Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adtok használt ruhákat a...

Adtok használt ruhákat a babátokra, vagy csak újat?

Figyelt kérdés

Újszülöttként csak újat adtam rá, úgy gondoltam, hogy én sosem fogom használtba öltöztetni a gyerekemet.

Most pedig pár hónap elteltével több a használt, mint az új ruhája.Lelkiismeretfurdalásom van, hogy a gyerekem "csak ennyit" érdemel:(Ti milyen ruhát adtok rá?


2010. okt. 6. 11:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem jó felfogás a "csak ennyit érdemel"... Miért lenne rosszabb a használt ruha az újnál? Elmondom, hogy amit angol turiban vettem, kétszer olyan jól bírja, mint amit például a Brendonban... Pedig tized annyiba került. Egyszerűen jobb minőségű. És azért, mert egy gyerek már hordta 1-2 hónapig, nem lesz semmi baja! Azt a pénzt, amit megspórolok a használt ruhával, inkább játékra, uszodára, állatkertre költöm. Ezzel sokkal nagyobb boldogságot szerzek a fiamnak.
2010. okt. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg használt ruhát adok a kislányomra születése óta.Nagyon sok barátnőmtől kaptunk és rendszeresen járok turiba is.Gyönyörű márkás ruhákat találok Neki pici pénzért.Sőt azok legszebb, legcsinibb ruhái.Állandóan dicsérik hogy milyen csini és szép:)Sose volt lelkifurdalásom,eszembe nem jutott.
2010. okt. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
bután gondoskodsz.már bocs.eszembe se jut,hogy kevesebb attól hogy használt ruhát kap.Az is lehet szép és igényes is.Én születése óta adok rá használt ruhát,aztán több lett a használt mint az ujj.most pár ujj ruhája van és mind használt.20 hónapos,igy rengeteg ruha kell,kinti csúszó mászó.bent leönti,összefirkálja stb.feleslegesnek tartom 3 ezret kiadni egy tréningért,amikor 700 ért majdnem ujjat kapok.
2010. okt. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem viccelj! Neki tényleg tök mindegy..csak legyen nagyon tiszta..én rengeteg új dolgot vettem a picinek, és sokat kaptam egy ismerősömtől is. Először nézegettem, hogy már használt, vagy éppen nem ezt a mintát vagy színt választottam volna, aztán, miután napi 10 bukás és kaki után nem volt cucc már, amit ráadjak, szupi volt a régi is..de nem csak ezért nem baj. Otthonra tök mindegy, a legjobb cuccokban vendégségbe megyünk, a férjem mindig mondja is, hogy "mit parádéztatom a gyereket?!". De olyan cuki cuccok vannak.

És hát otthon nekünk a rugi mégiscsak az igazi..puha és kényelmes, és mindegy, hogy használt-e. Tiszta. 3.5 hós

2010. okt. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindegyőtöknek a válaszát!

Én is úgy gondolom, hogy még nem értékeli a ruhákat, neki mindegy, hogy új, vagy használt van rajta.Azt a pénzt én is inkább játékokra, és olyan dolgokra költöm, amit most értékel, és majd értékelni fog.Mondtam a páromnak, hogy majd ráérnek akkor az új ruhák, amikor tini lesz, és a kinézet lesz neki a fontos, nem a játékok...Visszaemlékszem a gyerekkoromra, amikor névnapra vagy szülinapomra ruhát kaptam, sose örültem neki, csak a játéknak.De mégsem tudom sokszor kiverni a fejemből, hogy miért nem adok neki jobbat...(igaz nagyon nem is tudnák, vagy akkor negyed ennyi ruhája lenne csak, és minden nap moshatnák:))

2010. okt. 6. 11:52
 6/11 anonim ***** válasza:
Ugyan már. Kb. 62-es méretig újak voltak. De aztán már használtak. Szinte új ruhákat lehet kifogni használtan, tökéletesek, nem is látszik rajtuk. Egyedül a body az új mindég, mert azok nyúltabbak. De aludni használt van. Ja és a cipő is mindég új. Sajna mi kezdünk kinőni a használtból, mert az ő méretébe már nehéz szépet kifogni(92-es), de azért még akad.Nagyon sokat lehet rajta spórolni, a maradékon vehetsz neki játékot vagy valamit.
2010. okt. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
előttem jól írták, az angol turis ruha sokkal strapabíróbb, mint az új. Már eszembe sem jut babaoltba menni ruhácskát vásárolni, ha kell valami - most épp téli dzseki - akkor egyenesen az angol turiba megyek. Nem rongyot adsz a gyermekre, hanem szép, igényes ruhákat. Te nem sirattad meg sose, ha kinőtt egy ruhát, hogy milyen szép, és alig használta? A „használt” ruha nem elnyűtt ruha. Alig várom, hogy ismét legyen, kire ráadni a kinőtt ruhácskákat. Itthonra meg koszolni jók az ismerősöktől kapott ruhák is.
2010. okt. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
van új és van használt ruhája is a fiamnak.az angol turkálókban sokkal jobb minőségű,szebb és egyedi dolgokat lehet találni.Én olyan helyre járok, ami bizományi is és turkáló is.A bizis dolgok olcsóbbak,mint a turisak, de a turisak jobb minőségűek.nagyon vagányul tudom öltöztetni a fiam.újat csak bodykat szoktam venni a tescoból, de van használt bodyja is.
2010. okt. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Brigitta04 ***** válasza:

Szia,sziasztok.

Ne legyen lekiismeretfurdalásod.Eljön az az idő is amikor majd a csemete mondja meg anyu nekem ez+ez a ruha kell!Na akkor nem lesz választási lehetöségünk!De addig egyáltalán nem baj ha használt dolgokat vesz az ember.Nekünk is vannak uj dolgaink,van amit kaptunk és járunk turiba is.Van mikor nem veszek semmit van mikor felpakolom magam.PL:2 hete bélelt bársonynadrágot találtam tökéletes állapotban 350 Ft volt!Ha uj dolgot szeretnék venni akkor pedig mindig célirányossan vásárolok,tudom mi az amit szeretnék és CSAK azt veszem meg,nincs az,hogy jaj de aranyos ez is +ez is.Vannak olyan rucijaink is amit itthonra használunk és nem utolsó sorban tök jó,hogy nem kell minden másnap mosnom::)

2010. okt. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én kicsinek sem csak újat adtam rá, sok sok ruhácskát kaptunk tesóméktól. Most úgy vagyunk, hogy itthon használtakban van, aztán vettem pár darabot amit akkor adok rá ha megyünk valahova, mert azért mégis kopottabbak amiket úgy kaptunk és itthonra a sárba meg csúszni mászni az is jó. Sajnálnám is már az új ruhácskákat ilyesmire. Bátrabban is mosom egyébként ami foltos marad mint az újat, mert attól félek nehogy a színét kivegye vagy ilyesmi. Én nem hiszem hogy azzal mutatjuk ki a szeretetünket a gyerek fele hogy milyen ruhába járatjuk, vagy milyen játékokat kap, ha ezt így gondolja valaki akkor az gáz. Az egyik szomszédunkban a kislány idősebb 8 hónappal mint az enyém és csak új ruhát adnak rá, de ők sem szeretik jobban mint mi a sajátunkat. Hessegesd el a gondolatokat a fejedből mert ezek nem jók, ne abba próbáld a szereteted mérni hogy mibe öltözteted a gyermeked. Egyébként tényleg vannak nagyon jó minőségű turis ruhák, én vettem olyat a lányomnak hogy nem mondtam volna meg hogy használt, még egy kis bolyhocska sem volt rajta.
2010. okt. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!