rendjén és majd igazodunk. Köszönöm a témát! :)
2023. márc. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem az első volt olyan aki csak a babakocsiba akart aludni és ha ringattuk, de még sem volt olyan bújós ahogy most sem a kisebb ekeinte matrica volt,de igazán jól az ágyában tudott és ajárt aludni a 3. Hónap után, mai napig bújós és anyásabb, most a legkisebb 2,5 hónapos egyelőre nagyon bújós nagyon anyás, de azért el tud aludni az ágyában is de inkább este, de sokat alszik mellettem is ,sokat van kézben
2023. márc. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*akart aludni
2023. márc. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első gyerek ilyen, már 7 éves. Állandóan simogatni kell a hátát 😅 nem egy ölelős puszilkozós típus viszont az is igaz, azóta sem. De tényleg, hátsimi sose elég 😁
2023. márc. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Még változhat. Anyukám elmondása alapján én egyáltalán nem voltam bújós típus, amit nagy csalódásként élt meg, és az volt a vigasza, hogy húgom viszont bújós szeretgetős lett.

Nagyobb korunkra ez teljesen megfordult: a húgomnak max puszit lehet adni, én meg a mai napig is előfordul hogy átölelem anyut. Magától is inkább hozzám jön oda ölelkezni, a húgom sokkal távolságtartóbb típus.

2023. márc. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Hát, pedig tanuld meg úgy szeretni, ahogy ő igényli. Megérdemli. Ez a te felelősséged, feladatod, neked kell alkalmazkodnod hozzá. Az én gyerekem sem annyira bújós, ráadásul (amit te egyenesen katasztrófaként élnél meg) még szeparációs szorongása sincs. Simán ott lehetett hagyni oviban, hátra sem nézett 😂 Ő olyan például, hogy akkor jön inkább ölelkezni, mikor együtt játszom vele.
2023. márc. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok voltam nagy bújós, csak a párom és a gyerekeimtől viselem el a közelséget, meg kisgyerekektől még.

3 gyerekemből 2 ilyen va két fiú az egyik 25 éves a másik 4 egyik sem szeretett ölben lenni, a kicsi beül az ölünkbe, de ne öleljem és puszilgassam mert akkor ott is hagy

2023. márc. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Két lányom közül a kisebbik abszolút bújós, hizelgős, le se tudom magamrol szedni, mindig ölel és nagyon sokat van az ölemben. 4 éves

Nagyobbikom 6 éves, ő kicsinek se volt bújós, olelgetos, nehezen mutatja ki a szeretetét. Kis magának való volt mindig is.

2023. márc. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!