Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha ott tartana a biotechnológi...

Ha ott tartana a biotechnológia és legális lenne, akkor megválasztanátok a gyereketek nemét, hajszínét, szemszínét, és egyéb tulajdonságait vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés
Tehát lenne ilyen szolgáltatás és teljesen elérhető árú lenne, hogy a spermát szűrik, hogy X vagy Y szex-kromoszómát tartalmaz, és mesterségesen termékenyítik meg a petesejtet vele, hogy lány vagy fiú legyen. Miután megtermékenyült, a zigóta DNS-ét szerkeszteni tudnák, megválaszthatnátok a baba hajszínét, szemszínét, egyéb fizikai jellemzőit és néhány személyiségi tulajdonságát is amit a gének szabályoznak. A módosítások elvégzése után visszaültetnék a zigótát a méhbe.

2023. ápr. 13. 09:59
A kérdező szavazást indított:
Élnék ezzel a lehetőséggel
Nem élnék
38 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt válaszoltam, hogy nem élnék, de ha tudnám hogy egy olyan genetikai traittel születne ami nehézséget okoz, akkor lehet meggondolnám.


De nekem ez nagyon unszimpatikus hogy tökéletes embereket akarnának gyártani. 😄

2023. ápr. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem. Nekem már az is kicsapja a biztosítékot, hogy mennyire gyakorivá vált a műcici, a töltött száj, a Joker áll, a plasztikázott orr, botox, stb. És nemcsak az idősebbek körében, láttam huszonéves kislányt teletankolt fejjel.


Szerintem nagyon beteg a világ így is, nem tartom jónak hogy egyáltalán elméleti szinten felmerülnek ilyen célból szerkesztések.

2023. ápr. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor élnék ezzel a lehetőséggel,ha beteg lenne a baba és ezzel lehetne gyógyítani.

A külső adottságokon én nem változtatnék, kérdés hogy a jelenleg nem szűrhető betegségeket ki lehet e xelni ezzel a lehetőséggel.

Vagy pl későbbi rák kialakulását lehetne vele szabályozni, autizmus, csökkent szemlátás, siketség ilyesmi....


Tehát, a fizikai adottságokon nem hiszem hogy változtatnék, de csak egészséges gyermeket szeretnék, tehát azokkal foglalkoznék inkább

2023. ápr. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Egyébként technológia szintjén bizonyos szintig létezik a dolog, mármint változtatni nem tudnak rajta, de szűrni igen.


Lombiknál van egy olyan eljárás, amivel az embrió 8 sejtes állapotában egy sejtet kivesznek, hogy megállapítsák egészséges-e az embrió. Csak akkor ültetik be, ha normál kromoszóma készlettel rendelkezik. Ilyenkor azt is meg tudják (pontosabban megtudnák) mondani, hogy milyen nemű, de Európában ennek a megállapítása/közlése mindenhol tilos.

2023. ápr. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki rá szeretne keresni PGD eljárás néven keresheti.
2023. ápr. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A kinézetét soha nem változtatnám meg, születésétől fogva egy gyönyörű kis angyalkának látom. A személyisége elég dacos, akaratos, türelmetlen, de hiszem hogy ez is jó ahogy van. Mivel az én anyám az enyém sosem fogadta el én a gyerekeméhez még ha nem is mindig fényes máshogy állok, nem akarom azt sem átformálni. A nemét se változtatnám meg, bár amikor kiderült hogy kisfiú elsőre sírtam egy hétig kb... aztán mostmár úgy vagyok vele hogy jobb is hogy fiú
2023. ápr. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha lenne ilyen, ha lett volna,mikor teherbe estem, úgy változtattam volna meg a születendő gyermekemet,hogy egészséges legyen.

A kinézetét nem,mert így is gyönyörű :).

2023. ápr. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Lombikot nem vállanék emiatt, de ha természetes úton vállalt gyereknél is meg lehetne oldani, akkor abban szeretnék változtatást, hogy nyugodt, jó alvó gyerek legyen. A többi őszintén szólva nem igazán érdekelne, talán még a magasság, hogy ne legyen se túl alacsony, se túl magas, mert azzal lehetnek problémái.
2023. ápr. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem!

Annyira kiváncsian vártam, hogy fog kinézni a gyermekem! Kire hasonlít majd a családból?

Többek között, ezt az élményt sem hagytam volna ki.

2023. ápr. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem

Kinézetét, nemét nem buheráltatnám. Gyönyörű kis "mixünk" mindkét gyerekünk.

Az egészségét viszont szívesen megtettem volna. Egyikük autista (nem volt a családban), másikuknak a szeme nagyon rossz (ezt se tudom, honnan jött).

2023. ápr. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!