Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan döntitek el mit főztök...

Hogyan döntitek el mit főztök pici baba mellett a családnak? Belefogtok "nagy" főzöcskébe?

Figyelt kérdés
2012. jún. 4. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy nagy főzőcske??Mert ha a baba nagyon pici, akkor általában elég sokat alszik, így 2 szopi között egy pörköltet simán össze lehet dobni..Nálam az max. 20 perc mire a lábosban van, és ugye utána már csak kevergetni kell néha..De szerintem a pepecselés mentes kajákon kívül minden megoldható baba mellett.Én mióta megszültem főzők minimum 2 naponta.

Ha valaki rutinus a konyhában, akkor a főzés nem lehet probléma, még baba mellett sem..én sokszor kivittem magammal, és tök jól elvoltunk a lányommal.Mióta nagyobb azóta pedig szépen lefoglalja addig magát..ha meg problémája van, mindent eldobok aztán az övé vagyok..

2012. jún. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a lányom ovis menüje alapján is szoktam .

a fórumozós lányok ötletei alapján is .

itthon mindig két napra főztem vagy úgy hogy egyik nap húst másik nap hústalan ételt.


ha nagy és bonyolult ételt -pl . töltöttkáposzta- azt hétvégén anyósomnál .addig ő figyelt a babára .

egyébként érdemes nagy adag káposztát főzni mert melegítést jól türi ha a pocakja nem fáj a kicsinek tőle és pörköltet is mind mind jól fagyaszthatóak.

ugyanilyen a bolognai mártás is amihez csak tésztát kell főzni .

2012. jún. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2 kisfiam van, 6 hónapos és 2.5 éves. Hétközben rendelem az ebédet most már, mert meguntam, hogy dobálom ki a maradékot, és elment fölöslegesen egy csomó időm, energiám. Így kis adagokat rendelek, és az elfogy, férjem a munkahelyén ebédel, a vacsi hideg kaja. Hétvégén főzök csak, de csak egyszerű kajákat.
2012. jún. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van egy 3 és fél éves, és egy lassan 4 hónapos gyermekem. A férjem minden nap eszik a munkahelyén főtt kaját, a fiam eszik az óvodában, így este nem kívánják a főtt ételt. A pici meg ugye még nem ehet ilyeneket. Nem szoktam, vagy csak ritkán főzök hétköznap. Néha rendelek, néha összeütök valamit magamnak (spent, gomba, kis lecsó...), hogy én se maradjak azért főtt étel nélkül. Péntek este szoktam megfőzni, akkor több féle ételt, pénteken szoktam egy nagyobb takarítást csinálni, akkor alapos portörlés, törölgetés, hét közben csak gyors porszívózás van. A hétvége így csak a családé, közös progik meg minden, amit 2 gyerekkel lehet.
2012. jún. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyszerű kajákat lehet csinálni közben. Csak én attól tartok, hogy nem tudom jól kiszámolni a 2 főre jutó alapanyagok mennyiségét. Volt, hogy sokat csináltam. Azt beraktam a hűtőbe. De néha az is sok volt, így ki kellett dobnom :(

Most rendelek és így nem kell kidobnom semmit. Ha a férjem kér valamit (ő nem tud a munkahelyén főtt ételt enni), azt megfőzöm, de ő meg figyel a kisfiunkra. Mert kicsit nehéz a kajcsira figyelni, meg arra is, hogy a kisfiam kúszik mindenhova és árgus szemekkel kísérjem.

2012. jún. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!