Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik nem mondták el előre a...

Akik nem mondták el előre a családnak, hogy mi lesz a baba neve, miért? Hogy fogadták ezt? Nektek jobb volt így?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 20. 08:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk jó volt. Nem érdekelt senki más véleménye és nem tartottunk igényt kéretlen belepofázásra.
2023. ápr. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre jó volt, még segítettek is választani, bár anyukám beszólt mindkét választott nevünkre, de őt tudtam kezelni. Ettől függetlenül nem egy jó érzés, bárki mondja is, hogy nem tetszik neki a név, főleg, ha azt is elmondja, miért nem, utána nehéz ettől elvonatkoztatni.


Másodjára is sajnos elmondtam, az egyik családtag mondta, hogy ne már, hogy ez lesz a neve, csomó meleg ismerősüknek ez. Ott bazmegoltam azért egyet magamban, főleg, hogy nem ez volt az egyetlen beszólása. Sokkal egyszerűbb lett volna utólag megmondani, mert akkor már úgysem lehet rajta változtatni, így a beszólás mennyisége is csökken, meg addigra már kötődik a név a gyerekhez, és kevésbé tudja egy-egy ilyen kedves megjegyzés elrontani.

2023. ápr. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, amúgy ezt a nevet adtuk, nincs bajom a melegekkel, azzal sem lesz, ha a gyerekem az lesz, de tudom, hogy neki van, ezért esett rosszul.
2023. ápr. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Ha előre elmondod, akkor nagyon sok esetben azt gondolja a család, hogy van beleszólása és akkor megpróbálnak győzködni, hogy egy nekik jobban tetsző nevet adjatok a gyereknek. Ettől megkímélheted magad, ha nem mondod el. Nálunk a család kifejezetten izgatott volt, hogy volt némi misztikum (a nemét elárultuk előre).

(Másik oldalról, olyanról is hallottam már, hogy ha van baba a családban amelyik korábban születik, akkor "ellopják" a nevet a szülei ha nagyon megtetszik nekik. De ez extrém eset, inkább a többi indok miatt döntöttünk úgy, hogy nem mondjuk el.)

2023. ápr. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%

Mi sem mondtuk el az elsőnél, meg most a másodiknál sem. A lányomnál először elmondtuk az elején, hogy valószínűleg mi lesz a neve. Na onnantól nem hallgattam mást mindenkitől, hogy “Sári baba így meg Sári baba úgy”. A hideg futkosott már a hátamon, mikor meghallottam, hogy sáribaba. Úgyhogy el is döntöttük hamar, hogy sáribaba biztos nem lesz, szóltunk is a családnak, hogy fejezzék be a sáribabázást, mert nem az lesz, aztán 30 valahány hetesen találtunk egy nevet, ami telitalálat volt, úgyhogy akkor azt már nem mondtuk el senkinek, amíg meg nem született.

Júniusban születik a tesója, megvan már a neve, de nem mondjuk el senkinek. Nem tudom, biztos köcsögök vagyunk, de minket zavar, hogy mindenki nevén szólítgatja a gyerekünket, aki még meg sem született. Én szeretem ezt a 9 hónapot, amikor ez a kisbaba még csak a miénk, nem látja senki, csak én érzem, hogy mozog. Roppant irritáló valamiért, amikor mások már a nevén akarják szólítgatni, megtöri az intimitását a várandósságnak, vagy nem tudom hogy mondjam. Ha valakinek tudod a nevét, akkor az már picit olyan, mintha ismernéd. Tudsz róla valami fontosat.

2023. ápr. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi elmondtuk, átlagos nevet választottunk, nem mondott rá senki semmit. Barátnőmék sokáig gondolkoztak mert egy viszonylag hosszú vezetéknévhez hosszú keresztnevet szerettek volna. Persze a család sokszor visszakérdezett, hogy de biztos? Tuti ezt szeretnék? Nem e lenne jobb másik? Azt mondta utólag, hogy jobb lett volna senkinek nem elmondani mert akkor megkímélték volna magukat ezektől.
2023. ápr. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, de érdekes, nálunk senkinek nem jutott eszébe a születésig a nevén szólítani. Igaz, hogy másodjára nem mondtuk el a nemet, csak a lehetséges névverziókat :D De elsőnél sem hívták sehogy, csak max. babának.
2023. ápr. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%

5ös vagyok, egyébként nálunk nincs ebből probléma, a család tiszteletben tartja, nekik is izgi így kicsit, hogy na vajon mi lesz a neve. A férjem a nemét is el akarta titkolni először, hadd izguljanak rajta, de én azt nem tudom titkolni, ezt már túlzásnak is érzem, meg az könnyen kiderül a vásárolt dolgokból.

Más meg nyilván nem érdekel, hogy mit szól, amúgy is annyit mondunk, ha valaki kérdezi, hogy még nem tudjuk biztosra a nevét. Ami igaz is, simán lehet, hogy születése előtt egy héttel jön szembe egy név, ami eddig eszünkbe sem jutott, és inkább azt választjuk.

2023. ápr. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Megkíméltük őket és magunkat, nekik nem kellett idegeskedni, hogy jajj de borzasztó név, szegény gyerek, minket meg nem fárasztottak azzal, hogy megpróbáljanak lebeszélni.

Hüledeztek, de megszokták

2023. ápr. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Megértem azokat a szülőket, akik nem mondják el a kiválasztott nevet. Nekem sokáig a Karolina volt a kedvenc lánynevem és mikor kiderült, hogy kislányt várunk nagyon megörültem neki. Természetesen a család első kérdései közt volt, hogy mi lesz a baba neve. Konkrétan senkitől nem kaptam pozitív visszajelzést ellenben negatívat annál inkább:a leendő nagymamák, testvérem is nagyon leszólták ezt a nevet. (megbánod, ha ezt a nevet adod, romás név, karfiol jut eszébe róla, Szécsi Pál zenéjétől nem tud elvonatkoztatni stb.)

Rosszul esett, mert nekem évek óta a kedvenc nevem volt és teljesen jó dolgokra asszociáltam a hallatán, de a reakciók után már nem olyan szemmel néztem rá.

Aztán jöttek a kéretlen tanácsok, hogy miként kéne elneveznünk a babát. Szóval egy csomó felesleges konfrontációt el lehet kerülni, ha nincs bejelentve előre a név csak a születés után.

2023. ápr. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!