Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 3.5 éves és nem...

Andi87 kérdése:

Kisfiam 3.5 éves és nem szobatiszta! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon szégyenlős ha be kakil nagyon el szégyenli magát!Szeptemberbe oviba kéne mennie!Éjjel nem pisil ha fel kell teljesen száraz a pelenkája!Segítsetek!
2011. máj. 29. 17:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szorong valamitől? hogy beszéltek és hogy néz közben az óvódáról vele? nem hall sok veszekedést a felnőttektől?

éjjel szobat. az jó! nappaa ugye nem adsz rá pelenkát? most már vállalni kell a "balesetet" -

2011. máj. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
*az óvódáról hogy beszéletk vele? nem fél?
2011. máj. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha éjszaka nem pisil be,akkor teljesen el kell tenni a pelust! Nappal se lássa,meg kell mondani neki,hogy nincs!

Ha sok a konfliktus,akkor próbáljátok meg hanyagolni a vitákat,pláne a gyerek előtt.

Ha az ovitól fél,akkor egyik nap vidd el az ovi fele,mikor kint játszanak a gyerekek. Hátha kedvet kap,az ismeretlenre-hiszen akkor már nem lesz neki annyira ismeretlen :) Ha nem muszáj oviba mennie,otthon tudsz Vele maradni,akkor mond meg neki,hogy az ovi még várhat,de a pelust el kell felejteni,mert már nagyfiú! Ha ügyes volt,akkor kaphat egy jó nagy ölelést,és puszit!

2011. máj. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Keresztlányommal ugyanez volt, már oviba kellett volna mennie, de nem volt szobatiszta. Elbújt, ha volt valami a pelusban és nem engedte kicserélni...stb. Egyszer elvitte az anyukája egy gyerek pszihológushoz aki elbeszélgetett vele és két hét múlva teljesen szobatiszta volt. Pár ezer forint volt egy alkalom, de nagyon megérte nekik, szeptemberben ment is oviba a kislány. Egyébként a pszihológus a beszélgetés után egy mesét mondott a gyereknek, amit az anyukájának minden nap el kellett mesélnie neki, valami maciról volt szó benne, aki nagyon szomorú lett, mert kellett volna neki a kislány pelusa, de nem kapta meg, mert a gyereken volt...vagy valami ilyesmi.
2011. máj. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Én óvodapedagógus vagyok. A mi ovinkban bevett gyakorlat, hogy nem csinálunk ügyet belőle, ha egy kiscsoportos gyerek még nem teljesen szobatiszta. Ez egy olyan dolog, aminek a kialakulásához rengeteg türelem és szeretet kell. Kérlek ne kösd össze neki az ovit, a szobatisztasággal, mer tegy indokolatlan félelmet keltesz benne. Mi gond nélkül lemosdatjuk, átöltöztetjük akár az öt éves gyereket is egy-egy laklommal, ha besikerül a dolog, a kis csoportosokat meg pláne. Itt a nyár, jön a jó idő, ez kedvez a bilizésnek is. Biztosan sikerülni fog. Ha úgy gondolod, hogy az ovitól fél oda is elmehettek egy-egy alkalommal ismerkedni, egy órácskára bekapcsolódni például az udvari játékba. Biztosan szívesen látnak benneteket.
2011. máj. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
9%
Az egyetlen megoldás szerintem a drasztikus pelusmegvonás. Én már 2.hete mosom a kakis pisis bugyikat és nacikat de csak így lehet, tegnap már szólt a lányom hogy kakálnia kell. :) Ma nem...
2011. máj. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az én 3 évesemmel csinálhattam bármit, a moha istennek sem akart bilibe/wcbe pisilni/kakilni, képes volt órákat nyakig a kakiban lenni, nem engedte, hogy kicseréljem a pelusát ... stb. tudnék még írni, milyen dolgai voltak.


Aztán valamelyik rajzfilmben látta az ovit és kitalálta, hogy ő ovis akar lenni. Én mondtam neki, hogy jó, menjünk nézzük meg az ovit. Ott kerek-perec közölték, hogy van hely, de amíg nem biztonsággal szobatiszta (értsd: havi 1-2 baleset még azért belefér), addig szóba sem kerülhet. Kettő hét alatt teljesen szobatiszta lett a gyerek, mert annyira akart menni oviba.


Ha éjszaka száraz a pelus, akkor már nagyon jól tudja magának szabályozni. Ne adj rá pelenkát, lehet, hogy pár hétig a mosógép max.-on fog menni, de ő már érett a szobatisztaságra.

2011. máj. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tudatosan a babák témakörbe írtad ezt a kérdést? Mert érdekes és itt most nem kötekedni akarok, hanem segíteni vele.

Nem lehet, hogy tudatosan vagy tudattalanul te tartod vissza őt olyan dologban, amire már képes lenne? Ha éjjel nem pisil be, akkor egyértelműen az agykérgi érettség megvan, tehát rajtatok múlik a szobatisztasága.

Hogyan, milyen módszerrel próbálkoztok?

Vannak tipikus hibák, amiket sokan elkövetnek, mert mondjuk a nagymama mondta és nyilván hisz az ember a saját anyjának, pedig ha nem is rossz szándékból, de mondanak butaságokat.

Nem akarok találgatni, jó lenne ha a módszered leírnád, úgy könnyebb segíteni, tanácsot adni. (Ilyenek, hogy van e rajta most pelus, mit mondtok neki, ő mit mond...stb)

2011. máj. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem se adj rá többet pelust. Az én fiam 3,5 évesen ment oviba, de nem volt szobatiszta. Bármit is csináltunk vele, nem és nem. Elbújkált és úgy kakált a pelusba, aztán meg nem engedte levenni. Az első napon bevittük, nem volt rajta pelus, biztos voltam benne, hogy max. 1 hét után kiteszik. És láss csodát, 1× bepisilt az oviban az első napon és azután soha többet. Aztán egyszer pár hét múlva még volt hasmenése, amit haza akart hozni, de a nadrágba sikerült.

Őszig még nagyon sok idő van, addigra biztosan szobatiszta lesz ő is.

2011. máj. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Niktoon ***** válasza:

Az előző válaszadóknak igazuk van, le a pelussal!

Az én fiam 2 éves és 3 hónapos, szeptemberben pedig már megy oviba, úgyhogy mihint jött a jó idő, eltettem a pelust! Csak éjszakára rakom rá, nappal még előfordul, hogy bepisil, bekakil, tegnap is vagy négyszer mostam a kakis kis gatyát, de két hét alatt rengeteget fejlődött a gyerek! Már tudja, hogy mikor kell wc-re mennie, és elég gyakran szól! Sőt, a mi nap már ő maga ült rá a bilire, és szólt, hogy "anya pisiltem"!

Nyár végére éjjel-nappalra szobatisztaságot szeretnék! Tudom, hogy nehéz az elején, ráadásul én megint terhes vagyok, úgyhogy a kaka kimosása még hányingerrel is jár, de muszáj megcsinálni!

Kitartás!

2011. máj. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!