Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam kedden volt 10 hetes,...

Anitu0622 kérdése:

Kisfiam kedden volt 10 hetes, (ő koraszülött,35. hétreszületett) Tegnap voltunk 2hónapos oltáson, ahol a doktornönk jól rám ilyesztett a kérdéseivel! Elküldött minket neurológiára is! Kicsit megilyedtem! Valakinek van e tapasztalata ilyen téren?

Figyelt kérdés
Sokat van e ökölbe a keze,meg sokat van e kint a nyelve(ami amúgy csak olyankor van kint ha eszik vagy iszik,vagy nagyon ritkàn ha alszik de épp csak egy picit). Elküldött minket neurológushoz is,mivel fokozott izomtónust észlelt és tömegesebb koponyàt!

2015. jún. 11. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Tömeges koponya??? Valamit nagyon félreértettél.


A válaszokat pedig a neurológus fogja megadni személyes vizsgálat után. Valószínűleg gyógytorna lesz a vége.

2015. jún. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
*megiJed
2015. jún. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Szia, az én kisfiam pont időre született. Nála 4 hónaposan küldött el a dokinő neurológiára, szintén ökölbe volt szorítva az egyik keze, a nyelvre már nem emlékszem, és csak háton volt hajlandó feküdni, és ettől teljesen ellaposodott a feje hátul. A neurológián mutattak néhány gyakorlatot, amit otthon kellett csinálni. Én jártam vele Dévény tornára is. És ennek volt igazán értelme szerintem. 10 hónapos korára behozta minden lemaradását. Most már 4 éves, a feje teljesen helyre jött, nem látszik semmi eltérés rajta.
2015. jún. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem kell megijedni,a neurológián csak megvizsgálják és ők megmondják,hogy kell-e bármi további teendő.

Autista tünetei vannak a babádnak ami nem biztos,hogy baj,hiszen több baba is produkál hasonlókat,de legalább megnyugszol ha elviszed.

2015. jún. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Autista tünet egy 2 hónaposnál.... Az ökölbe szorított kéz 2 hónaposan még teljesen elfogadott, de olvass utána, majd ha még 4-5 hónaposan is folyamatosan úgy van na akkor már lehet gond, de az sem feltétlen nagy tragédia. Az orvosod lehet elővigyázatosabb, ritka mert a háziorvosok nagy része nem foglalkozik a izomtónus problémákkal. Az ökölbe szorított kéz általában feszesebb izomtónusra utal(hat). Pár alkalom is lehet elég, de nézesd meg egy dévényessel is.
2015. jún. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem,hogy autista tünetei lennének,mert amúgy meg ha beszélek neki,figyelget és mosolyog! A kis ökleit is nyitógatja néha.... Csak megijesztett a gyerekorvosunk a kérdéseivel,kijelentéseivel ( a tömeges koponya,meg hogy kint a nyelve,az öklét szorítja...) Szerintem minden szülő kicsit túlaggódja,ha olyat mondanak neki ami esetleg bajra utalhat! Bàr ő még 2hónapos,nah meg kora baba...így ha levonom azt a 4hetet amivel hamarabb jött,akkor meg 1hónaposnak felel meg! És azt mondjàk,ők mindent később kezdenek el csinálni....
2015. jún. 12. 11:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Nézd nem a fellegekbe beszéltem.Nekem van egy ilyen lányom.

Ő is mikor ekkora volt ilyeneket csinált és erre mondták,hogy autista tünetei vannak.

Ő sem autista csak pár tünete az.

Egyébként a tömegesebb koponya vízfejüségre utalhat ezért mérik a mellkast és a koponya körfogatát pici korban sűrűn.

Ha a koponya szinte napról napra növekszik szemlátomást arra szokták írni,hogy tömegesebb.

Mindenképpen vidd el neurológushoz,mert ha szerinte fejlesztésre van szüksége akkor azt jobb előbb tudni és lépni ez ügyben mert minden perc számít a korai fejlesztésnél.

2015. jún. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, megkérdezhetem hogy mennyi idős most a gyermeked, iletve milyen tünetei vannak még? Én is mondogattam a védőnőnek mikor elkezdte nyújtogatni a nyelvét a lányom, vagy amikor rázta a fejét, vagy mikor ökölben tartotta a kezeit stb., de azt mondta akkor hogy ezek minden babánál előfordulnak és el is hagyja egy idő után ezeket a dolgokat, baj akkor lehet ha később is ezek fennmaradnak. Konkrétan az ökölbe szorított kézre mindenkol azt írják, hogy 1-2 hónaposan kezdik nyitogatni jobban a tenyerüket, 3-4 hónaposan hagyja el az öklözést és 5-6 hónaptól tekinthető kórosnak, egy 10 hetes babánál szerintem még teljesen normális.
2015. jún. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Most már 14 éves a leányzó.

Azóta van egy 9 és fél éves fiam és egy 11 hónapos kislányom akik teljesen egészségesek.

Mivel nekem az első babám volt így én sem tudtam,hogy nem egészen olyan mint a többi baba.

Így visszagondolva a legelső tünete az volt,hogy folyamatosan sírt már a kórházban is.A következő,hogy ökölbe volt a keze és utána a fejrázás.

A fiamnál és a kicsi lánynál is volt,de valahogy egészen másképpen.

A sérült lányomnál sem mondták volna meg idegenek,hogy valami nem stimmel nála-egyáltalán nem látszott akkor rajta semmi.

Sőt a képeken 90% nem mondod meg,hogy sérült.

2015. jún. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!