Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hét után "meguntam" az...

3 hét után "meguntam" az anyaságot? Létezik ilyen? Hogy rázódjak kicsit bele jobban?

Figyelt kérdés

3 hetes a babánk, és hiába "jó baba", az estékre teljesen lefáradok, elfáradok abban, hogy mindig figyelem, figyelek arra, hogy minden rendben legyen. Hogy sosem tudok nyugodtan pihenni. Pedig itthon van a férjem is velünk még, szóval ketten vagyunk rá, az éjszakáink is nyugisak, igazából a pici eszik és alszik csak jóformán.


Néha úgy érzem, mintha idegen lennék a saját otthonomban, nem tudom ezt jobban megfogalmazni. Lehet, hogy most a rosszidő is nyom a hangulatomon, ma a délutánt két Cataflammal vészeltem át, fejfájás miatt. Plusz esőben kedvem sincs sétálni kint. De ha nem megyünk sehová, akkor rám jön a bezártság érzése.

Ha átjön anyukám, a nagyim, vagy valamelyik barátnőm, örömmel adom át nekik a babát, tényleg kb. azt várom, hogy jöjjön valaki, vagy érjen már haza a férjem a boltból/pékségből/edzésből, mert megőrülök egyedül... És ellátom a babát, figyelek rá, gondoskodom róla, de nem érzem azt a hatalmas, kitörő szeretetet, mint pl. a kórházban, mikor megmutatták, vagy először magamhoz öleltem. Hanem csak így elvagyok vele. Anyukám is hívogat óránként, hogy na mit csinálunk, most mit csinál a pici, meg hogy ugye nagyon szeretem, földöntúli szeretet ez?! Én meg nem érzem ezt, nem is tudok percekig beszélni arról, mit csinál.


2023. ápr. 8. 23:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
26%

Jó lenne, ha nem szednél semmit, mert árthat a kicsinek.

Próbálj meg felnőni: egy élet függ tőled.

Ne a maga nyafijával foglalkozz, hanem vele.

2023. ápr. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Hogy ártana neki az, hogy fájdalomcsillapítót veszek be a fejfájásomra?


Szerintem az én "nyafim" is fontos attól, mert anyuka lettem. Tudod, boldog anyuka = boldog baba.

Segítséget szeretnék, nem pedig kioktatást, hogy fogadjam el, hogy mostantól ez az életem. Mert szerintem az anyaság nem a boldogtalanságról szól, meg hogy az ember nem találja a saját otthonában sem a helyét.

2023. ápr. 8. 23:09
 3/30 anonim ***** válasza:
91%
Nyugi, csak a hormonok szívatnak. Ez ilyen. El fog múlni. Ha nem, akkor érdemes szakembert keresni.
2023. ápr. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Én is ebben bízom, csak annyira vártam/vártuk már, hogy megszülessen, itt legyen velünk. Meg valahogy mindenki szereti, rajong érte, én pedig csak úgy vagyok mellette... Ez is frusztrál, mert szeretem, persze, hiszen a gyerekem, de nem érzem azt a mindenen áttörő, földöntúli szeretetet, amiről pl. az anyám beszél.
2023. ápr. 8. 23:13
 5/30 anonim ***** válasza:
91%
Semmi gond, van, akinek több idő kell. Én sem éreztem azonnal. Vagy legalábbis nem úgy, ahogy sokan leírják. Aztán egyszer azt vettem észre, hogy valami változott, és megjött a földön túli érzés. Nem tudom, mikor, vagy mi váltotta ki (nyilván a hormonok). Ne aggódj ezen. Van ígyis bőven elég aggódnivaló. Nagyon sok újdonsült anyuka érez így, max nem merik bevallani.
2023. ápr. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Csak pl. a kórházban mintha éreztem volna már valami ilyesmit. Nagyon jól telt a bent létünk, kedves és cuki volt mindenki, végig ott volt velünk a férjem, bent is aludt (magánkórház miatt). Pedig izgultam, hogy milyen lesz, de ott tényleg úgy éreztem, hogy minden a helyére került, teljes család lettünk.

Aztán hazajöttünk, és emlékszem, hogy hirtelen azt sem tudtam, hogy mit csináljak, mihez fogjak, meg úgy egyáltalán, mit csinál az ember otthon egy pár napos újszülöttel. Konkrétan még azt sem tudtuk hirtelen eldönteni, hogyha elaludt hazafelé a hordozóban, akkor kivegyük a kocsiból, ezzel felébresztve, vagy hagyjuk aludni ott.

2023. ápr. 8. 23:23
 7/30 anonim ***** válasza:
95%
Próbálj minél többet pihenni. Időt fordítani magadra.
2023. ápr. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Ezzel szerencsére nincs gond. Mióta hazajöttünk, a férjem itthon van velünk, szóval nem az van, hogy 24/7 én vagyok a picivel és szusszanni sincs időm. Sőt, visszagondolva, így az egyetemi éveim után ennyi "én-időm", mint most, még sosem volt. Reggel 8-9 között ébredünk, délután is tudok aludni 1-2 órát, ha úgy érzem, szükséges.

Anyukám és a nagyim is gyakran jönnek unokázni, rajtuk tényleg látom azt a lelkesedést, amit magamon kellene tapasztalnom...

2023. ápr. 8. 23:31
 9/30 anonim ***** válasza:
96%
Baby blues... ez ilyen. Mire ezt kihevered, jön a 4 hónapos alvásregresszió.
2023. ápr. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normálisak ezek az érzések. Ráadásul az első babánál még minden új. Bele kell szokni ebbe az új szerepbe,és ez egyáltalán nem könnyű. Nálam talán eltelt 3 vagy 4 hónap amikor azt tudtam mondani, hogy na én tényleg szeretem a gyermekemet. Amikor már nem csak evett és aludt,na akkor kezdett kialakulni a kötődés. Bele fogsz rázódni, ne aggódj! Lesz még rosszabb, nehezebb is, de hidd el ezen majdnem mindannyian (az 1-es válaszoló nem:) átmentünk, csak nem illik róla beszélni. És ha esetleg megnyugtat, vagy szükségét érzed, kérj segítséget! Minden jót kívánok, és kitartás! Egy 3 gyermekes anyuka
2023. ápr. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!