Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti, készültök vacsorával a...

Ti, készültök vacsorával a családnak karácsonykor kis baba mellett? Ha igen, mivel?

Figyelt kérdés
2009. dec. 9. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem mert szenteste az egyik, majd másnap a másik nagyinál leszünk:)szerencsére...

utána meg jönnek a dédik, mindenki csomagol kaját ugyhogy egy dabarig ilyenkor nem kell főznöm.

2009. dec. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én készülök, valószínüleg a Pataky tálban fogok sütni krumplit csirkehússal és szalonnával, meg rántott hal és rizs.Gyorsan megvannak és nem igényelnek sok időt.
2009. dec. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a szülők jönnek szenteste,a másik 2 nap pedig mi megyünk.Én a főzést úgy oldom meg ,hogy előtte este a pulykamelleket megtöltöm(aszaltszilvával a felét,a másik felét póréhagymával),krumplipüré egyszerű.levesnek gesztenyekrémleves.Sütni apró,száraz sütit szoktam+mákosguba.Előre elkészithető,egyszerű kaja bármikor megoldható,szinte félkézzel is.(Főztem már hordozókendőben a gyerekkel,vagy lábbal ringattam a kocsiban)
2009. dec. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

tavaly 3 hónapos volt a babám, és főztünk a férjemmel: kacsasült, párolt káposzta, krumplipüré volt, meg muffin.

ja és volt vadraguleves is..

2009. dec. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
salátákat, sütiket legyártom 23-án. a párom főzi a halászlevet 24-én reggel, én meg a többit napközben. (rántott hal, kruplipüré, gombás palacsinta, káposzta). sőőt a palacsintát is megsütöm 23-án éjjel:)
2009. dec. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
igen negyon gyorsat:sült lazac paprikás lisztben,hasábkrumpli,görög sali 1. és 2. nap vendégség-
2009. dec. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a menü: husleves, fasírt, dagadó töltve, csirkemell rátva, hozzá krumplipüré, sült krumpli, és párolt zöldség. Franciasalátával és kaszinó tojással. süti: somlói galuska, meg lehet muffin.

Ezekből a fasírtot, meg a tölteléket előző este összekeverem, meg a franciasaláta alapot is, h összeérjen. Zöldségeket a leveshez szintén előző este megpucolom, h csak bele kelljen dobálni és főhet.

Anyukám velünk lakik, csak egy másik házrészben, igy lesz segítség a 15 hónapos lányom mellé. De ő szerencsére elvan magában, jön-megy.

Karácsony első napján anyósomékhoz megyünk, második napján itthol leszük.

2009. dec. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
24.-én itthon leszünk. Tejszínes csirkemellet készítek, tésztával. Sajtos kiflit sütök. A másik két nap vendégségbe megyünk.
2009. dec. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Most 4 hónapos a kislányom, és tudja a család hogy nincs időm mellette sem ajándékok után szaladozni, sem főzőcskézni. Ezért kitaláltam azt, hogy szent este persze csak hármasban leszünk, csinálok előtte való nap valami gyorsat. Másnap pedig vendégül látjuk az egész családot, és közösen elkészítjük az ünnepi menüt a nagymamákkal. Részünkről ez lesz az ajándék :)
2009. dec. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szentestére:

1) szilvaleves túrógombóccal (gombócot előre befagyasztom, a leves gyorsan megy)

2) sült vagy rántott husi és hal meg gomba (mint egy kétszemélyes fatál) - ezeket előző este be lehet panírozni, másnap meg kiveszem a hűtőből és megsütöm.

3) angol almatorta (20 perc összerakni, utána áll 1 órát a hűtőben és mehet a tepsibe ez 10-20 perc, ki milyen gyorsan tud nyújtani)

Kókuszgolyót szeretnék még, ha lesz időm csinálok és berakom a fagyasztóba.


Családi kaja mindkét nap lesz, oda somlóit ígértem...

2009. dec. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!