Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mesélnétek nagyon kicsi...

Mesélnétek nagyon kicsi korkülönbséggel milyen (volt) az élet?

Figyelt kérdés
Nagyon kicsi korkülönbségre gondoltam, 14-18 hónap. Elképzeltem, hogy úgy nőnek fel, mint az ikrek. De gondolom nehéz és kíváncsi vagyok mennyire tudtok elrettenteni ettől. 4 hónapos a fiam, a fél évet amit orvos javasolt mindenképpen megvárjuk de kérdés, hogy most folsavat szedjek és álljak le a fogamzásgátlóról vagy ne még.. minden érdekel.
2016. jan. 14. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Picit nagyobb, 22 hónapnyi korkülönbségről tudok nyilatkozni. Elég kemény! Az eleje számomra lelkileg volt megterhelő. Mért bár a pici sokat aludt, csendes baba volt, tényleg nem sok vizet zavart, a nagyobb egy érzékeny kisgyermek, és nagyon figyelnem kellett rá, őrizni a lelkibékéjét, miközben az én lelkibékém elég bizonytalan volt. De azt hiszem, jól teljesítettük a feladatot, egyáltalán nem volt testvérféltékenység az elején. Én is hamar belejöttem, és hálás voltam a kislányomnak, hogy ennyire nyugis kisbaba, és engedte, hogy a bátyjával sokat foglalkozhassam.

Aztán jött a feketeleves. Kb. 8 hónapos lehetett a kislányom, amikor beindult, folyton ott volt mindenhol, elkezdte minden érdekelni. Akkor a fiam féltékeny lett, nem rám, hanem a saját kis dolgaira, a kis életterére. Az nagyon durva időszak volt. A fiam ott bántotta a hugát, ahol csak érte, pedig egy tündéri, kedves kisfiú, sosem volt verekedős. Aztán ez is csillapodott pár hét alatt.

Most 1 éves a kislányom, tavasszal lesz 3 a fiam. Most már élvezem, valóban összenőnek, tündériek. Vannak még most is nehezebb napok, mint pl. a mai, amikor is a kislányom egész nap nyűgös, reggel korán ébredt, de már csak egyszer alszik egy nap, nem is hajlandó picit sem pihenni, így ebédig megy a sírás, hisztizés. Emellett a fiam is nehezebb időszakaban jár, dacosabb most, mint szokott. Tehát a mai nap például egy hajtépős nap. De így 1 év elteltével nagyon jó döntésnek tűnik ez a kis korkülönbség. De ennél kisebbet nem vállalnék a helyedben.

Nekem szerencsém volt, hogy a fiam elég hamar, pont 2 évesen teljesen szobatiszta lett. Tehát alig született meg a kislányom, amikor a fiam letette a pelust, így én megúsztam a 'kétpelenkàs' üzemmódot. A fiam egyedül evett-ivott már kétévesen, átaludta stabilan az éjszakát, kétévesen rohamosan beindult a beszéde, tehát lényegesen könnyebb lett, eltekintve a beköszönő dackorszaktól.

De az a korkülönbség, amit te említesz...egy kb. másféléves még nem szobatiszta, valószínűleg még nem beszél, az alvása, evése még bizonytalan, tehát ő maga is abszolút babás még. Persze, már nem baba, de még nagyon babás. Én a kb. 2 év korkülönbségre esküszöm.

2016. jan. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem nehéz. Van egy napirendünk, amit ha tartunk, minden belefér.

Annyi szerencsém van, hogy együtt fekszenek, közel egyszerre ébrednek. Éjjel 20h-7h között csend béke nyugalom.

Aztán ilyenek jönnek:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2016. jan. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem könnyű. De ez függ attól is, hogy milyenek a gyerkőcök. Nálunk 18 hónap van a 2 kicsi között. Van még egy 8 éves is, de ő már nagy és okos. ;)

A 1,5 évesem eléggé eleven... :P :D A pici lány meg folyamatosan igényli a társaságomat, igény szerint szopik... szóval nem egyszerű. Nem unatkozom, na. Röviden. ;) :D

2016. jan. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát nem tudom milyen lesz később a kisfiam, nyilván a következő baba még inkább kérdőjel, egy kicsit pont ettől tartok, amit elképzeltem azt meg tudnám oldani de a meglepetések ki tudja mik lennének..
2016. jan. 14. 21:02
 5/7 anonim ***** válasza:

Bár nálunk nem ekkora lesz, csak gondoltam leírom. A kisfiam az első 3-4 hónapban csak enni kelt fel, bár így is eléggé kimerültem, de azt hittem jobb lesz. Ekkor jött a fekete leves. Iszonyat hasfájós lett, aminek sokáig nem találták a problémáját, így kialakult egy tartós állapot: 2-2.5 évig nagyon sírós, nyűgös gyerkőc volt, az éjszakák katasztrófálisak. Szóval mellé egy kistesó szó szerint képtelenség lett volna. Szerintem várjatok egy picit, hogy hogyan alakulnak nálatok a dolgok, fogzás stb. Bár ha van segítséged, akkor minden megoldható. Egyedül nagyon nehéz.

Nálunk emiatt 3.5 év lesz a korkülönbség. Mostmár könnyebb, jobban alszik, kiegyensúlyozottabb.

2016. jan. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Minden korkülönbségnek van előnye és buktatója is. Szerintem az legyen a mérvadó, amikor felkészültnek érzed magadat a testvér vállalásához és nagyon szeretnél még babát. Minden gyereket megváltoztat, amikor kistestvére születik. Természetesen kistestvér nélkül is nagyon sokat változnak ahogy növekszenek. Megkönnyíti az anya és a gyerek helyzetét is, ha irányítja a kistestvérhez való hozzáállását. A kistestvér ajándékot "hoz" neki a kórházból, máris belopja a szívébe magát. Meg kell neki magyarázni miért sír, miért kell többször felvenni és egyébként pedig extra cuki, ahogyan ő is az (most és és újszülött korában is fényképpel dokumentálva :)). Szerintem ezekkel a praktikákkal lehet könnyíteni azt, ami egyáltalán nem könnyű és időnként kivitelezhetetlennek tűnik. Sokszor segít arra gondolni, hogy milliók jártak már ebben a cipőben és mindig lett valahogy. Sok sikert a kistestvérhez!
2016. jan. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is! És köszönöm utolsó, azt hiszem tényleg eltekintek az elképzelésektől, majd meglátjuk mikor vágyom újra teherbeesni. Még most nem de orvosi tanácsra nem is lehet még, majd később ki tudja hogy lesz. :)
2016. jan. 15. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!