Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran tornáztatjátok...

Milyen gyakran tornáztatjátok babátokat? Miért feszíti be a lábait? Mit kellene csinálnom?

Figyelt kérdés
Születése óta igazából minden nap tornáztattam a csípőjét és lábát, ahogy a kórházban mutatták. Mindig szerette, mosolygott. 2 hete hordom gyógytornászhoz, mert kicsit feszesek az izmai. Azóta a kezeit is tornáztatom, ahogy mutatták, ami még tetszik is neki és már ügyesen csinálja. Viszont mióta gyógytornászhoz járunk, a csípőtornát nem szereti, feszíti a lábait. Még a felhúzás, kinyújtás rész megy, tetszik is neki, ahogy korábban. Ha a csípőtorna azon részét csinálnám vele, ahol a lábacskáival kört írunk le, akkor szinte mindig befeszíti a lábait. Erőltetni nem akarom neki természetesen, de mit lehetne csinálni, hogy újra együttműködő legyen ebben a tornában is?

2023. márc. 13. 14:34
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
5 és fél hónapos. Ha jó a kedve, akkor szinte fél órát elvan hason. Nyúl a közelében lévő csörgőkért, könyölök, többször nyújtott kézzel támaszkodik pár másodpercig. Hátról hasra fordul. Vissza ritkábban.
2023. márc. 13. 14:40
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ezt csinálja.. úgyh nem tudom tornáztatni, meg azt hiszi játszom és feszíti, vagy pedig nem tetszik neki és azért is feszíti. Én hordozókendőben hordom szemben velem, így jól ki van terpesztve a lába. Most lesz 6 hós státusz gyerekorvosnál. Remélem nem kell majd sehová hordani szegényt :) mondjuk mintha javult volna, de még mindig feszes, majd kiderül.
2023. márc. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgyhogy tornáztatnám de egyszeűen nem hagyja..
2023. márc. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az ortopéd orvos mondta, hogy tornáztassam, megmutatta hogyan, aztán azt is közölte, hogy persze 90% hogy befeszít majd és nem hagyja, akkor annyi, azt csá. Nem stresszelt vele, faros volt a lányom, követte az állapotát, elmondta, amit kell, de látszott, hogy tisztában van vele, hogy azért a gyerekek nem úgy működnek, ahogy azt az ember elképzeli. Mi szinte sose tudtuk csinálni ezeket a körzéseket, tök normális lett. Amire tudtam arra figyeltem, ne feküdjön az oldalán, úgy fogtuk, hogy le lógjanak a lábai meg ilyenek. A torna meg vagy ment vagy nem, de inkább nem.
2023. márc. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Most megnyugodtam hogy nem "akkora" baj ez a dolog.
2023. márc. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam.

Remélem azért a kicsi torna, amit enged, a napi hasalás, játék, gyógytorna segít a kicsit feszes izmain.

2023. márc. 13. 17:13
 7/15 anonim ***** válasza:
Van terpeszpelus is
2023. márc. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kislányomnak feszesség volt,minden pelenkázásnál kellett plusz terpeszpelenka 1 hónapig. Szépen rendeződött is. Amikor énekeltem közbe akkor hagyta.:D akkor elvigyorgott közbe,amúgy nem. Már nem kell,de fürdés után még szoktam azért. Nekem akkoriban azt mondta a dévényes és ortopédus is,hogy nagyobb babàk már nem úgy engedik,befeszítik. 5 hósan már nekünk se engedte,csak fürdés után max.
2023. márc. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Szerencsére annyira nem volt baj, hogy terpeszpelus kelljen. Legalábbis nem mondta senki, se a védőnő, se a gyerekorvos, se az ortopédián. A kórházban a születés utáni bent töltött napok során megnézték minden babának, utána pedig 3 hónaposan mentünk vissza ortopédiára kontrollra, csípőt ellenőrizte, ultrahang meg minden volt. Akkor az orvos semmit sem mondott, hogy baj lenne. Sőt inkább megnyugtatott, hogy minden okés. Én csípőficam gyanús voltam, fél évig szíjban is voltam, emiatt érdeklődtem és kérdezgettem az orvosnál szokásosnál többet.
2023. márc. 14. 07:26
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták az ortopédián, hogy lehet rá adni terpesz pelust, de kb. semmit se ér. Kétszer kellett visszamenni és nézték UH-val hogyan alakul, miután stabilan járni kezdett is vissza kellett vinni, hogy megnézze, hogy "rendeződtek el a dolgok".


Anno mondta a doki, mikor kérdeztem, hogy oké, de akkor mi működik, hogy igazából a kengyel az működik, ha tényleg probléma van, akkor azt meg is kapják, mert ott nincs kecmec, hogy ráadja-e anyuka, rajta van-e lecsúszik-e stb. a terpesz pelenka meg az ilyen parasztvakítás, de ha jobban érzem magam tegyem rá, aztán hozzátette, hogy az én lányom egyébként nem fog a kengyelig jutni, szép egészséges csípője lesz, csak kis eltérés van. Tényleg úgy is lett. Szerintem találni kell egy orvost, akiben megbízol ilyen-olyan szempontok alapján és akkor rá hallgatni. Ha meg UH is volt, akkor főleg látszott volna, ha probléma van a csípőjével. A feszes izomzata meg a csípőizület meg eleve két különböző dolog.

2023. márc. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!