Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Méhpempő mennyi idős kórtól...

Méhpempő mennyi idős kórtól adható gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Immunrendszer erősítésére szeretném.
2011. okt. 26. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:

A propolisz ugyanaz mint a méhpempő?

Mert előbbi alkoholos, én azt nem adnám. Az egyéb meg akkortól mehet, amikortól a méz is, tehát egy év alatt semmiképp, utána meg, hát döntsd el magad, mert itt különböző álláspontok vannak...

2011. okt. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A propolisz nem méhpempő. Teljesen más a kettő. Immunerősítő hatásáról még nem hallottam, pedig méhész családom van.
2011. okt. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat ha kavartam, én a propoliszról hallom lépten-nyomon, hogy immunerősítő, ezért gondoltam, hogy Kérdező is erre gondol...

első

2011. okt. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnos azt nem tudom, de ahogy olvastam, nem ajánlják. Viszont, ha immunerősítést szeretnél, akkor ezt javaslom, én is most kezdtem el 22 hós kisfiamnál.


Echninacea golyócskák (homeopátiás) napi 2x5 golyó 1 hétig, 1 hét szünet, majd újra 1 hétig napi 2x5 golyó és ezt így folytathatod a téli időszak folyamán. Később, ha nagy lesz, kapszula formájában is adhatod, az nem homeopátiás. Illetve amit mi még szoktunk, az kb. október közepétől, ahogy jön a hidegebb, nyálkásabb időjárás, minden családtag heti 1-szer kap 1 fiola oscillococcinumot. Ez nem olyan olcsó, mint az echinacea (abból az apró golyósat érdemes venni), de megéri. Inkább erre költsek, mint gyógyszerekre. Szóval, én ezeket tudom javasolni. A méhpempőről már én is gondolkodtam, de még nem mentem utána.

2011. okt. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ha esetleg nem tudod, az Echinacea magyarul Bíbor kasvirág. Közben eszembe jutott még egy dolog. Nem tudom, hogy mennyire iszik teát a kicsid, de kisfiam imádja a csipkebogyóteát csak úgy magában, édesítés nélkül. Ha veszel csipkebogyót, tegyél 1-2 evőkanálnyit egy bögrébe, öntsd le langyos vízzel, takard le és hagyd egy éjszakán át állni, reggel iható. Nem szabad leforrázni, mert így a magas C-vitamin tartalom eltűnik. Szóval, mi ezt is szoktuk időközönként csinálni. Sok sikert, jó egészséget!
2011. okt. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi szereti a teát nagyon, így megoldhatóm!
2011. okt. 26. 19:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! Sok sikert!
2011. okt. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A friss méhpempőt, mint előttem is írták a gyermekeknél 1éves kórtól lehet adni, mindenképpen kis adagokban napi 0,25g-al szabad csak először kezdeni, majd fokozatosan lehet növelni kb. 2×0,5g-ig erősítéskor és megelőzéskor. Én mikor lázas a kicsink (4 éves) akkor pár napig 2×1g-ot adok neki, másnapra általában kutya baja.

A méhpempő a dolgozó méhek mirigyváladéka, a propoliszt a méhet a fák rügyeiről gyűjtik, majd használják a kórokozók ellen, tehát teljesen más a két anyag. Ráadásul a hatékony propolisz minden esetbe alkoholos kivonat, így a tinktúrának 99,6%os alkoholtartalma van, így óvatosan csak gyermekeknek. Kockacukorra lehet cseppenként adagolni, nem okoz problémát, vagy mézzel keverve is tökéletes páros. Erős antibakteriális és vírusölő szer mindkettő.

2012. febr. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!