Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell azokat állandóan...

Miért kell azokat állandóan piszkálni, akiknek nem szobatiszta még a gyereke 1,5 évesen?

Figyelt kérdés
Már nagyon idegesít ez a téma. Mert az én gyerekem már 1 évesen bilizett, meg hogy már 10 hós korától biliztettem és ezért. Az én kisfiam most 20 hónapos, kb. 1,5 hónapja ül rá de még nem produkált bele. Ha ráakar ülni, akkor ráül. Meg, hogy minek 2 évesen pelenkázni, már rég szobatisztának kéne lennie. Bocsi, de már nagyon kiakadtam ezektől. Nem minden gyerek egyforma. Miért fáj az másnak, ha én még akár 2,5 évesen is pelenkázok. Én is 2,5 évesen lettem szobatiszta, pedig textil pelum volt.De már 1,5 évesen ráültem, de csak 2,5 évesen szóltam, hogy pisi-kaki, és 1 hét alatt teljesen szobatiszta lettem.
2010. okt. 7. 09:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Eszedbe ne jusson ezen idegeskedni!

Miért kéne egy másfél éves gyereknek szobatisztának lennie? Ettől semmi hátrány nem éri, és ha eljön az ideje, mindentől függetlenül, saját magától is szobatiszta lesz! Én inkább tisztellek, hogy ebből a témából nem csinálsz "presztizskérdést"!

Boldog és örömteli babázást!

2010. okt. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ne idegesítsen, ne törődj velük. 21 hónapos a kisfiam, de esély sincs, hogy mostanában szobatiszta legyen. Pár hónapja próbáltam a bilit, de csak szórakozott vele. Mostanában néha szól, hogy pisi, akkor odaállunk a wc elé, de még soha nem pisilt bele. Majd jövő nyáron leszokik ha akar. Helyette viszont szépen beszél, már nagyon sok mindent mond, egyedül felmászik a magas csúszdára...szóval minden gyerek másban erős.:-)
2010. okt. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
15-18 hónaposan érdemes elkezdeni. Azelőtt ha ráülteti, akkor csak belesikerül ,mert megfigyelte a babája szokásait,de nem tudatosan csinálja a baba, ráadásul a túl korai rászoktatás káros is lehet, később visszafordulhat a folyamat, ezt olvastam.
2010. okt. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm féléves kora óta ráülteti,most 16 hónapos és még nem szobatiszta.
2010. okt. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szia! Látod, ezeket az anyukákat én sem értem. Nekem ikreim vannak, napi 8-10 pelus fogy, még nem beszélnek, de eszembe sem jut ráültetni őket a bilire. Bár egyik kisfiam jelzi, ha kaki van a pelusban, másik kicsim egész nap el lenne benne, nem zavarja. Majd eljön az ideje ennek is. 14 és 15 hónaposan indultak el, de okos emberek már 10 hónaposan kérdezték, hogy mennek-e már? Nem foglalkoztam velük túlságosan, téged se bosszantsanak ezek a dolgok. Fölösleges. Olyan rohanó világban élünk, én még ettől az erőltetett, idő előtti dolgoktól szeretném megóvni a kisfiaimat. Boldog gyerekeket akarok belőlük nevelni, nem cirkuszi mutogatós kismajmot. Nincsenek lemaradva, így is most gondolkodtam a napokban, mennyire elszaladt ez a babás korszak. Amit annyira vártam, mára természetes lett (későn kezdtek mászni, rágni, járni) Most a beszéddel vannak így az emberek, hogy még nem beszélnek? Na Istenem, nem kell a szomszéd meg az ismerős gyerekéhez hasonlítani.

Ha oviba megy majd a kicsid, csak távoli emlék lesz ez a téma. De az bizonyított, hogy a gyereket hiába bilizteted, ha nem érett meg rá. De ha érdeklődik, és elég "fejlett" hozzá, akkor hetek alatt kialakul magától.

2010. okt. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A sógornőm óvópedagógus, a 11 hónapos fiam keresztanyja. A következőket mondta nekem a szobatisztaságról:

A mai, modern pszichológia, fejlődéslélektani, neurológiai vizsgálatok szerint a gyermek 6 éves !!! kora után igényel alaposabb kivizsgálást, ha még nem szobatiszta éjjel. A nappali szobatisztaságot az óvodás kor környékére teszik a szakemberek. Egyébként ma már az óvodába való felvételkor sem lehetne alapkövetelmény a szobatisztaság, csakhogy ma Magyarországon mutasson nekem valaki egy olyan ovit, ahol annyi óvónő jut egy gyerekre, hogy nyugodtan lehet 3-4 pelusos is a nem pelusosok között!

2010. okt. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi csajok, én is így gondolkodom. Érdekes, hogy egyetlen egy más állásponton lévő sem írt. Vajon miért?...
2010. okt. 7. 16:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!