Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell helyesen ápolni a...

Hogyan kell helyesen ápolni a köldökcsonkot?

Figyelt kérdés

Első baba, sokmindent olvasni, hogy hogyan is kell ápolni a köldökcsonkot. Kíváncsi lennék a mai modern felfogásra, nem csak arra amit a kórházban fognak mondani, vagy ahogyan a szüleim csinálták.


Mit használtok?


Köszönöm a tapasztalt anyukáknak a segítséget.



2023. márc. 31. 13:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%

Védőnő nem mondta el? A kórházban csak octeniseptet fújnak rá, de az nem sokat ér. Védőnő nekem úgy mondta, ( sőt a másodiknál is úgy csináltam), hogy fül tisztító pálcikára fújni octeniseptet és azzal körbetörölni, alátörölni, ahol már picit is elválik.

Nagylányom idején (15 éve) még egész máshogy kellett, akkor még púdert is használtunk rá, most azt nagyon ellenzik. Igaz akkor azzal is működött de most más a trend.

Szóval a Védőnő el kellene mondja, sőt mikor hazaértünk a kórházból másnap jött, és kértem mutassa is meg.

2023. márc. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Gyerekkorhazban dolgozom, Nyugat Europaban.


Sehogy. Beken kell hagyni, nem kell piszkalni. Nem kell tisztogatni, bizgetni, nyulkalni, fujkalni, alkoholozni. Mind 50 eves elavult magyar szokas.

Gyonyoruen begyogyul majd. A mindenfele vegyszerekkel meg torolgetessel viszi be az ember a bakteriumot, pont azzal teszel rosszat.

Hacsak nem egy loistalloba szult az ember semmi fertozesveszely nem merul fel, semmi kulso baktertium nem megy oda "be". Nincs is hova, egy elettelen reszrol beszelunk, nincs ott semmi lyuk.

2023. márc. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs hova bemenni, akkor törölgetéssel, hogy viszed be? Hová? Kicsit ellentmondásos, amit írtál, akármilyen felvilágosult is vagy.
2023. márc. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

2-es vagyok,


Itt irjak, hogy mennyire karos a torolgetes.

A torolgetessel piszkalgatassal pont azt a jo bakteriumot oli el az ember ami ahhoz kell, hogy szepen begyogyuljon.



Keep the stump dry. Parents were once instructed to swab the stump with rubbing alcohol after every diaper change. Researchers now say this might kill bacteria that can help the cord dry and separate. Instead, expose the stump to air to help dry out the base. Keep the front of your baby's diaper folded down to avoid covering the stump.


Forras :Mayo Clinic,

A vilag vezeto klinikaja


[link]

2023. márc. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ezért is tettem fel ezt a kérdést. Mert annyi mindent olvasni, és van hogy a védőnő is hülyeséget beszél. Pl egyszer azt tanácsolta, hogy szülés előtt kenegessem bimbóvédővel a bimbó, mert befelé állnak... :/
2023. márc. 31. 13:26
 6/17 anonim ***** válasza:
53%

Jajj persze káros a törölgetés meg elacult.Mégsincs semmi baja az 50.evrsnrk se a köldökével.mrg a 20 évesnrk se de már az új módi miatt a pár évesnrk.lehet..

És hogy jön ki az a husztustalan véres dzsuva?

Szépen fültisztítóval.meg alkohollal töröld körbe.minden pancsi után.

Én ezt javaslom :)

2023. márc. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Beszélgettünk a szoptatásról és akkor került szóba, mert említettem hogy milyen félelmeim vannak ezzel kapcsolatban.
2023. márc. 31. 13:38
 8/17 anonim ***** válasza:

6-os, te most ezt amit iortal, tavirattal kuldted ?

Vagy telefonnal? Tehat a technika fejlodesevel haladsz, lepest tartasz, a tudomanyeval meg nem ? Foleg ha a gyerekedrol van szo ?

Hat en nem kezelem a gyerekem ugy, mint ahogy fel evszazada csinaltak, hanem kovetem a tudomany mai allasat. Mint ahogy megvettem az uj telefont is.

2023. márc. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az első gyerekemnél még törülgetni kellett meg hintőporozni. A másodiknál már hintőporozni nem is szabadott. A harmadiknál meg már semmit se kellett csinálni, csak ha jónak látom :) Egyikkel sem volt gond.

(Befelé álló bimbóhoz kiemelőt lehet majd használni, de olyan is lehet, hogy úgy marad majd, mire beleszokik a mell. Olvass inkább utána a helyes mellretételnek, www.lll.hu-t ajánlom.)

2023. márc. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Kórházban: fújjam Octenisepttel, fújták ott is neki rá literszámra. Védőnő: octeniseptes fültisztítóval törölgessem, nyúljak be alá stb. 1 hétig csináltam, folyamatosan vérzett, váladékozott, nem gyógyult. 1 hét után meguntam, letöröltem róla a vért, és egyszerűen nem csináltam vele semmit, csak szárazon tartottam, ha véletlenül víz érte, felitattam (nem törölgettem). 4 nap után leesett és semmi baja a köldökének, nagyon szép lett.
2023. márc. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!