Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha közvetlenül azután pisil...

Ha közvetlenül azután pisil be a baba, hogy feladtátok rá a tiszta pelust, akkor lecserélitek megint, vagy ugyanúgy csak pár óra múlva cseréltek?

Figyelt kérdés

Arra az esetre gondolok, amikor épp rátettétek a tépőzárat a peluson, és akkor halljátok vagy érzitek a kezetekkel hogy belepisilt az akkor feladott tisztába, de a body-t még nem csatoltátok be vagy a nadrágot még nem adtátok vissza.

Ilyenkor lecserélitek megint a pelust, vagy elég csak ugyanúgy 2-3 óra múlva? Ti hogy szoktátok?



2023. ápr. 22. 08:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem cserélem. Örülök, hogy nem pisilt le :D

Annyit nem pisil egy alkalommal, hogy tele legyen a pelenka. 2-3 órát van rajta. Ha kakil, azt azonnal cserélem. Az gyakran előfordul, tiszta pelusba szeret kakilni.

2023. ápr. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kakit azt ihen pisit nem.
2023. ápr. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Én sem cserélem át. Pisis pelust akkor szoktam cserélni amikor már érzem kézzel is a bucit a lábai között. De amúgy a kisfiam is "szól", nyűglődik, ha nagyon tele lesz.


Kakival is csak azért szoktam várni 20-30 percet, mert az első rotyogtatástól számítva kb ennyi idő kell neki, hogy mindent kinyomjon magából.

2023. ápr. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Megpisiltettem uj pelenka felrakasa elott (ec-pozban), aztan mehetett ra a pelenka. Eldobhatot nem csereltem le, amikor moshato volt rajta, azt igen.
2023. ápr. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%
Mindig lecserélem. Lidl saját márkás pelust használunk, ezen nem spórolok. Ahogy a kakinál sem várok, megy-e még bele.
2023. ápr. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak abban az esetben, ha az új pelust totál telepisili. A fiam most két éves, nála pl. a múlt héten megesett, hogy reggel tettem tisztába és ahogy a friss pelust hajtottam fel a lábai között, elkezdett pisilni. Rátartottam a tenyeremmel a fütyijére és jól teli lehetett a hólyagja mert totál telecsorgatta. Majd' egy percig álltam ott így és éreztem, hogy csak jön és jön. Amikor elapadt a kis patak, levettem róla az egyperces pelust, letörölgettem a bőréről a pisit és újat adtam rá.
2023. ápr. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Ja, kakinál meg az a praktika, hogyha bekakil, akkor hagyom 4-5 percig betojva, mert kaki után szokott pisilni és az ne a szabadban történjen amikor pucolom a popóját.
2023. ápr. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak ha kakilt, pusis oekust akkir veszem le ha tele van.
2023. ápr. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2%

Ezzel az a helyzet, hogy ha ingert kap - ez lehet akár a peluscsere is - akkor könnyebben megy neki.

Kutyakölyköknél például nem is tudnak maguktól, az anyjuknak kell nyalogatni, addig csak nyüszítenek.

Úgyhogy amikor leveszed a régi pelust, ajánlott egy kicsit megmozgatni, vagy pedig lázmérő, vagy bármi más, ami ingert jelent neki, és már jön is minden.

2023. ápr. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy pisiért nem cserélem le. A kakis pelust azonnal, azzal én sem várok.
2023. ápr. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!