Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen vizet adjak a tápszerhe...

Milyen vizet adjak a tápszerhez, az éjszakai adagot megcsinálhatom-e előre, mennyire melegítsem stb?

Figyelt kérdés
Most 8 hónaposan "kell" áttérnünk a cumisüvegből való evésre, ezért nem tudom éjszakára akkor csináljam vagy előre is elkészíthetem a tápszert? A 40 fokot méricskéljem vagy elég ha a kezemen mérem a hőfokot? Vizet milyet adjak, csap- ásvány- vagy babavíz? Ekkora babának kell még "kifőzni" a cumisüvegét?
2008. dec. 28. 23:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi szénsavmentes babavizet használunk, szerintem az a legjobb (mondjuk nálunk elég rossz a csapvíz).Mielott lefekszem, jól felforralom vizet (vizes edényben tuzhelyen), beleteszem a termoszba. Amikor a kicsi kéri, csak hozzákeverem a tápszert, és kész. ha még nagyon forro, egy másik uvegben hideg vízzel kiegyenlítem. Nem kell hofokot mérni, elég csak a kezeden. Elore nem készítek tápszert, mert ugyis hutobe kell tenni és akkor tovább tart felmelegíteni, mint ahogy én csinálom (hacsak nem mikrozol), szobahomérsékleten meg nem állhat orákig az elkészített tápszer. Nekunk ez így bevált. Mikor eszik, ugyanígy készítek vizet a hajnali evéshez.
2008. dec. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én csapvizet használok. Felforralok 2-3 dl csapvizet vízmelegítőben és kiöntöm egy edénybe, amit csak erre használunk. Amíg előveszem az üveget és a cumit, addig az valamennyit hűl (a tápszert nem szabad frissen felforrt vízhez keverni, kicsit hűteni kell a vizet). Ekkor bekeverem a tápszert és beleállítom az üveget hideg vízbe egy edénykében és beviszem a szobába. Amíg tisztába rakom a babót, addigra a hőmérséklet is tökéletes. Összességében ez nekem 2-3 percig tart (köszönhetően a vízforralónak, ami ennyi vizet alig fél perc alatt felforral). Szóval én nem keverném be előre a tápszert, nekem sem tűnik könnyebbnek melegíteni, mint frissen elkészíteni. Ráadásul úgy tudom, hogy a tápszereket nem igazán szabad melegíteni, mindig frissen kell adni és max két órán belül lehet felhasználni. Persze ezek "csak" az ajánlott dolgok.

Mivel az én babám még nagyon pici, 4 hetes, így nem igazán merek kockáztatni a melegített táppal.

A fokot én is csak a kezemen nézem. A kifőzésről: én sterilizáló tablettát használok és és emellett kb 2-3 hetente áll szándékomban kifőzni a dolgokat. Főleg, hogy elvileg már nem is lenne szükség rá a tabletta mellett, de jobb a békesség.

A barátnőim kb 6 hónapos korig főzték ki és tartották teljesen sterilen a dolgokat, utána már csak mosogatták az üvegeket. Szóval elvileg ekkora babánál már el lehet hagyni a kifőzést.

2008. dec. 29. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én reggel vízforralóval forralok vizet, amikor megfelelő hőmérsékletűre hűlt, beleöntöm hagyományos felnőtt (csak erre használom) termoszba, és ez egész nap tartja a meleget. Amikor éhes, a cumisüvegbe öntöm a vizet, belemérem a tápszert és kész is. Ez a módszer azért jó, mert ha mész v.hová, nem kell senkit megkérni, hogy melegítse meg a vizet.

Hamar belejössz majd, csak az elején tűnik pepecselésnek. Sok sikert!

2008. dec. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Jó a babavíz, vagy a forralt csapvíz is, ha nem nagyon rossz minőségű nálatok.Én mindig úgy szoktam, h kimérem cumisüvegbe a vizet-rajta van az osztás-mikróban 2-3 fordulat, így langyos lesz, bele a por. rá a tető, és felrázom, majd kézpróba.

Nyugodtan elkészítheted előre is, a hűtőből kivéve, csak egy kicsit megmikrózod, elég, ha langyos ,pár fordulat. A mikrót csak azért nem ajánljék, mert nem egyenletesen melegít, de úgyis megrázod az üveget, és akkor már egynemű lesz a hő.Én a kupakot le szoktam csavarni a cumival együtt, mielőtt beteszem a mikróba.

Semmi baja nem lesz a babának, ha előre elkészíted a tápot, ugynolyan élelmiszer, mint bármi más, miért ne állna el a hűtőben akár 1 napig is?!Azt csak a gyártók írják rá, h öntözgesd ki a maradékot, nekik az az érdekük, h minél több fogyjon.

8 hós baba már úgyis mindent a szájába vesz, nem tudod teljesen sterilen gondozni, elég, ha forró vízzel, és mosogatószerrel tisztítod a dolgait szerintem.

2008. dec. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

szia!

hát én bekeverem előre a tápszert. nem lustaságból, hanem mert a babám nagyon hasfájós és a frissen kevert tápszer kicsit habos - sajna nálunk még ez is számít...

forralt, hidegre hűlt vizet használok, bekeverem az éjszakai adagot és beteszem a hűtőbe. aztán amikor a kicsim ébred, csak melegítem a cumisüveg melegítőben (ha nagyon türelmetlen és üvölt mint a sakál akkor mikrózom).


nappal pedig úgy csinálom, hogy bekutyulom a tápszert, termoszba rakom, így a pelusozás alatt sem hűl ki és eltűnik a hab is.

2008. dec. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, elso vagyok megint: az uveget meg a cumit elég kifozni vagy sterilizálni az elso használat elott, esetleg ha gondololod, itt-ott máskor is, de minden evés elott elég csak az elso honapokban. En 4 honaposk koráig foztem ki, ma már csak elmosás után jo forro vízben átoblítem.
2008. dec. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!