Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha esetleg a második babátok...

Ha esetleg a második babátok sírósabb/éjszaka nagyon sokszor kel, akkor nappal hogy van energiátok még a nagyobbal is foglalkozni?

Figyelt kérdés

Szokták mondani, hogy amikor nagyon keveset aludtak éjszaka, és még csak egy gyerek van, nappal le tudnak pihenni, de másodiknál már ott van ugye a nagyobb is.

Nálatok ez hogy van/volt?


2023. márc. 26. 08:29
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Attol fugg jany eves a nagy.

Naljnk egy eves a kicsi,9 a nagy.

A nagy napkozben iskolaba van.hetvegen a ferjem van a kicsivel amig tanulunk,lenyomunk a naggyal par kartyapartit.vagy siman csak a kicsi kuszik maszik a foldon mi a naggyal ulunk es megbeszeljuk a csajos dolgainkat.

Nyilvan mas ahol a nagyobb gyermek fiatalabb.

2023. márc. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Bocsi a hibakert,gyorsam pötyögtem 😅

1

2023. márc. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Ugy, hogs muszáj...

Amíg csecsemők volt a kicsi, nagyon nehéz volt. Próbaltam mindenbe bevonni, mikor a kicsi aludt semmivel nem foglalkozni, csak vele.

Most nehezebb. 1.5 éves a kicsi, 4lesz a napokban a nagy.

Délelött a nagy oviban, ezalatt megcsinalok mindent, amit kell. Takarítás, főzés, stb. A kicsi meg elvan egyedül. Délbe hazahozzuk a nagyot. A kicsit teszem is le aludni, ott van 1 óránk kettesben. Utána együtt megint. De állandóan áll a bál. Együtt nem akarnak játszani, ha a naggyal foglalkozok a kicsi hisztizik, ha a kicsivel, akkor meg annagy.

Este mikor a kicsit letettem aludni, akkor még kicsit a naggyal vagyok. Játszunk, olvasok, ilyesmik.


A kicsi hiába 1.5 éves, 5-6x kel. Hulla vagyok

2023. márc. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Valóban úgy, hogy muszáj, illetve igyekeztem a nagy délutáni alvásához igazítani a kicsi egyik napközbeni alvását és akkor én is aludtam. Mit ne mondjak, nem gyakran sikerült. A fennmaradó napokon túlélő üzemmód. Nekem pl. kevésbé volt fárasztó hurciba tenni a kicsit és játszizni a naggyal, mint itthon kettészakadni. (Persze az elindulások ilyenkor mindig nehezek voltak, de utána 1-1.5 óra séta, katicabogárkövetés, kavicsgyűjtés és hasonlók kicsit kikapcsoltak.)
2023. márc. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát valóban a muszáj nagy úr. Akármilyen hulla fáradt vagy csinálnod kell. Nálunk a nagy hiába volt már 3 éves, mivel akkor voltak a covid lezárások és nem ovi, így egész nap otthon volt, esélyem sem pihenni (a nagy már nem aludt délután). Sokan nem hiszik, de tényleg hozzá lehet szokni a kevés alváshoz.
2023. márc. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Oviban volt 2-ig, hetvegen a ferjem segitett. Este a kicsiveleggutt elmentem 8-kor aludni.
2023. márc. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A muszáj nagy úr.
2023. márc. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
6os és mikor foglalkoztál szerencsétlen nagyobbal?
2023. márc. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8-as, hetkoznap 2-8 kozott, es hetvegen, mikor a kicsi ebren volt, miert, mikor kellett volna?
2023. márc. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is próbálom a 2 kicsi alvását összehangolni. Egyik 8 hónapos, a másik 2 éves. A 2 évesem általában fél 1kor alszik el délután és szinte percre pontosan 2kor kel. Hálistennek elég sokszor összejön, hogy a pici is akkor alszik el így ilyenkor én is pihenni szoktam, kivéve ha nagyon el vagyok maradva a napi dolgaimmal.
2023. márc. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!