Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes baba tapasztalatok?

3 hetes baba tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Holnap lesz 3 hetes a lányom. Első baba, írnátok tapasztalatokat hogy kinek milyen volt ez az időszak?

Sírós, lehet a pocija fáj de kaki van normálisan. De az is lehet hogy az idő miatt, alig alszik nagyon sokat van fent. Kb naponta 2 olyan alvás van ami 3-4 órás, amúgy 5-10 percenként kel fel és 1-2 óra múlva tud vissza aludni pár percre


2023. márc. 8. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pokoli igazán sírós alig alvos csak a cici volt kb 3 hónapos koráig. 3 hetesen lassan lerakhatod a földre hasalni vagy finoman játékosan tornáztathatod, az a pocaknak is jó. De ezen kívűl kb vagy etettem vagy altattam mert rettentő rossz alvó volt én sose gondoltam volna, hogy egy ilyen kisbabát ennyit kell altatni.
2023. márc. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez pont ilyen, mint ahogy leírtad.
2023. márc. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen atlagos babad van.

Az eszik - alszik baba ritka mint a feher hollo.


Az enyem az elso 3 honapot vegigsirta ha le mertem rakni a kezembol, ejjel meg vegig uvoltott a hasfajas miatt.

Kizarolagosan szoptattam.

3 hetesen meg 20 orat cicizett, akkor nem sirt csak.

Ja az alvas... hat orulhetek ha napi 3 - szor 20 percet aludt ujszulott koratol.

Kesobb ez 2-szer 30 percre csokkent, de ezt is csak babakocsiban.


Most 7 eves, es SOKKAL nehezebb mint a babakor.

Ez ilyen...

2023. márc. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám 3 hetesen a cicimen élt. 😄 Cicivel a szájában aludt a köztes időben. Ha le tudtam szedni magamról, akkor az apján aludt. Amikor éppen elkaptunk pár ébren töltött percet, akkor hasra tettük, amitől ordított minden alkalommal. Volt egy kis hasfájás, de nem volt vészes. Éjjel 1,5-2 óránként ébredt. Most 8 hetes. Egyszer ébred éjjel. 2 óránként eszik, 1 óra ébrenlét után alszik 30-60 percet (ha szerencsém van). A köztes időben játszószőnyeg, vagy sétálunk a lakásban. Délután 1 óra séta kb.
2023. márc. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az enyém 6 hetes koráig nagyon sokat aludt, 3-4 órát egybennapközben és éjjel is,aztán evett, de az eltartott az első 2-3 hétben volt hogy 1-2 óran át is mert folyton bealudt közben, aztán 6 hetes kora után hasfájós lett,egyre kevesebbet aludt napközben, raadásul pótolnom kellett, szerencsére egy tápszer cserével és Biogai cseppel megszűnt a hasfájás, most 11 hetes napközben 15-30 percet alszik max egyben kiveve ha elmegyünk sétálni vagy autózni, este meg éjjel viszont alszik, csak egyszer kel.
2023. márc. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam az a tankönyvi eszik-alszik baba volt ennyi idősen. Aludt, nézelődött, evett, nézelődött, aludt. Nagyjából ebből álltak az első hetek.

Mondjuk ő később is nyugodt baba volt/maradt. Most 9 hónapos. Csak akkor sír, ha valami baj van, elesik, beüti valamijét, vagy persze ha elhagyom a szobát, amiben tartózkodunk. 🤣

Na a lányom pont az ellentéte volt. Ő az elejétől kezdve sírós volt. Fájt a hasa, mindenre érzékeny volt. Szinte az utcán éltünk az első pár hónapban, mert folyamatosan babakocsizni kellett vele, mert csak akkor nem sírt. Durva volt.

2023. márc. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Engem mindenki fenyegetett a 3 hetes növekedési ugrás borzalmaival. De csak annyi volt, hogy tényleg többszőr akart cicin lenni, de kb 3-4 nap alatt felszaporította a tejem és ennyi volt. Abban a pár napban volt, hogy 40 perceket aludt és 1,5-2 órákat volt fenn.


De nagyon szerette ha mondókáztam, énekeltem neki, vagy ha mozgásos tornázós mondókákat mondtam neki, meg amikor zenére lötyögtünk a szobában fel-alá.

2023. márc. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!