Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek magasigényű babája...

Akinek magasigényű babája volt, (2 emberes). Mikor enyhültek a nehézségek vele? Illetve milyen volt? Szép napot mindenkinek! ❤️

Figyelt kérdés
Sziasztok!Nekünk nem alszik, már 1 hónapos kora óta, nappal semmit, éjszaka is felkel, ha csak 3x már örülök! Most lesz 9 hónapos, ha négy órát tudok aludni egyben az kész csoda!

2023. ápr. 5. 16:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A nehézségek csak változnak, nem enyhültek az elmúlt 9,5 évben
2023. ápr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

1 éves kora után lett valamivel jobb, amikor megtanult járni. Abban az időben kezdte átaludni az éjszakákat, nagyjából ugyanazt kezdte enni, amit mi. Előtte jaj baromi sokat sírt, nyüglődött. Semmi sem volt jó neki. Nem első gyerek, ezért tényleg elég sok mindent kipróbáltunk vele.

Aztán a beszédindulással lett számottevően jobb 2 évesen. Mielőtt megnőtt volna a szókincse, nagyon zaklatott volt. Az kemény 4-5 hét volt megint.

Most 3 éves és nagyon sokat játszik egyedül, ügyesen kifejezi magát, nagyon szuper szerepjátékokat talál ki, rendeltetésszerűen játszik az 5éves tesójának szánt játékokkal is. Ami továbbra is nehéz vele, az a tiltás elfogadtatása. Borzasztó, de úgy reagál a "nem" szóra, mintha még életében nem hallotta volna, vagy mintha valaha elért volna bármit hisztivel. Érthetetlen.

Kitartást kívánok!

2023. ápr. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

1.5éves, egyenlőre csak egyre rosszabb :(

Többemberes, de egyedül vagyok rá

2023. ápr. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

3 eves koraban, miutan kivettek az orrmandulajat, es az apja atvette vrle az ejszakazast 6-8 helyett “csak” 3-4x ebredt atlagosan. 4-4,5 eves kora kozott csokkent ez le 1-2 ebredesre, es utana kezdte, ha nem is mindig, de egyre tobbszor ataludni az ejszakat, vagy legalabbis minket nem ebreszteni.


Tudom, nem ezt akartad hallani… A kicsi 3-4x ebredt, o nem tobbemberes, ot 2,5 evesen vette at ejjelre az apja. Most 3,5 eves, egyre tobb olyan ejszaka van, hogy egyaltalan nem, vagy max. 1x kell atmenni hozza, de azert a 2-3 sem ritka.

2023. ápr. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok, az elso gyerekrm csak addig alattnapkozben, ameddig csatos hordozoban setalgatva, vagy gimnasztikai labdan pattogva elaltattam, es magamon hagytam. 2,5 evesen megelegeltem, azota nem alszik nappal.
2023. ápr. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
*csak addig aludt
2023. ápr. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
4-es: bocsi, de ilyen szintű nem alvás normális? Nekem a nagy 8 hetes kora óta végig aludta, a kicsi meg 20 hónaposan. Én akkor már aggódtam. Vinni akartam alvás terapeutához.
2023. ápr. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok. Alvasszakerto szerint normalis, szerintem meg baromira nem. Nem nyugodtam bele egy percig sem. Kiderult, hogy erzekeny egy csomo etelre, de ido volt, meg erre rajottunk. Csendes refluxa volt. Aztan volt fel jo evunk 1-1,5 eves kora kozott, amikor ugyan sokat ebredt, de 5 orat ebbol egybenaludt, az ejszaka atalvasanak definicioja pedig minimum 5,5-6 ora. Ez mar eleg kozel volt ehhez, igy azt hittuk, hogy megnyugodhatunk.


