Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz az, hogy 2 éves kor...

Igaz az, hogy 2 éves kor alatt mindenkinek vannak autisztikus tünetei?

Figyelt kérdés

Nemrég töltöttük az 1 éves kort. Szociális baba, családtagoknak nagyon örül, kacag, boldog, idegenekkel kicsit zárkózottabb, ha másik babát/ kisgyereket lát, odamegy hozzá, játékát odaviszi, neki adja mosolyogva.


Funkciójáték megvan, labdát autót tologat nekem gurítja és én vissza. Játék plüsseit “megeteti”


Nincs szoros napi rendünk, de nem zavarja.


Viszont!!! Izgalmaban jár keze, lába, van hogy repetitiv módon razza a játékait fel-le. Szereti a lámpa kapcsolót idegen helyen kapcsolgatni. Van okom aggodalomra?


2023. jan. 19. 14:29
1 2
 1/19 anonim válasza:
93%
Nem. Ezek nem "autisztikus tünetek" hanem teljesen normális dolgok amiket nagyon sok baba csinál. Túlstresszeled
2023. jan. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Persze, tökre aggasztó, hogy úgy viselkedik, mint egy normális, makkegészséges egyéves. :D
2023. jan. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszi. Csak ugye autistakra jellemzőek ezek a repetitiv mozgások.
2023. jan. 19. 14:52
 4/19 anonim válasza:
100%

Jajj istenem, ez az eredménye ha valaki elkezdi ezeket mondogatni. Paranoiás anyukák már a teljesen normális viselkedésre is azt hiszik hogy autizmus tünet. Minden baba csinál repetitív mozgásokat valamilyen szinten, bár én nem is kategorizálnám repetitívnek amiket írtál. Játék rázogatása, villany kapcsolgatása nem repetitív mozgás. Baba, kíváncsi, szerinted hogy tanulja meg hogyan működnek a dolgok? Úgy, hogy kapcsolgatja, rázza, tologatja. Az lenne a gond ha nem érdekelné semmi.

(Egyébként meg eleve nem jelenthető ki törvényszerűen hogy minden autista csinál repetitív mozgásokat főleg lányok esetében, ugyanígy repetitív mozgás=/ automatikus autizmus diagnózissal de ez meg már teljesen más téma.)

2023. jan. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért is lett népszerű az a tévhit, hogy az autizmust a védőoltás okozza, mert fiatalabb korban még az autizmusnak (most az értelmi fogyatékkal nem együttjáró esetre gondolok) nincsen semmilyen tünete. Szóval még ha az lenne, akkor sem lenne tünete egy évesen, de statisztikai alapon annak van jóval nagyobb esélye, hogy nem az.
2023. jan. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, én azért úgy tudom, hogy baba korban is vannak jelek, pl. nem tart szemkontaktus t, nem hallgat a nevére, nem mutogat. Ezeket az én fiam mind csinálja, szóval szerintem ez fordítva van, azért diagnosztizálnak később Autizmus t, mert esetleg várják hogy megjelenjen a mutogatás 18 hos korig, Vagy várnak azzal hogy hallgasson a nevére.
2023. jan. 19. 15:29
 7/19 A kérdező kommentje:
Illetve gondolom, ha valaki most szociális pl. az én fiam hogy más babák érdeklik, és neki adja a játékot, később nem fordul magába.
2023. jan. 19. 15:31
 8/19 anonim ***** válasza:
32%
Igen,vannak.
2023. jan. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%
Nincsenek autiszikus tüneteik a babáknak, hanem a babakorban normális dolgok megmaradnak gyerekkorban.
2023. jan. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy most szociális nem jelenti azt hogy később is az lesz. Persze később visszavált, pl nagyfiam is ilyen volt, odaadta annak akit ismert és gyerekeknek is, mindegy hogy idegen vagy ismerős volt. Aztán 3 éves kora körül féltette a játékait és nem nagyon adta oda gyerekeknek. Most lesz 6 most már szívesebben adja, de most is van féltve őrzött.

1 éves gyereken pedig ne keressünk már tüneteket. Az én kisebbikem mindent dobál(játék), anyósék szerint valami nem oké vele. 17 hónapos.

2023. jan. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!