Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Természetes gyógymódok székrek...

Természetes gyógymódok székrekedésre?

Figyelt kérdés
34 hetes kismama vagyok, eddig minden rendben volt az emésztésemmel, de kb 2 hete nagyon küzdök a nagy wc-vel. Sajnos már az aranyér is elkezdett kialakulni, pedig eddig sose volt ilyen problémám. :( Egyelőre nem fáj, csak érzem hogy ott van, főleg ha erőlködöm. Kaptam rá kenőcsöt, remélhetőleg el fog múlni, de a székrekedésen mostanában csak a Tamarin lekvár segít. Ha azt beveszem 2-3 naponta, akkor minden oké, de anélkül nem megy. Igyekszem sok gyümölcsöt, zöldséget enni, de nem segít. Esetleg tudtok természetes megoldásokra tippet adni? Gondoltam veszek a Dm-ben ilyen gyümölcs sűrítményeket, az segíthet? Vagy lekvár? Vagy a terhesség végéig ez már így marad, nyugodjak bele? :(
2022. ápr. 14. 14:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Követem mert ugyanez a bajom csak nekem a szülés utáni székrekedés
2022. ápr. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
Müzlit, egyéb ilyen rostos kajákat eszel?
2022. ápr. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
59%
Chia mag.
2022. ápr. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Sok rost + szilvalekvár segíthet. Egyébként valószínűleg ez már ilyen lesz. Ha nagyon gáz a helyzet glicerines kúpot lehet használni most is és szülés után is.
2022. ápr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%

Lenmag: vagy egy evőkanál olaj vagy aprított lenmag (egészbe ne edd). Illetve szilvalekvár meg ugye rost.

Egyél reggelire zabkását egy evőkanál lenmaggal és szilvalekvárral az tuti jó. :)

2022. ápr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%
Dm aszalt szilvalé, hashajtóknál találod, de terhesen a laevolac szirupot is szedtem, az is természetes, de az aszalt szilvalé nekem hatásosabb.
2022. ápr. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
Szilva, kefír, joghurt, zab? Amúgy én szülés után dulcosoftot használtam az aranyér miatt, de azt talán terhesen is lehet.
2022. ápr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%
Guggolj pár percig terpeszbe (teljesen engedd le a feneked). Nekem ez a legmakacsabb székleten is segít túljutni pár percen belül.
2022. ápr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
59%
A fentieket még kiegészíteném a sok-sok folyadékkal.
2022. ápr. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%

Nekem a Dr Theiss természetgyógyász könyvében leírtak segítettek.

Kb. 3 evőkanál müzlit/vegyes, legjobb a dr oetker/este felöntöttem annyi vízzel ami elkepte.

Másnap reggel a felesleges vizet leöntöttem róla, és joghurttal ettem.

Az a fontos hogy ez legyen az első étkezés. És lehet mellette 2-3 evőkanál lenmagot enni egyenletesen elosztva.

A lenmaghoz nagyon fontos a sok folyadék.

2022. ápr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!