Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vegyem rá, hogy megigya...

Hogyan vegyem rá, hogy megigya a Neocate tápszert?

Figyelt kérdés

A kislányom eddig Milumil Peptit ivott, bár azt is nehezen, viszont most Neocate tejmentes tápszert kellene innia, de nem akarja, csak öklendezik tőle (nem is csodálom, borzasztó íze van)

Gyümölcslébe nem tudom keverni, mert semmilyen gyümölcslevet nem iszik meg, csak a vizet szereti.

Az orvos azt mondta, hogy szőlőcukorral ízesítsem, de nem nagyon tetszik, hogy napi több alkalommal cukrot adjak neki.

Keverve is próbáltam, hogy régi tápszerbe új tápszer, nem vált be.

9 hónapos, alapból nehezen tudok adni neki bármit is, simán kiveri a kezemből az üveget, annyira nem kell neki.

Tényleg csak a cukor marad?


2023. márc. 23. 05:54
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
7%
Hát nézd, ha nem kap mást, előbb utóbb ezt is megissza, mert annyira éhes lesz.... Eszik ezen kivul valamit?
2023. márc. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
54%
9 hónapos, miért nem a rendes főtt étellel próbálkozol, persze baba változatban?
2023. márc. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
59%
Én is elengedném ezt a tápszert. Hozzátáplálással hogy álltok? Miért nem jó az eddig evett márka?
2023. márc. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Nem akar mást sem enni mostanában. Kínlódunk eléggé.

És akkor mit kellene ennie tápszer helyett, ha tejérzékeny?

Tejterméket nem ehet, tápszert ne egyen. Akkor mégiscsak mi marad, hogy még a folyadékbevitel is meglegyen?

Azért vizet se fog meginni annyit, ami fedezi ezt.

2023. márc. 23. 07:13
 5/41 A kérdező kommentje:
Egyébként meg nem mondtam, hogy nem próbálkozom rendes étellel, de valamivel be kell vinni plusz fehérjét vitamint, ezt mondja a házi gyermekorvos is, a gasztroenterológus is, a védőnő is.
2023. márc. 23. 07:15
 6/41 anonim ***** válasza:
30%

Egész életében nem ehet tápszert amúgy sem. Tejfehérje érzékeny? FB csoportokba lépj be, rengeteg recept van.

Foga nem nő?

A teát nem szereti? Folyadékpótlásra kiváló az is

2023. márc. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
20%
Hiába pontoztatok le, ha KELL neki a tapszer, akkor azt kell neki adni. Ha nem kap mást és éhes, meg fogja inni. Ha enne mást is, nyilván nem kellene neki.
2023. márc. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

De ki mondta, hogy egész életében tápszert akarok neki adni?

Egy 9 hónapos babáról beszélünk.

Nekem nem recept kell, pontosan tudom hogyan lehet tejmentesen étkezni, de mivel darabosat még nem igazán eszik, pépek,pürék újabban elutasításra kerülnek, így baromi nehéz.

Reggeli, vacsorára még tápszert eszik. Nem tudok neki helyette tejpépet adni, hiszen abba is tápszert használok alapból, és nem kell neki. Akkor sem, ha gyümölccsel ízesítem.

Teát sosem adtam még neki, így nem tudom, hogy szereti-e.

2023. márc. 23. 07:26
 9/41 anonim ***** válasza:
47%

Istenem ezek a válaszok. :-)


Én beletenném a cukrot, ami amúgy egy tök ártalmatlan vegyület, érthetetlen ez a rettegés tőle. Mintha cián lenne... A magyar ember nem a reggeli kávéba dobott egy kiskanál cukortól lesz elhízott tehén állat, hanem a nonstop minőségtelen kajától. Egy gyereket sem minimális cukorral fog valaki megrontani. Aki nem hiszi, kóstolja meg az anyatejet - annál gejlebb, cukrosabb izét ember sem tud előállítani, mégis egészséges.


Ha neocatere kellett váltani a peptiről, akkor nyilván tünetel a gyerek és muszáj váltani. Inkább adom neki a borzasztó cukrot, mint valami felszívódási zavara legyen.

2023. márc. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
#9-es köszönöm! Egyedül te adtál normális tanácsot!
2023. márc. 23. 07:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!