Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogy tornáztatja a babáját?

Ki hogy tornáztatja a babáját?

Figyelt kérdés
2013. aug. 14. 13:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én sehogy.
2013. aug. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
sose tornáztattam
2013. aug. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Sehogy nem tornáztattam, mert egészséges. Ha lett volna probléma, akkor szakemberhez fordultam volna.
2013. aug. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én sem azért tornáztatnám, mert beteg :) Csak az érdekelt, van-e valaki, aki otthon játék gyanánt tornáztatja. :)
2013. aug. 14. 14:02
 5/12 anonim ***** válasza:
Gyógyped barátnőm annyit mondott, hogy amikor pelenkázom, akkor toljam fel a lábát, meg le. Illetve, a talpát bentről kifelé a hüvelykujjammal nyomkodjam végig párszor naponta, mert a láb boltozata 5 éves korig alakul ki. Semmi baja nem volt a fiamnak, de ennyike napi szinten belefér. Azóta másfél éves vasgyúró, elkapni nem lehet, nem még masszírozni..
2013. aug. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
megijedtem, mert azt hittem, kellett volna, de én sem tornáztattam babakorában.
2013. aug. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nekem kell tornáztatni mert én (anya) csípőficamos voltam. nekem a bicikli mozdulatokat kell tennem minden egyes pelus cserénél.
2013. aug. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
9 hónapos, most még nem nagyon csináljuk, de később szeretném tornáztatni, könyvet vettem hozzá
2013. aug. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is, anyukám is csípőficamos volt, mégsem mondta a doki, hogy tornáztassam a lányunk.

Marha jó, most aggódhatok, hogy valami baja lesz, ha felnő :(((

2013. aug. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódni, ha egészséges a baba, akkor nincs szüksége tornáztatásra.

Én is csípőficamos voltam, a kisfiamat kivizsgálták, neki teljesen rendben van a csípője, és semmiféle tornát nem javasoltak.

Egészségesen fejlődő babáknál nem csak hogy nem kell, de nem is nagyon szabad erőltetni a mozgásfejlődést. Kifejezetten káros pl. ha az állást, járást erőltetik, ezért káros a bébikomp is.

2013. aug. 15. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!