Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy tápszeres baba másabb...

Egy tápszeres baba másabb mint egy anyatejes baba?

Figyelt kérdés

Először is semmi bajom nincs a tápszerrel, még mielőtt valaki szétszed :) lehet a felvetéseimnek semmi köze nincs a tápszerhez, csak egyszerűen ilyen a baba.


Azért kérdezem, mert


A szemben lévő szomszéd családnál egy tápszeres 9 hónapos kislány van aki cumizik, kislányom 1 éves anyatejes és nem cumizik.


-Amikor elmegyünk sétálni közösen az anyukával, akkor szoktam figyelni a kislányt aki full nyugodt és csak fekszik (kb 10 alkalomból 1* ha ülteti) a sport kocsiba cumizik és csak nézi az anyját. Kislányomat 9 hónaposan már ültettem a sport részbe, mindent figyelt, minden érdekelte, ha lefektettem vízszintbe akkor feszengett és sírt, hogy nem lát ki.

Az út alatt simán el alszik a kislánya, az én kislányom pedig ha nem alvás időben megyünk akkor nem alszik el.


-Ha nem mennek/megyünk sétálni, akkor általában megfigyeltem (nyugi nem kukkolok mindent :D) ebéd után kb fél 2 körül az anyuka ki rakja az erkélyre a babakocsiban a babát, hogy aludjon. Én egyszer kétszer próbáltam ezt megtenni, hát a babám csak sírt és sírt, alvás nem lett belőle.



- Ha ebéd után mint említettem előbb, olyan fél 2 körül elmegyünk sétálni, akkor az anyuka a babával vagy már úgy jön ki, hogy alszik a kislány, de ha nem is alszik akkor kb 5 perce után alszik a baba. Az én kislányom ilyenkor mikor valakivel sétálunk nem tud elaludni, mert minden más is érdekli. Ha egyedül én vagyok csak vele és úgy sétálunk akkor elalszik, de akkor sem egyből 5 perc után.


-Mondja,hogy a kislánya végig aludja az éjszakákat, de ha fel is kell akkor át megy hozzá benyomja a szájába a cumit és alszik tovább.


Valóban ennyivel másabb és könnyebb dolguk van egy tápszeres babával? Kislányom ugye éjszaka cicin alszik el, délután is cicin alszik el ha nem sétálni vagyunk. Ne értsen félre senki most se, nem cserélnék a jelenlegi helyzettel, csak néha olyan jó lenne ha csak úgy beraknám az ágyba és aludna :D


2023. márc. 27. 15:55
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
89%

Figyi ne képzelődj.

Ha a tápszerrel lenne mindenki azt adna a gyereknek 😃

2023. márc. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
89%

Találkoztál 1! tápszeres babával és ebből azt a következtetést sikerült levonnod, hogy mind ilyen.

Abból, amit leírtál, semminek semmi köze ahhoz, hogy mivel van táplálva a gyermek. Az az anyuka szerencsés, mert egy nyugodt természetű, jól alvó babája van. A tiéd meg nem az, ennyi. De azért mégis csak van elég időd a szomszédot figyelgetni…

2023. márc. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Kedves drága 2-es, mint írtam nem kukkolom őket, a nappalink ablakából pont rá látok az ő házukra, azon belül az erkélyükre. .. sajnálom hogy te biztos panelban élsz..de a lényeg a lényeg hogy megragadtad a lényeget, inkább ne is írtál volna :D puszi
2023. márc. 27. 16:08
 4/40 A kérdező kommentje:
És egyébként nem mondta senki hogy 1!!!!!! Egy !! Tápszeres babával találkoztam már :))))
2023. márc. 27. 16:09
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
Mas a természetük semmi koze a tapszerhez
2023. márc. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
90%

“Kedves drága” kérdező, nem kell olyan prolinak lenni, hogy azt hidd csak kertes házban lehet élni. Mèg ha abban is élnék se gondolnám kevesebbnek magam, de szerencsére a telkünk körül magas kerítés van, pont az ilyen kotnyeles szomszédok miatt, mint amilyen te magad is vagy.

A kérdésedre pedig válaszoltam, de leírom megint. Egy tápszeres baba annyiban másabb, mint egy anyatejes, hogy tápszert eszik. Ezen kívül minden a környezettől, személyiségtől függ.

2023. márc. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs semmi köze hozzá. Két kislányom van, egyikük sem kapott soha cumit (az autóban próbálkoztam a kicsinél, de ő is inkább kiköpi és az ujját szopizza helyette), egyikük sem tápszeres, a nagyobbik lányom mégsem aludt el soha magától, a kicsi meg simán. Babakocsiban, autóban a kicsi pár perc zötyögés után alszik (amennyiben alvásidőben megyünk), a nagy csak felhergelte magát olyankor és sírás lett belőle.


A tápszeres és anyatejes táplálás pontosan annyi különbséget jelent, amit a neve is ír: a táplálás módját. Sem a gyerek egészségében, sem a személyiségében, az alvás minőségében/mennyiségében vagy a kötődésben vagy akármiben nem befolyásol semmit. Azt el tudom képzelni, hogy ha valaki gyereke éjszaka csak az éhség miatt ébredt, és nem a szeparációs szorongás, fogzás, mozgásfejlődés, beszédfejlődés, akármi miatt, akkor ott az esti tápszer segíthet jobban aludni éjszaka, mert jobban eltelít, lassabban emésztődik, de minthogy a legtöbb baba nem éhségtől ébred, hanem az előbb felsorolt okok zömétől, ezért ritkán megoldás a tápszerezés. Ismerősi körben akik tápszeresen etették (akár kizárólag, akár csak kiegészítésképp) a babáikat, zömében ugyanúgy ébredtek a kicsik és ugyanúgy napközben teljesen eltérő volt a viselkedésük a személyiségüktől függően, tökmindegy, hogy anyatejes/tápszeres vagy vegyes táplálással éltek.

2023. márc. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze ezeknek a táplálás módjához!
2023. márc. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom anyatejes és simán elalszik a babakocsiban nézelődés közben. Cumit hol elfogadja, hol nem. Éjszaka max 1x vagy 2x kel kicsit cicizik és alszik tovább. Amíg jó idő volt én is csináltam azt, hogy ha tudtam, hogy mennem kell valahova, babakocsiba altattam el, hogy ha nem kel fel addigra csak fogom a kocsit és tolom.

9 hónapos a kisasszony.

2023. márc. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
85%

Unokahúgom anyatejes volt és pont olyan mint a szomszéd kislány... Minden gyerek más és nem attól, hogy mit eszik.


Kb annyi összefüggés van közte mintha azt mondanád hogy a szomszéd kislány azért szőke mert tápszeres a tiéd meg azért barna mert anyatejet eszik :D

2023. márc. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!