Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felbontott tápszer 3 hét után...

Felbontott tápszer 3 hét után már tilos felhasználni?

Figyelt kérdés

Még szoptatom a 8 hónapos kicsimet, viszont annyi tejem nincs, hogy főzelékhez is fejjek.

Imádja a sárgarépa, vagy burgonyapürét tápszerrel elkeverve.

Viszont horror, 3 ezer forint körül van 1 doboz tápszer, a Hipp-et felbontás után 3 hétig, de a BeBa-t már felbontás után 2 hétig lehet csak felhasználni.

Ez csak reklámfogás, hogy többet vegyenek az emberek, vagy ártunk vele a kicsiknek, ha 1 héttel tovább használjuk, hogy ne legyen kidobva?

Tegnap nagyon siettem az esti pürével és akkor vettem észre, hogy már 1 hete lejárt a tápszer, de ízre, illatra ugyanaz volt, a babám is szívesen megette, szerencsére most sincs semmi jele, hogy nem lett volna szabad.


Kicsit meg is ijedtem, aztán elgondolkodtam, hogyha valami már lejárt és nem jó, akkor csak lett volna vagy más íze, szaga, vagy a baba kiköpi, esetleg hasmenése van tőle, vagy fáj a pocija.


Mi a véleményetek erről?



2015. márc. 5. 10:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mert enyem csak tapszeres es elfogy hamarabb, de irasd fel dojuval a tapszert es ugy joval olcsobb!
2015. márc. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén én sose olvastam el semmit rajta csak az adagolását. Nálunk anyánál is, mamánál is van tápszer tartalékba ha elfelejtenék vinni és volt már, hogy 1-2 hónapos volt a tápszer. Zárt dobozban tartjuk így nedvességet nem kap, én nem gondolnám hogy bármi baja lenne, a babámnak se lett semmi baja tőle.
2015. márc. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Régen volt, de én úgy emlékszem, 3 hétig lehet elhasználni.
2015. márc. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én mindig minden előírást betartok, fő a biztonság, de ez tulajdonképpen egy felturbózott tejpor. Tehát nem értem a 2 és 3 hetes időtartamot, főként úgy, hogy ízre és állagra is ugyanolyan. Talán a jótékony baktériumok addigra elhalnak, vagy valami ilyesmire tudok gondolni.
2015. márc. 5. 11:19
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a gyerekorvos,hogy ha mindig rendesen visszazarom és a nedvességtől nem lett csomós vagy kő kemény,akkor nyugodtan elhasználhatom a csomagot.
2015. márc. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én kb. 1-2 hétig még felhasználom...mivel féladagokból kapja a tejpépet, felbontástól számítottan 20-25 nap múlva fogy el
2015. márc. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az uht tejen is rajta van, hogy felbontás után 3 nap alatt el kell fogyasztani, nekünk mégis sokszor 1,5 hétig is eláll a hűtőben, semmi baja. Ráírják a biztonság kedéért, de nincs semmi baja utána sem.
2015. márc. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Volt már hogy én is 1 héttel tovább használtam a tápszert...

Amúgy meg irasd fel receptre, fele annyiba kerül úgy.

2015. márc. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
írass receptre,vagy olyat vegyél ami nem dobozos,hanem mondjuk 2 zacskó van a dobozba,pl 2x 300 gramm,és akkor nem kell annyit kidobni. nekem nagyon alkalomszerűen kap,ha nagyon kimerülök,vagy mellgyulladás után szóval van,hogy 3 napig kell néhányszor,aztán két hétig semmi. nemrég kellett egy hétig egy kevés,aztán semmi,most dobom ki,de én milumil sensitive-et vettem,a felét kell így csak kidobnom, a másik zacskó nincs megbontva.
2015. márc. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. márc. 5. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!