Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan játsszak a kislányommal...

Hogyan játsszak a kislányommal? Ahogy eddig is csináltam vagy ahogy a védőnő javasolja?

Figyelt kérdés

Kislányom 9 hónapos, és már vagy 2 hónapja imád pakolászni, rámolni. Az egész szobát úgy rendeztem be, hogy tudjon mindenhol pakolni. A dohányzóasztal alján játékok, könyvek vannak. Van egy kis kartonpapír fiókos szekrényke, abban vannak a csörgői. Van egy játéktároló, abban is van pár dolog. Imádja, ha mindent kiszedhet, megforgatja, nézegeti, aztán eldobja, jöhet a következő. De lepakolja a piperét a polcról, az összes cd-t, dvd-t, a zoknis fiókot, az egész napja így telik. Nem köti le egy játék se sokáig, de én úgy látom, élvezi a rendezkedést.

Tegnap volt a védőnő, és azt mondta, hogy csak 4-5 játék legyen elöl, és csak azokkal játsszon, és naponta cserélgessem őket. Mondtam neki, hogy a nap elején még semmi nincs elöl, ő szed elő mindent. Azt válaszolta, hogy ez a szétpakolás 1 éves gyerekekre jellemző, próbáljam meg a formabedobót. De én egyáltalán nem látom, hogy bármilyen "építő" tevékenységre hajlandó lenne, egyelőre még csak a "romboló". Abban viszont elbizonytalanodtam, lehet, hogy jobban lekötnék a játékok, ha nem lenne olyan sok körülötte? Szerintetek hogy csináljam, próbáljam kicsit erőltetni, terelgetni, hogy mivel játsszon, vagy hagyjam, hogy azt csinálja, ami neki jólesik?


2010. okt. 8. 11:14
 1/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Az én lányom dettó ugyanezt csinálja, játékok a polcon, dobozban, dohányzóasztal alatt :) holnap töltjük a 10 hónapot. Miért kellene beszűkíteni? Majd eljön az ideje a formabedobónak is. Szerintem hagyd pakolászni. Mondjuk nálunk nincs fiók- és szekrényajtó-nyitogatás (még), de azt nem is fogom engedni. Ezzel nem azt mondom, hogy nem fordulhat elő, ha fél pillanatra nem figyelek rá :) csak hogy igyekszem majd valami másra átterelni a figyelmét. Ja, amúgy minden szokása villamgyorsan változhat. Az én lányomat pl. már annyira nem érdeklik a dobozokba rakott játékot, nem tudom annyit cserélgetni, hogy nagyon meglepődjön, mit talál benne... de amíg leköti, hadd játszon vele.
2010. okt. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

AZ én lányom is ilyenkor pakolt ezerrel. Bár nálunk vannak, amiket nem lehet, de azt nem éri el. (pl. cd, dvd, pipere)

Ő még a konyhaszekrénybe is bekúszott pakolászni. Ilyenkor ez a játék, a felfedezés.

Szerintem jól csinálod.

Én egy idő után, ha már le tudta kötni magát egy dologgal 3 percnél tovább, akkor pakoltam el előle, mert akkor már tényleg csak megszokásból pakolt.

A formabedobó pl. nálunk olyan 1,5 évesen volt érdekes, előtte csak idegesítette, hogy nem tudja beledobni. Bár pakolászni azt is pakolászta.

2010. okt. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 2 dobozban vannak a játékai és az a legjobb szórakozása, ha kiborítja és átválogatja. Mindet megfogja, megforgatja, megrágja és jöhet a következő. 8 hós a babám. Most 5 darabbal agyon unná magát, így meg jól elvan. Van, hogy kiválasztja valamelyiket, kicsit azzal el van, de inkább műanyag jégkrémes dobozzal játszik, mint bármi mással. Majd nőnek, szerintem hülyeség irányítgatni, hogy neki mivel KELL játszania.
2010. okt. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban nem rossz ötlet, amit a védőnő mond, hogy ha néha elteszel pár játékot, majd újra előveszed, akkor nem unja meg. De ez inkább később jó megoldás, nálatok még valóban ez a jó, hogy pakoljon amit akar, amit elér, amit engedsz neki.

1 év felett viszont tényleg érdemes azt csinálni, hogy elrakod a játékok felét, és 1 hét múlva lecseréled, aztán vissza és így tovább.

Tudod hogy meg tudnak örülni egy olyan játéknak, amit már nem látott 1-2 hete? :) Az meg a másik, hogy el is felejtik, és úgy tekintenek rá, mintha új lenne.

2010. okt. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

formabedobót 9 hónaposan? értelmes a védőnőd....sztem nyugodtan pakolásszon csak. majd akkor lesz értelme elrakni a kacatokat, ha már elvárható tőle a koncentrltabb játék, egy-egy játékkal, de az még nem most lesz.

az enyém 22 hónapos lesz, és le tudok már vele ülni gyöngyöt fűzni, montessori tornyozni, kirakózni stb. hosszasabban is, de sokszor nekem kell előszedni, hogy na most játsszunk ezzel. nálunk már nincs ezer kacat elöl, de bizony 9 hósan, 1 évesen még volt. főleg azért marhaság, amit mond a védőnőd, mert 9 hósan 4-5 játékkal hogyan lenne el egész nap?

2010. okt. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A védőnőm nagyon jó fej, elég rugalmas is, eddig csupa hasznos dolgot mondott. Azt mondta, próbáljam meg a formabedobót, nem azt, hogy erőltessem, mivel szerinte csupa olyan dolgot csinál a kislányom, amit ilyenkor még nem szokott a nagy átlag. A formabedobó eddig is a polcon volt, volt, hogy elővette, de csak kinyitja, és kipakol belőle.

Én arra gondolok, ha elpakolnám a játékait, akkor találna mást, szekrényajtók, fiókok, cd-k stb. Teszek majd egy próbát valamelyik nap, de szerintem kudarc lesz, de tényleg lehet, hogy csak megszokásból pakolászik. Eddig egyedül a képeskönyvek, a labda, és a bogyóhúzogató tudta pár percnél tovább lekötni.

Köszi mindenkinek, minden válasz hasznos volt!

2010. okt. 9. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!