Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni azzal a...

Mit lehet tenni azzal a kérdéssel, hogy “Na és a szoptatás megy még?”.

Figyelt kérdés
Tejlázam lett a babám pár napos korában. Teljesen elapadt a tejem és iszonyat szenvedés árán tudtam újra szoptatni. Már akkor is bántott a rokonok beszólása, hogy “Egy ilyen kis baba ne kapjon már tápszert! ”stb… Azóta pedig minden egyes alkalommal amikor találkozom velük, megkérdezik, hogy “Na tudsz még szoptatni?”. Lehet, hogy jóindulat, de én úgy érzem, hogy megőrülök ezektől a kérdésektől… Most még van tejem, de nem elég, hozzá kell pótolni. Már előre félek, mit fogok tudni hitetlen mondani, ha netán nem lesz tejem és tápszert kell adnom a gyereknek. Ti mit mondanátok, hogy reagálnátok ezekben a helyzetekben?

2023. ápr. 3. 09:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem nem kérdezett ilyet senki és bunkóság is. De azt gondolom, hogy nem érdemes felszivnod magad rajta. Mi lenne, ha csak annyit mondanal: "van tejem, szoptatok", idegeskedés nélkül.
2023. ápr. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Határozottan.

Senkinek semmi köze hozzá. Csírájában el kell folytani ezeket, nem meghízni magad és szégyenkezni.

A Kati néni Marikájának az égvilágon semmi köze hozzá és az életét sem befolyásolja, úgyhogy kuss a neve a témában.

Legjobb ha azt mondod hogy nem mert akármiért, gyógyszert kellett szedned vagy akármi, nem, pont, mit tetszik főzni ebédre?

Amúgy én így kerek perec megmondan, hogy ez a mi magánügyünk, úgy csináljuk ahogy nekünk a legjobb vagy ahogy tudjuk.

Amúgy meg lehet őket picit kerülni.


Nálam ugyanez a második babával, akinek már 2x elmondtam hogy nem jó a pajzsmirigyem, addig nem lesz második baba és harmadjára is megkérdezi annak megmondom hogy majd ha lesz, úgyis szólok, addig meg hanyagoljuk a témát mert amúgy meg semmi köze hozzá. Ha megsértődik, annál jobb, legalább nem kérdezget.

Nem kell ebből nagy ügyet kerekiteni, ha egyszer nem megy a szoptatás akkor nem megy, egy random akárki miatt ne stresszeld magad. Ha neked és a babának így jó, akkor másnak is legyen jó.

Baba jóllakott, anya nyugodt, ez a lényeg.

2023. ápr. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Válasz: nem.


Mi ebben a nehézség?


Ami nem megy, azt nyilván nem kell erőltetni és semmi baja nem lesz a gyereknek attól, ha tápszeres.


Idiótákkal meg ne foglalkozz!


Szoptassa meg ő a gyereket, ha annyira szopatni akar!

2023. ápr. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

En azt mondanam,hogy senkinek semmi koze hozza,az a te dolgod van-e tejed,es mivel eteted a babadat...bunko embereknek bunko kerdesekre bunko valaszt kell adni,csak akkor veszik magukat eszre.

Te pedig kerdezo ne erezd rosszul magad mert tapszerezel.

2023. ápr. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehetosegek:

1. Igen, megy

2. Nem, nem megy

3. Magánügy

2023. ápr. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

Én fapofával visszs dzoktam kérdetni: neked higy megy a szarás? (Már bocsánat).


De kb ugyan annyira magánügy, aki meg ikyen kérdést kepes feltenni, megerdemel egy ilyen viszontkérdést.

2023. ápr. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem most sima "igen"-t mondanék én is, hiszen egyrészt tényleg szoptatsz (és mindegy, mennyit és hogy kiegészíted-e, nem tartozik rájuk), tehát még hazugság se, másrészt így hamarabb békén hagynak, mintha elkezded részletezni, hisz tényleg semmi közük hozzá. Így mindenki megnyugszik, jöhet a következő téma.

Magadban pedig úgyis tudod, hogy mindent megtettél, ne legyen mások nullempátiás beszólásai miatt lelkiismeret-furdalásod. Szerintem mindenkinek vannak olyan rokonai, akiket nem kedvel :) Azon meg pláne felesleges előre kattogni, "mi lesz ha" és akkor mit szólnak hozzá. Majd akkor megoldod ahogy tudod és akkor sincs hozzá közük. Saját magadnak gyártod a feszkót. Elég minden napnak a maga baja, nem kell előre szorongani a holnapon, az semmire sem jó, csak arra, hogy elrontsd a mát is.

2023. ápr. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

5ös válaszát nem is lehet tovább ragozni.

Esetleg 4. Opció, hogy visszakérdezel, miért kérdi. Aztán lehet, hogy hebeg habog, mert nem tud más témát, és csak úgy ez a kerdés jutott eszebe, mert gyereked van. Vagy akármi más (saját emlékei törnek elő, és meghallgatásra vágyik?), és akkor el lehet indulni más felé a beszélgetésben, immár felé terelve a beszélgetést.

A lényeg, hogy határozott legyél.

Nekem amúgy első gyerek félig tápszeres volt, félig anyatejes. (nem volt ekég a tejem) Mindenkinek 1 szavas választ adtam, aki rákérdezett. ("Vegyestüzelésű") és a témát lezártam.

2023. ápr. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
Hagyd rájuk, debilek az ilyenek. Engem a saját családom nem, de a páromé rendszeresen zaklatott vele, mert mi az, hogy nincs tejem és olyan nincs. Pedig tényleg nem volt, a szoptatási tanácsadó sem tudott segíteni, van ilyen.
2023. ápr. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Az nem, de a szopás igen, na ezekután többet nem kérdezik az biztos
2023. ápr. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!