Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek extrém hasfájós volt...

Akinek extrém hasfájós volt extrém sokéig a gyereke, meddig tartott?

Figyelt kérdés
Azt már nem merem kérdezni, hogy mit csináljunk, mert úgy érzem, hogy MINDENEN túl vagyunk. 1 éves a fiam, és születése óta puffadós, fingós, görcsölős éjszakáink vannak. Volt gasztrós, kivizsgálás, kajanaplót vezettem, 3 hós protexin kúra, de linex is már kínunkban, infacol, espumisan, köményes tea, szigorú diéta nekem, neki, szélcső, hasmasszázs, torna, de mindig az a vége, hogy ő ilyen, mert semmi nem változtatott. Heti 2-3x minimum fent vagyunk éjjel órákat, míg kifingja magát, amint ez megtörtént, alszik tovább. A kérdésem tehát, hogy meddig? Csak jó lenne látni a végét.
2023. ápr. 24. 08:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálatok már biztos nem a kisbaba kori hasfájás van, úgy tudom, annak 3-4 hónapos korig vége kell, hogy legyen, addigra kifejlődik a bélflóra és a hasizmok. Valami oka kell, hogy legyen, nem hiszem, hogy csak úgy magától el fog múlni, én mennék tovább akkor másik orvoshoz.
2023. ápr. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

És semmilyen eltérést nem mutatott egyik vizsgálat sem?

Ez pedig valamilyen problémát jelez, akár valamilyen autoimmun betegség is lehet, crohn ilyesmi.


Én tovább mennék amíg nincs rá válasz. Eszik már "rendes" ételt? Tápszert kap még?

2023. ápr. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Persze, minden eredménye totál negatív, széklet, labor, elvileg ételérzékenység sincs, allergiavizsgálat is negatív. Anyatejes, 6 hós korától hozzátáplált, most már mindent eszik. Nyilván volt hetekig/hónapokig tartó tejmentes, gluténmentes, mindenmentes diétám nekem is, neki is, de sokszor előfordult, hogy a rakottkel után normális éjszakánk volt, az alma-krumpi-csirkemell után meg puffadós. 2 hónapnyi ételnaplóra 2 gasztrós nem tudott mit mondani. Széklete rendben, súlygyarapodása rendben, napközben a kedve jó, sose fáj a hasa, csak éjjel. Nagyjából átlagosan 3 fing után alszik vissza, ezt változó idő alatt tudjuk "kinyomni belőle".
2023. ápr. 24. 08:41
 4/16 anonim ***** válasza:

1 év?


Nálunk 3 hónap volt, az mondjuk húzós, de ennyi.

2023. ápr. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
3 hónap nem húzós, nem extrém, az teljesen átlagos, onnan tudom, hogy mindenki azt mondta, hogy addig fog tartani :D
2023. ápr. 24. 09:01
 6/16 anonim ***** válasza:

Nekünk a csecsemőkori hasfàjásra a lactase comfort csepp és a mikróban melegíthető levendulas pocakpárna jött be.

Nálatok viszont más állhat a háttérben. Komolyabb kivizsgálás kell.

2023. ápr. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
De akkor segítsetek, hogy milyen ennél komolyabb, ha jobban értetek hozzá, mint a gyermekgasztros doktornő, akihez járunk? Mert ő nem javasolt mást. 1 hetet feküdtünk Szegeden, de kérlek , akkor mondjátok hova vigyem, ahol még komolyabban kivizsgálják.
2023. ápr. 24. 09:15
 8/16 A kérdező kommentje:
Persze felmerült az enzimhiány is, azon is túl vagyunk.
2023. ápr. 24. 09:17
 9/16 anonim ***** válasza:
Az, hogy negatìv mindenre, az koránt sem jelenti azt, hogy negatìv, sajnos. Ilyenkor a tüneteket kell nèzni. Fruktòzra is èrdemes volna kivizsgáltatni, ha az almánál is puffadt de pl simán lehet, hogy a csirkehús volt a ludas, mivel a tejre pl az keresztallergèn. Semmit sem javultak a tünetei a dièták során? Legalább 6-8 hèt a kiürülèsi idő...
2023. ápr. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Egyedül a probiotikum kúra volt, ami ritkította a rossz éjszakákat. Előtte heti 4-5 ordítós volt, most "csak" 2-3.

A diétákat 8 hétig csináltuk, utána beleuntam, meg mondták, hogy tovább nem is szabad, hogy mindenféle tápanyag bejusson, aki nem érzékeny, annak nem tesz jót a diéta.

Mindig az lett a vége, hogy nincs semmi baja, kizárták a rossz felszívódást, bélgyulladást, enzimhiányt, allergiát, meg már azt se tudom miket, annyi, hogy éretlen az emésztése, és hajlamos a puffadásra, az éjszakai ordíást meg ki fogja nőni. Ha bármi baja lenne, lenne, a széklete híg /véres/zsíros/emésztetlen lenne, nem gyarapodna, és nem csak éjjel fájna a hasa. Egyéb tünetei lennének a folyamatos gyulladás miatt, légzőszervi, bőrtünetek, étvágytalanság, fáradékonyság, stb... Legalábbis a negatív eredményeken kívül ezeket kaptuk folyamatosan. Fruktozt én már nem tudom, hogy néztek-e, tényleg annyi vizsgálat volt.

2023. ápr. 24. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!