Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell adni a babáknak,...

Meddig kell adni a babáknak, gyerekeknek a D vitamint?

Figyelt kérdés

Egyes gyerekorvosok szerint csak 3 éves korig kell a téli időszakban, de találkoztam olyan anyukával akinek a gyerekorvos azt mondta adja legalább 6 éves koráig ősztől tavaszig.

Most akkor mi a jó, ha adom vagy a gyerekorvosomra hallgatok és nem adom? (3 éves)


2010. okt. 9. 07:36
 1/5 anonim ***** válasza:
ha a te gyermekorvosod azt mondta nem kell adni,akkor ne add.Változnak a gyerekek D vitamin szükségletei,kinek több kell kinek kevesebb.de én is úgy tudom 3 éves korig kell csak adni.Ha rossz a lelkiismereted a d vitamin nem adása miatt adj neki több D vitaminban gazdag ételt,és sokat legyetek a napon.
2010. okt. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én addig adom,amíg a tájékoztató írja:

[link]


Annak,akinek vékonyabb/nem elég erős a csontja,lehet,hogy tovább is kell adni.Ezt az orvos dönti el,de én még nem hallottam ilyen esetről.De olyanról igen,hogy máshogyan kell szedni.

Az egyik barátnőm heti 2x ad,a másik napi 2 cseppet,én pedig napi 1 cseppet adok,ahogy a tájékoztatóban szerepel!Pedig egy hónapban születtek a csemetéink!


Én elég vékony csontú voltam anno,és 16 évesen 3 hónapig kaptam napi egy D vitaminos injekciót:(

2010. okt. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 18 hónapos a kislányom és 2 ves koráig kell adnom aztán meg nem. Ezt mondta a védőnőnk is meg az orvosunk is, nálunk 2 éves koráig.
2010. okt. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ami orvosunk 3 éves korig mondta, minden évszakban, még nyáron is.

Amúgy nemrég olvastam egy cikket, hogy még a felnőtteknek is ajánlatos lenne a d vitamint szedni.

2010. okt. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ajánlatos 3 éves korig, de nem kötelező.
2016. febr. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!