Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos baba székrekedés? 1...

1 hónapos baba székrekedés? 1 hónapos a kicsim, 60% tápszer, 40% anya tej. Csak lázmérővel tud kakálni. Az orvos szerint ez rendben van, viszont én sajnálom szegényt .. van bevált praktika ? Esetleg valami természetes alapú akármi?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 8. 21:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Biogaia csepp, espumisan csepp, vagy bonolact baby csepp. Esetleg tápszerváltás.
2023. ápr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 babyboom567 ***** válasza:
89%
Azonnal hagyd abba a lázmérőzést!Tesóm gyereke elmúlt bőven 1 éves, mire kínkeservesen le tudták szoktatni, hogy csak lázmérővel kakáljon.Válts sűrgősen orvost, ha ezt ő ajánlotta.A babának új a környezet, meg kell tanulnia, emészteni, kakilni.Nagyon meg fogjátok sz...opatni magatokat ezzel.
2023. ápr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Ezt hagyd abba. Így elrenyhül a bél és ellustul,nem teszi majd később sem a dolgát. Anyatejes baba amugy van hogy 1 hetig sem kakil. Espumisan,baby biogaia csepp. Idősebb korban laevolac szirup. Nálunk is székrekedés volt,kiderült tejfehérje allergiája van,amióta nem iszom/eszem tejet és tejterméket azóta 3 naponta kakil.
2023. ápr. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem csak anyatej. Írtam h 60-40 tápszer és anyatej, illetve 3. Tápszer, most milumil komfort 1 (bukás, székrekedés, hasfájás ) BioGaia cseppet kap, espumisant is :s
2023. ápr. 9. 06:43
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként nagyon figyelek az étkezésre, illetve arra is hogy mit iszok!
2023. ápr. 9. 06:51
 6/12 babyboom567 ***** válasza:
77%
Akkor sem lázmérőzd!Meg kell tanulnia saját ingerből kakilni.Ha megszokja a lázmérő ingerlését,nem fogja megtanulni milyen a saját inger,és mit kell csinálni.
2023. ápr. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Jó akkor majd hagyom kínlódni napokig hátha bélcsavarodást kap.

Majd közbe biztatom hogy nyomás ki kicsim a kemény köveket.

Anyám.

Még jó hogy a kérdés megint nem arról szól amire kéretlen válasz jön.

2023. ápr. 9. 10:50
 8/12 Vexike ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt, de miután elkezdődött a hozzátáplálás (5- 6.hónapban) teljesen elmúlt a szorulás, napi kaki van magátöl azöta. Én anno átváltottam a Holle bio tápszerre (Milumil-ról, de próbáltam Beba-t is, az se volt jobb kaki úgyben), de van a DM-ben már egy másik is Bio Folgemilch, ami nem olyan drága mint a Holle. Szerintem az segít kicsit. De nekem is azt mondták egy hét még nem a világ, ha közben nem kínlódik, nem hasfájós. És igen, mêg édeskömény tea (bár az se segített, meg az Espumisan se), de a laevolac csepp igen.
2023. ápr. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 babyboom567 ***** válasza:

Ha kemény köveket kakil, akkor tápszert kell váltani,és kellene neki több folyadék,mert többet igényel a szervezete.

Nem normális dolog egy 1 hónapos babánál a kemény bogyós kaki.

2023. ápr. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm 8#

Nem kemény mint a kő, ez hasonlat volt, de neki úgymond kemény mert inkább olyan mint a macska kaki. Kap baba vizet igény szerint.

Próbáltuk a bebát, sima ha milumilt és most a komfort van 2 hete, azt mondta az orvos ne váltogassam, adjak neki egy hónapot.. Idő míg át áll, ha nem kakil 1-2 napig utána nagyon faj a hasa, próbáltuk hogy majd magától 3 napig szenvedett…

Igen azt mondták hogy majd 5-6 honaposan ha elkezd enni majd változik ..

Mondjuk így nem szenved végülis mert “segítek neki” de azért jó lenne valami megoldás, hallottam valami babáknak való homeopátiás gyöngyről de nem tudták megmondani a nevét, azért is írtam ide kérdést, hátha valakinek van ami bevált!

2023. ápr. 9. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!