Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úszópelus kérdés, hogy működik?

Úszópelus kérdés, hogy működik?

Figyelt kérdés

Tervezgetjük a nyaralást, a kisfiam jelenleg 10 hónapos, a nyaraláson 1 év 1-2 hónapos lesz. A strandolás kérdésnél elakadtam, hogy mit lenne érdemes beszerezni neki. Láttam már ezeket az eldobható úszópelusokat, de ez hogy működik pontosan? Bemegy a vízbe, ráadom, kijön, leveszem, és adok rá simát egy kisgatyóval? Az a pelus gondolom kuka, és ha bemegy kap újat? Erre kell még külön fürdőnacit venni?

Bocsánat, ha buta kérdések, nagyon tapasztalatlan vagyok ilyen téren! :D



2023. márc. 19. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Nem, még mielőtt a vízbe menne, rá kell adni.

Igen, ha többször fürödtök, akkor cserélni kell.

Hogy adsz-e rá fürdőnadrágot, az egyéni döntés.

Én szoktam, de van aki nem.

2023. márc. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Az úszópelus lényege, hogy a kakit fogja fel. A pisit nem szívja, így a parton célszerű normál pelenkára cserélni.

Én nem dobtam el az úszópelust minden cserénél, hanem visszaadtam rá, mikir újra vízbe mentünk. Csak a strandolás végén dobtam ki, vagy ha kakis lett.

2023. márc. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Az úszópelus átengedi a vizet és a vizeletet. Célja csak a széklet megtartása, így a parton semmit se ér, normálra kell cserélni.

Igen vízbe menetelenként új kell.

Elég pazarló, látványra pedig ronda, ezért sokan húznak rá fürdőruhát, főleg hogy a vízben nyúlik a gumija és olyan mint egy trottyos gatya, csúszik a gyerekről.

A mosható úszópelus ezerszer jobb. Stabilabban tartja a székletet, szebb, kényelmesebb.

2023. márc. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyszer használatosak. Ha kijön a gyerek vízből, kuka. A moshatóak ugyanúgy átengedik a pisit, de környezet kímélőbbek ebből a szempontból. Van, aki az eldobhatóra ad fürdőnadrágot, vki nem. Igazából mindegy. Én adtam a lányomra fürdőruhát, sajnos neki még kellett 3 évesen, mert nem volt szobatiszta.
2023. márc. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi mosható pelenkát használunk általában, így mintás mosi külsőket használtam úszópelusként. Mikor kijöttünk a vízből, eldobható pelust adtam rá (mert utazáson amúgy is azt szoktunk). Ugyanúgy képes bent tartani a kakit, pláne amelyik bugyi forma és széles gumi van a combon és a derékon. Használtan elég olcsón lehet hozzájuk jutni (kb. 1000 Ft/db).
2023. márc. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mosható 3 rétegűt használtunk, ha medence is van van ahol csak úgy engedik be ha többrétegű gatya van rajta, simán úszópelusban nem.

Illetve szintén kaptunk pár mosipelus külsőt, azok voltak a váltók amíg száradt az úszógatya.

Később, mikor 1,5-2 év között volt már egyáltalán nem pisilt a vízben. Visszatartotta, és amint kiértünk a vízből, egyből pisilt. Nem tudtam olyan gyorsan ráadni a sima pelenkát, szóval hagytuk is az úszógatyát, sima fürdőruhát kapott. A parton meg pelenka kisgyatya, póló.

2023. márc. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előttem is már leírták, hogy az a célja, hogy a kakit bent tartsa, elvileg egyszer használatos. Babaúszáson nálunk van, aki ad rá még egy nadrágot/fürdőruhát, de nem kötelező. Mi (is) mosható úszópelenkát használunk, lehet kapni kifejezetten úszópelenkaként is, de a mosható zsebes külsők is jók a célra, még akkor is, ha szárazföldön már áznak, ha az ázás a PUL enyhébb sérülése miatt van. A lényeg, hogy a gumik jól tartsanak. Ha van ismerős, aki moshatózik, lehet, hogy tud is (kölcsön) adni erre a célra.
2023. márc. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!