Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Visszateszem a kiságyba és...

Visszateszem a kiságyba és visszaalszik?

Figyelt kérdés
Egy pár napja lettem figyelmes arra, hogy a 2,5 hónapos gyermekem hajnali kelés majd evés után (5 óra körül) magától visszaalszik. Ez azt jelenti, hogy beteszem a kiságyba még nyitott szemmel és nem sír, hanem egyszerűen pár perc alatt visszaalszik. Ez azért furcsa, mert nagyon sokáig altatni kellett, hogy elaludjon ilyenkor. Lelkiismeret-furdalást érzek, hogy talán úgy érzi, hogy nem számíthat rám? Vagy nincs szüksége rám? Nappal altatom, az ölemben alszik el, utána teszem be a kiságyba. Tudom, hogy ennek örülni kellene, de mégis furcsa.

2023. márc. 8. 06:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne viccelj! Hogy ne lenne rád szüksége:)


Én a nagyobb lányomat 7 hetes koráig ringattam kb. minden módon. Kész kínlódás volt minden altatás, aztán az egyik alkalommal le kellett tennem egy kicsit valamiért, erre abbahagyta a nyöszörgést és 1 perc alatt elaludt. Utána letéve altattuk és megszűnt minden gondunk. Azóta 8 éves, ragaszkodó és imád aludni.

2023. márc. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nappal is érdemes volna így altatni.
2023. márc. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, ahelyett, hogy örülnél. Az első gyerekemet meg most is altatni kell, 2 es fél evesen. Voltak másfél órás ringatások, aztán éjjel megint. 8 honapos koráig szinte csak ölben aludt. Iszonyú kimerítő.

Most meg lett egy olyan gyerekem, akit 4 naposan le lehetett tenni evés után úgy, hogy becsukja a kis szemét es elalszik. Döbbenet, mennyire más így élni 😁 örülj, hogy elalszik magától! Nagyon sokat jelent majd a mindennapokban.

2023. márc. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen gyerekek, enyém is ilyen volt, kb 2,5 évesen kezdte csak el igényelni hogy ott maradjak vele mikor elalszik. Örülj neki amíg tart, aztán valószínű úgyis fog változni egy másik életkorban.
2023. márc. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Össze tenném a két kezem, ha az én gyerekemnél is ennyi lenne az "altatás". :D
2023. márc. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de ez butaság, attól,hogy nem kell ringatni és dajkálni és magától elalszik, nem jelenti hogy nincs szüksége Rád.

1 fiam pl borzasztó alvó volt, sokszor ténykeg rengeteget dajkáltam, keltem hozzá,tologattam babakocsiban hogy aludjon, féléves koráig katasztrófa volt, szakértők tanácsára meg kellett úgymond tanítani aludni utána az éjszakai alvással már nem volt gond. 2. Fiam us eleinte kézben aludt el,vagy evés után, aztán egyszercsak 2 hónapisan mindenbaja volt a kezemben letettem az ágyba és elaludt onnantól csak leraktam és aludt, kb 2 éves korától meselés után még ott kellett üljek egy 10'0 percet mellette,kb 4 éves korától mese után alszik is. A legkisebb most 2,5 hónapos, újszülött kora óta evés után magától elaludt bármely napszakban csak letettem és ennyu, kb 6 hetes kora óta már csak este és éjjel alszik el azonnal evés után, illetve úgy,hogy csak beteszem az ágyba, nappal a kezemben vagy mellettem, vagy ha elmegyünk autóval vagy babakocsival.

2023. márc. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

*10 percet

Bocsánat a hibákert, nagyon kapkodtam

2023. márc. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van én mindig, így altattam ezzel kezdtem és nem is igényelték hogy ringassam.

3.kicsit nehezebb eset volt, de volt hogy feldühítettem azzal ha a nyuszörgésre kivettem az ágyból.

2023. márc. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 flora08 ***** válasza:
Az egyes válaszolóhoz hasonlót tudok írni én is: ringattam, sétáltam, magam mellé vettem, semmi. Majd letettem az ágyába a cumijával, és pár perc múlva aludt. Két hónapos volt ekkor. Most esténként egy kicsit hozzám bújik, majd mutat a kiságyára, hogy menne aludni 😄 Másfél éves lesz, áprilisban. Úgyhogy semmiképp ne érezd magad rosszul, vannak ilyen gyerekek akik egyedül szeretnek elaludni, nincs ezzel semmi baj. Az egyedül elalvás nem egyenlő a sírni hagyással - bár sajnos rengetegen gondolják így 😔 Nem is merem mondani senkinek, hogy leteszem és alszik, mert azt hiszik sokan, hogy ezt úgy értem el, hogy otthagytam egyedül bömbölni szegényt.
2023. márc. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!