Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le 5 hónaposom...

Hogy szoktassam le 5 hónaposomat, hogy ne harapjon szopi közben?

Figyelt kérdés
2010. okt. 6. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Szólj rá, hogy nem szabad, következetesen, mindig amikor harap. Erélyesen mond neki. Nem feltétlen azt érti meg, amit mondasz, de a hangsúlyból érzi, hogy rosszat csinál.
2010. okt. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mindig rászólók, ilyenkor abbahagyja az evést és nem is mindig hajlandó folytatni. Van amikor meg úgy megijed, hogy zokogásba tör ki.

Hiába szólok rá, csak viccnek veszi, mert utána ha be is kapja megint, akkor néz rám és harap.

2010. okt. 6. 14:14
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor harap, vedd ki a szájából a melled, várj egy kicsit és úgy add vissza. Ezt biztosan megérti. Én nem szíves szólok rá eréjesen egy pici babára.
2010. okt. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Engem is harapott a lányom egy ideig, a védőnőm azt tanácsolta, hogy határozottan vegyem el a cicit tőle, majd adjam vissza. Ha megint harap, el kell venni. Türelemjáték, de megéri, engem már nem harap meg a kicsim, még mindig szopizik és 11 hós.
2010. okt. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem akarlak ijesztgetni, de gyakran ez az elválasztás jele. ugyanis ha harapni tud akkor a nyelve nincs szopási pozícióban, tehát nem akar szopni, ezért (tud) harapni. Én nem tartom megoldásnak az erélyes rászólást, mert mint látod megijed, mást nem érsz el vele, mert még kicsi. Türelemmel, finoman, de ha nem sikerül leszoktatni, akkor valszeg igy választja el magát.
2010. okt. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!