Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvási apnoé? Esetleg más?

Alvási apnoé? Esetleg más?

Figyelt kérdés

11 hónapos a kisfiam. Az utóbbi időben rémesek az éjszakák. Sokszor ébred, fel kell venni. Rajtunk visszaalszi, de akkor lehet letenni, ha mélyen alszik. És mivel sok időt tölt rajtunk, észrevettem, hogy néha kimarad picit a légzés. Nem sokáig, kb.5-7 másodperc, utána pedig vesz egy nagyon nagy levegőt. Nem minden éjszaka van, és nem is sokszor.

Vagy az is előfordul, hogy hüppögve veszi a levegőt.

Az orra elég gyakran dugul el.

A gyerekorvosnak már említettem, annyit mondott, legyen alatta légzésfigyelő. És ennyi.

Most készülünk fül-orr gégészetre, addig is tapasztalatok érdekelnének. Ez már alvási apnoé lehet?


2023. ápr. 16. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt majd megállapítja a szakorvos.

Az én fiamnak az volt. Az orrmandulák túltengése okozta. Kivették, azóta kitűnően alszik.

2023. ápr. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mennyi idősen vették ki?
2023. ápr. 16. 21:29
 3/3 anonim ***** válasza:
5 évesen. Neki kb 3 évesen kezdődött. Bölcsis nem volt, aztán bekerült közösségbe (ovi) jöttek a betegségek, állandóan a fülére ment minden és ha kicsit is lebetegedett akkor sokáig gyógyult. Egyszer megelégeltem, elvittük kivizsgaltatni (néztek neki mindent.. pulmonológia, allergia vizsgálat, alvás vizsgálat, fül-orr-gégészet... csomó immunológiai vizsgálat.) Szóval arra jutottak az orvosok, hogy az orrmandula okozza azt is, hogy sokszor beteg és az alvási apnoet is, vetessuk ki. Elojegyeztek és kivetettuk. gyakorlatilag azonnali javulás volt minden téren.
2023. ápr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!