Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom holnap lesz 3hetes...

Kislányom holnap lesz 3hetes 3000g-al született de a kórházból 2940-el engedtek haza minket. Minden héten viszem méretni a védőnőhöz és tegnap volt 3170g. Azt mondta a védőnő hogy kevés. Nektek mennyit hízott a pici 3 hét alatt? Tényleg kevés?

Figyelt kérdés
2016. máj. 4. 11:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálam kisfiam túl sokat hízott az orvos szerint, lányom keveset, még a legelején volt gond,amikor fogyott,kiderült,hogy alig van tejem,később már hízott de keveset, 3%on mozgott,de egyszer volt 3%alatt is, most is a táblázat szerint az alsó határon mozog.
2016. máj. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

Nah a kedvedért előkaptam a kiskönyvet. :)

3750g-mal született, 3700g-,al hoztuk haza 6 naposan. 2 hetesen 4000g volt,1 hónaposan 4600g, 1,5 hónaposan 5120g...

Csak anyatejes volt.

Ha a védőnő azt mondja, hogy kevés én hinnék neki.Nagyon pici még, híznia kell.

2016. máj. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Igen tényleg kevés. Tedd többet cicire ha anyatejes. 3 hónapos korig a min. hízás hetente 150 gramm. Utána 100gramm. Neked össz 230-at hízott 3 hét alatt. De ne aggódj még. Az elején nekem is nehezen indult be, de lassan a te babádnak is össze kell szednie magát(az enyém besárgult és aluszékony volt, nehezen evett)
2016. máj. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
8%
2 hét alatt kell visszahíznia a babának a születési súlyára. Ha így számolunk, akkor a 3. héten hízott a baba 170g-ot. Ez teljesen jó. Én nem is vittem a gyerekeket mérni mert nálunk a védőnők csak okoskodnak, és mindenkinek mást mondanak, semmi értelme. Ráadásul a mérleg is rossz, és így is beírják a rossz eredményt, inkább itthon mértem a gyerekeket. Normálisan hízni a babád csak ezután fog. Az első hónapban az én fiaim sem híztak/nőttek sokat, de utána beindult a dolog. Ha a következő hónapban nem gyarapodik a baba rendesen, akkor kezdj el aggódni, most még korai szerintem. Nézz utána annak a 2 hetes dolognak, én tényleg úgy tudom hogy 2 hét alatt kell elérni a születési súlyukat. És mit mondott a védőnő, hogy kezdd el tápszerezni? Vagy csak stresszelt egy kicsit hátha kevesebb lesz tőle a tejed...
2016. máj. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm mindenkinek a gyors választ! :) A védőnő azt mondta hogy várjuk meg még a manó betölti az egy hónapot ha addíg nem hízik rendesen akkor tápszer de addíg szedjek homeopátiás bogyókat. Mert lehet nem elég neki a tej pedíg 2óránkét keltem enni biztos hogy van tejem mert folyik ki a pici szájábból meg utána fejni is tudok. Csak azért kérdeztelek titeket mert a védőnőnek akármit mondok mindíg a homeopátiás szerekkel jön nekem is meg a babának is és hogy őszinte legyek még ezzekkel sem látok javulást semmilyen téren.
2016. máj. 4. 11:49
 6/12 anonim ***** válasza:
3380 grammal született,3180 grammal hoztuk haza.1 hós státuszon mérték először.4260 gramm volt.
2016. máj. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

4. vagyok, köszi a lepontozást. Minden gyerek más ütemben fejlődik, szerintem ne stresszeljük (főleg az első gyerekes) anyukákat, többet árt mint használ. Az hogy valakinek a babája már a kórházban is hízik nagyon jó, és gratulálok hozzá, de keveseknél fordul elő.


[link]


[link]

2016. máj. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Akkor beszélj valami értelmes szakemberrel, mert aki homeopátiás baromságokat ajánlgat, az számomra nem lenne hiteles. Én inkább a gyerekorvost kérném meg, hogy figyeljen kicsit jobban oda rátok. Szerintem se kell megijedni, de azért érdemes lenne beszerezned otthonra egy mérleget (bérelni is lehet) és mérni, hogy valójában mennyit szopik, mert ez tényleg kevésnek tűnik. Az én fiam meg a másik véglet, mert ő a 3,5 kilós születési súlyához képest most 2 hónapos korára már 6 kg és az első perctől kezdve nő, mint a gomba. Szintén anyatejes, de igény szerint szopik.
2016. máj. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%
Teljes mértékben egyetértek nyolcassal.
2016. máj. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Leírom, nálunk hogy volt, mert hasonló paraméterekkel rendelkezik a kisfiam és nálunk is nehezen indult be a gyarapodás.


Születés - 2970 g

Hazaadás - 2860 g

10 naposan - 2840 g

2 és fél hetesen - 2890 g

3 és fél hetesen - 3060 g

5 és fél hetesen - 3670 g

7 és fél hetesen - 4330 g

3 hónapos státuszon - 4890 g


Szóval nálunk 3 hetesen nyerte vissza egyáltalán kb. a születési súlyát, a tiéd legalább gyarapodott. Ezért is kellett hetente mennünk mérésre az első hónapban. Most 3 és fél hónapos múlt héten mértem a 10 deka pontosságú fürdőszobamérlegen, akkor 5,1 kg volt. Féléves korára bőven meg lesz neki is a duplázása.


Figyelni kell a súlygyarapodást tényleg, de azért kétségbe nem kell esni, be fog indulni. Nem egyformák a babák.

2016. máj. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!