Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 Hónaposnak miket főztök?...

8 Hónaposnak miket főztök? Hogy készítitek el?

Figyelt kérdés
2010. okt. 7. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Én a 8 hónapos fiamnak már nagyrészt azt adtam, amit mi ettünk. Persze a korának megfelelő ételeket kapta (főzelékek,tészták, húsleves) és amik nem túl megterhelőek a gyomornak.
2010. okt. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Én is úgy csináltam, hogy neki főztem, és mi is abból ettünk. Kevés só, kevés fűszer, csípős-erős kizárva. Ha olyat csináltam véletlenül, amit még ő nem ehetett, akkor külön összeütöttem neki is valamit.

De leveseket, főzelékeket husival, rakott zöldségeket, gyümölcsszószokat husival és krumplival vagy rizzsel, ilyesmiket nyugodtan kaphat.

2010. okt. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
2. vagyok. Azt még lehagytam, hogy a főzelékeket például natúr joghurttal habartam be, majd 10 hónapos korától tejföllel. A rakott zöldségekre szintén natúr joghurtból és zöldfűszerekből készített öntetet raktam, sajtot szórtam a tetejére. Durum tésztát főztem ki, rá pár kanál natúr joghurt, csirkemellsonkát serpenyőben megpirítasz egy kicsit, ráreszelsz egy kis sajtot, és kész is, vagy a tésztához még lehet pl. olaszos szószt is csinálni (paradicsom, cukkini, oregánó, bazsalikom, csipet só) és csirkehusit vagy halat (rio mare konzerves tonhal) raktam, szóval sok dolgot lehet már ilyen korban.
2010. okt. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
Külön már nem főztem neki,hanem azt ette,amit magunknak főztem. Nem főzök erős ételeket,így nem volt ezzel gond.
2010. okt. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én a 8,5 hós kislányomnak még külön főzök, nem adnék abból amit mi eszünk.


Krumpli minden főzelék alpja, ezt variálom répa, cukkini, sütőtök, cékla, brokkoli párosítással.

Gyümölcsökből már elég sokat eszik, alma, barack, szilva, meggy, banán, körte.

De lehet sűríteni rizzsel, vagy zabpehellyel

Nálunk a párolt alma rizzsel a nyerő.

Sót , fűszert egyáltalán nem használok és 1 éves koráig nem is akarok,nagyon szereti így is a főztömet.

2010. okt. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 8. 12:37
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Megint erre jártak valami lepontozóbajnokok...
2010. okt. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem én voltam esküszöm:D

Már nem szeretek kérdést sem kiírni se válaszolni,mert úgy le vagyok pontozva...borzalmas!

2010. okt. 8. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!