Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1honapos hasfajos babaknak...

1honapos hasfajos babaknak mit adtok? Huzgalja a labat egesz nap, kakilni alig tud. Az edeskömeny tea nem segit semmit. (anyatejes+tapszert kap potlasnak)

Figyelt kérdés
2010. okt. 7. 14:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nálunk az Espumisan vált be, és ezt csak akkor kell adni, amikor látod, hogy szükséges.

Ha rendszeresen fáj így a pocija, akkor még az Infacol-t is megpróbálhatod, de ezt mindig kajcsi előtt kell adni rendszeresen, sokan ezt használják. Próbáld meg, valamelyik biztosan segít.

2010. okt. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Próbáld meg az infacolt. Mi azt adtuk neki 3 hós koráig és segített. Minden evés előtt kell neki adni egy adagot, éjszakára lehet többet is. Természetes anyagokból van.
2010. okt. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Lehet, hogy pont az édesköménytől fáj a hasa. Az én kisfiam is viszonylag hasfájós volt. Azért viszonylag, mert hamar elmúlt. Én kamilla teát adtam neki, nagyon világosra főzve. Ez szépen meghozta a kakit. Emellett pedig infacolt kapott. Az mindig jól jött. Próbáltuk az espumisan cseppeket is, de az még rosszabb volt, mert az meg borzalmasan büfiztette úgyhogy még aludni sem tudott. Szerintem első lépésként mindenképpen hagyjátok el az édeskömény teát.

Jobbulást!!

Egy 10,5 hónapos kisfiú anyukája

2010. okt. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Infacol nekünk is bevált, bár nem az első pár napon. Légy kitartó, kell egy kis idő amíg hatásos. Infacol mellé tornáztasd a lábait és masszírozd is a pocakját. Nem tudom hol laksz, de nálunk pl. van egy helyen direkt hasfájós babukáknak babamasszázs ahol megmutatják hogyan kell csinálni. Kérd a védőnőd tanácsát.
2010. okt. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
sok torna, amikor elkezdi huzogatni a lábát és egyértelműnek tűnik a hasfájás! pl. lábakat felhúzni, kicsit kifordítani és kinyújtani, oldalát simogatni fentrúl lefelé
2010. okt. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Utolsóval értek egyet! Asok torna biztosan meghozza a hatását! Az első gyermekem nagyon hasfájás volt, a torna sokat használt. A kicsit már tudatosan tornáztattam, így nála nem volt gond!

Ha látod, hogy húzza fel a hasát, segíts neki, a lábait tornáztasd. A belekben rekedt levegő tekeri a hasát, annak kell kijönnie, a torna mozgatja a beleket, sokkal jobb lesz neki! Próbálgasd, rá fogsz jönni, hogy mi a legjobb, csak egy kis gyakorlás kell. Ezzel a tornával könnyebben fog kakilni is!

2010. okt. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia! A védőnőnk szerint az Espimisan és az Infacol teljesen ugyanaz, (hatóanyag) csak más a gyártó.

Az én fiam is hasfájós volt és tápszeres. mindent kipróbáltunk, espumisan, mecsek baby, babamosoly tea, torna. Semmi nem segített. Aztán tápszert váltottunk, és azóta sokkal jobb a helyzet. Éjszaka alszik ő is és mi is, nem szenved ha kakilni akar. Eleinte Milupát evett, aztán váltottunk Milupa Komfort 0+ -ra (ez direkt hasfájós babáknak van), de ez sem vált be nekünk, ismerőseink viszont erre esküsznek. Most Beba Pro HA1et eszik, eddig ez jónak tűnik, most 2 hónapos.

2010. okt. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mi probáltuk az ingacolt és az espumisant is nem váltak be, de kiderült nálunk az volt a baj, hogy születésekor volt egy vesetágulata és a pisi pangott a húgyvezetékbe, mert a tágulat miatt visszafolyt és ez a pisi bebacisodott. Ezért fájt szegénykém pocija, ere viszont antibiotikum kellett. Már szerencsére összenőtt neki (uh-os ellenőrzés)és azóta semmi baja.

Ezt nem ijesztegetésnek irom le. De nálunk mindenki meg volt győződve, hogy csak hasfájos , kaptam a anácsokat (édeskömény adjam, ne adjam, tornáztatás).Ha a kórházi jeletésre ráirtak valami veseágulat félét kérj bacivizsgálatot az orvostól! Ne szenvedjen. Nálunk 3 hónap volt mire rájöttünk mi a baj, de addigra belázasododd( innen tudta a doki, hogy nem sima hasfájás).

2010. okt. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
sab simplexet vagy espumisan
2010. okt. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Espumisam csepp.

Nekünk az infacol nem vált be.

2010. okt. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!