Van enyhe szenzoros zavara, babakent ez ugy nezett ki, hogy a vezetekben folyo viz zajara fajdalmasan felsirt. Az ejszakai alvasnal, ha 5 centivel tavolabbmentem, es nem erezte a kozelsegem, mar sirt. Legalabb mondjuk aludt vizszintben (4 honapos kora utan, addig szinte csak rajtunk, de ebben a reflux is kozrejatszhatott).


Nappal meg le se lehetett tenni, azonnal ebredt, ha ki akartam lopozni. Mondjak, hogy 20-40 perc utan elerik a babak a melyalvasi szakaszt. Na o nem erte el, 60 percet, x percet, hiaba vartam. Hozzateszem, hogy traumatikus szuleselmeny is volt vele. Oxigenhianyos allapot is tud ilyet okozni, bar az nemcsak szuleskor, hanem akar mar a mehben is. Allandoan mozgott mar a megszuletese elott, egyszer megszamoltam a 7-8. honap korul, 300-nal hagytam abba a szamolast.

Suoval soktenyezos.


Azota kiderult a ferjemnel es nalam is az etelerzekenyseg, illetve nagyszulonel szorallergia is van, ami ket generacio mulva mas allergia vagy erzekenyseg formajaban ki tud jonni.


Smit en osszeolvastam, meg kiprobaltam, hogy kideritsuk, mar amennyire zombi allapotomban kepes voltam ra. Kemeny volt. Vegulis a ferjemmel mi is mindketten extremen felszines alvok vagyunk, nalam is van enyhe szenzorossag (csak az en gyerekkoromban ezt meg nem igy hivtak). Szoval inkabb az a meglepetes, hogy a masodik gyerekunkkel valamelyest konnyebb.


A nagynal 20 honapos koratol indult ujra a nagyon gyakori ebredes egy nathas oktoberi honapban, meg boven azelott, hogy bolcsis lett volna. Horkolt, alvasi apnoeja volt (szerencsere “csak” az enyhebb verzio, 6-8 mp-ig nem vett levegot, neha 8-10). Mikor tengernel nyaraltunk 1 hetet, akkor csak ketszer ebredt, illetve 1-1 orrcseppes ejszakan ujra volt 5 ora egybenalvas.


Elvittem ful-orr-gegeszetre. Ott hallasvizsgalatot is csinaltak (ez egy ekkora gyereknel eleg szivas). Gyanus volt az is, hogy nem hall teljesen jol. Ezt meg is erositettek, az egyik fulere 30%-kal rosszabbul hallott.


A 3. szulinapja elott 2 honappal vettek ki az orrmandulajat. (Egyebkent sem a ferjemnek, sem nekunk nincs meg sem az orr- sem a garatmandulank, mert annyit voltunk betegek kicsikent, hogy kivettek).


A mutet utan, ahol egyebkent megerositettek, hogy oriasi volt az orrmandulaja, es meg a dobhartyajat is meg kellett metszeni, tubust kapott mindket fulebe, mert pangott mogotte a valadek, ezert nem hallott. Szoval utana csokkent le a 6-8 ebredes 3-4-re. Vegre kapott levegot.


Megtanitottuk kislampazni ejjel, kapott bilit, vizet a szobaba, es utana jobb lett.

2023. ápr. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm, hogy ilyen részletesen leírtad. Nem lehet egyszerű.
2023. ápr. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt, de mar az, 7 es 3 evesek. Ugyesek, egy szobaban alszanak, a nagy mar nagyon regota nem ebred, a kicsi meg csak akkor ebreszt altalaban, ha beteg (ami azert sajnos oktober ota nem ritka). De mar eleg jol alszunk, es az az elony, hogy miota a ferjem megy hozzajuk, azota gyorsan vissza is alszanak.


Azert sincs most okom panaszra, mert sokaktol hallom, hogy atmaszkalnak a gyerekek ejjel ennyi idosen hozzajuk, meg este 10 elott nem lehet oket letenni. Nalunk fel 8-8 kozott mar alszanak, es ez tart reggel fel 7-7-ig, amikor amugyis indulni kell a suliba, oviba.

2023. ápr. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!