Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Közepesen hipoton babàk/...

Közepesen hipoton babàk/ gyermekek szülei. Mesèlnètek?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk fejlődésneurológián dévényes javaslatára. Ott kiderült hogy kisfiam közepesen hipoton. Dévényezünk és tsmtzunk már hónapok óta haladunk de lassan. A vannak sikersztorik?


Gondolok itt arra, hogy kinőtte, beindult a járás, kiderült hogy csak alkati hipotónia tehát nem volt mögöttes ok, stb.


2023. ápr. 7. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk konkrétan én voltam hipoton izomzatú, fürdés közben nem tartottam magam, későn kezdtem ülni stb.

Semmi tanulási nehézségem nem lett, sem mozgásbeli eltérés. Egyedül az egyik lábam rövidebb picit mint a másik, de lehet ennek ehhez semmi köze. A 90-es években Tsmt dévény sem volt. Jelentem minden oké.

2023. ápr. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Unokahúgom hipotón. Nem tudom, hogy enyhén, közepesen vagy súlyosan. Az biztos, hogy a mozgásfejlődése le volt maradva. Itt nem kapott semmit, sokáig meg se állapították. Azóta már külföldön élnek, kb.9-10 hónaposan derült ki, ott jár azóta is korai fejlesztőbe gyógytornára. Csak 21hónaposan kezdett önállóan járni, előtte nagyon sokáig kapaszkodva járt, gyógytornán megtett egyedül pár lépést, de végig üvöltötte, mert félt. A gyógytornász szerint nem fájhatott neki, csak félt. Akkoriban tapaszokat kapott a lábára, de már nem. Most 2és fél éves. Még mindig a mozgás a leggyengébb láncszem nála, de ügyesen megy, mászókázik stb.

Darabos ételt sokáig nem fogadott el, az is összefüggésben volt ezzel, erősítették a rágóizmokat, már az is rendben van.

Azt nem tudom, van-e mögöttes ok, mert van egy kromoszóma rendellenessége és mindent arra fognak, hogy biztos attól.

2023. ápr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

Kislányom egész testre kiterjedő közepes hipoton. Nálunk alkati mert én is az vagyok. Gyógytorna szuperul segített. :)


8 hónaposan kezdett kuszni, 10 hónaposan mászott és ült fel 13 hónaposan indult el egyedül. Azóta jelentem meg nem áll. :) Darabos ételt is csipeget és rag ügyesen. Igaz most éppen fényevő. 😂

2023. ápr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A hipotónia nem nőhető ki. Az az izmok alapállapota. Ugyanúgy, mint annak akinek normotón.

Emiatt később is meg kell találni a megfelelő sportot ami átmozgatja, vagy legalább abban segít, hogy az iskolatáskától és a folyamatos üléstől ne legyenek tartásproblémái.

Ez az alkatira is áll.

Ha pedig van mellette más is, vagy ha az alkatira ráerősített pl: egy születéskori oxigénhiány, akkor nem csak az izmok érintettek, hanem az egész idegrendszer.

Sikersztori?

Miben mérjük?

Megtanult járni, beszélni emberi "időben"? Akkor juhé!

Végülis születésétől kapott intenzív fejlesztéssel eljutott oda, hogy az utolsó mérföldkő már a 18 hónapos határra sikerült, előtte meg mind megkésve: fordulás 8 hónapos, kúszás 11, mászás 13, felállás, ülés 13 hónaposan.

Beszéd 2 évesen 2 szó (hipotón arcizmokkal), itt is intenzív fejlesztés 20 hónapos kortól (onnantól vállalták, addig legyintettek, hogy a lassabb mozgásfejlődés hozza magával a lassabb beszédet is). 3 éves korára rövid mondatok súlyos beszédhibával, 4 éve fizetjük a logopédiát, most érünk a végére, a harmadik tanár vált be. Az állami és egy magán is 0 eredményt ért el...

Vagy abban mérjük a sikert, ha a megkésett fejlődés ellenére nincsenek tanulási nehézségei, boldogul az iskolában, nincsenek szociális gondjai?

Akkor már nem fényes a helyzet.

Alkati a hipotóniája, de oxigénhiány miatt nem csak annyit örökölt, mint amennyire én vagyok hipotón. Én csak lassú és "szar tesis" voltam és nem volt baj a koncentrációmmal, figyelemmel. Öccse is alkati. Nála csak annyi, hogy nem ő az első aki felmászik a mászókára vagy aki előbb megtanul biciklizni.

2023. ápr. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!