Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell éjszaka büfiztetni?...

Kell éjszaka büfiztetni? Fájhat éjjel a baba hasa ha cici után azonnal hasra visszateszem aludni?

Figyelt kérdés
2014. szept. 15. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy kell, minden eves utan kell, ha elmulasztod megfajdulhat a hasa.
2014. szept. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de nekem azonnal alszik is vissza és ha nem rakom le rögtön akkor ordit!ja és nálunk néha fél óra mire jön a büfi .akkor kaja után fél órát hordozzam és addig nem aludhat ?vagy hogy?
2014. szept. 15. 20:43
 3/8 anonim ***** válasza:

mekkora? ha pár hetes akkor igen, büfiztesd, mert veszélyes ha bent marad a büfi és éjjel tejjel jön vissza, ő meg nem tud kimászni belőle.

ha már nagyobb, 3-4 hónapos, akkor nem kell éjjel büfiztetni

2014. szept. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia, amíg kelt éjjel a kislányom én sem büfiztettem. Evett ő is, és már aludt is vissza. Nekem az a tapasztalatom, hogy mikor kényelmetlen volt neki, hogy nem jött ki a büfi, akkor vagy nem aludt el, vagy pár perc után megébredt, felvettem, ahogy megmozgattam büfizett, és már aludt is tovább. Szerintem jelezne, ha valami nem lenne jó, vagy nyomná a kis hasát a bent maradt levegő. Hason meg, ha vissza is jön egy kis tej, kifolyik a szájából, a pelenkára ahogy oldalt van a kis feje. Mielőtt lehurrogtok, kislányomnál volt ilyenre példa, azért merem írni.
2014. szept. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én úgy szoktam csinálni, még kezdő vagyok, 5 hetes a fiam...hogy evés, többnyire cicinként büfiztetem. mikor látom hogy elalszik akkor megbüfiztetem gyorsan, szerencsére nekem nem kell félórát várni, hát simogatással 2percen belül van büfi, azt visszateszem cicire és szopizik még 1-2 percig és alszik, ilyenkor már nem keltem, mert ennyi idő alatt nem nyel annyi levegőt.
2014. szept. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nálam ugyanez van. az első 6 hétben szinte mindennap fajt a pocija. én akkor ugy vettem eszre hiaba bofog ugyanugy felfujodott es sirt napkozben meg néha éjjel is. most 2 hete nem faj a pocija es mivel ő is cici kómásan alszik el, van hogy kimarad a büfi. de most már akkor se fàj a pocija ha nem büfög. de azert nyilvan probald büfiztezni, ha már látod hogy almosodik. az is több mint a semm, még akkor is ha utanq visszateszed még a végső elalvásig.
2014. szept. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
elvileg kell. de én sem szoktam, ha elaludt a cicin. hasra teszem, akkor nagy baj nem lehet.
2014. szept. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Éjszaka nyugodtabban szopiznak(nincs annyi inger,fény,nem tekergeti annyira a fejét stb)így nem nyelnek annyi levegőt vagy egyáltalán semmit!

Ha a te babád hasa ne fáj büfi nélkül akkor nyugodtan tedd le aludni,ne hurcikold fél órán át mert kivered az álmot a szeméből,pláne ha még hasra is teszed akkor meg ha mégis jön a büfi akkor simán ki tudja nyomni,meg ha esetleg tejcsi is jön vele kifolyik a szájából!

Nekem a védőnőm azt mondta ha különösebben nem hasfájós nem fontos büfiztetni éjszaka!

2014. szept. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!