Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van, akinek a par honapos(...

Van, akinek a par honapos( 5-6-7 ) babajanak gyenge volt a szemkontaktusa es kesobb jobban tartotta vagy ha gyenge, akkor kesobb esetleg kiderult mas is ebbol kifolyolag?

Figyelt kérdés
Legyszives csak segito kommenteket irjatok, igy is aggodok elegge.
2023. ápr. 25. 16:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk sosem volt szemkontaktus pl szoptatás közben. Egyszer sem, csak meredt maga elé.

Akkor még csak ez volt feltűnő. Játék közben annyira nem.

1.5 éves korától jöttek a durvább tünetek.

A lányom Asperger szindrómás, ma már 7 éves. A mai napig nem tart szemkontaktust.

2023. ápr. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Es megkerdezhetem, h jartatok e fejlesztesre vagy milyenek most a napjaitok? Minnndeeen reggel gyomorideggel ebredek es hasmenessel, m ez szinte mindig elso tunetek, annyira rettegek, lassan ramegy az idegrendszerem. Probalom tartani magam a kisbabam miatt, de sokszor furanak latom es valahogy erzem, hogy valami nem oke😭rettenetes erzes
2023. ápr. 25. 17:16
 3/26 anonim ***** válasza:
89%

Jártunk-e? Autista gyerekkel kötelező járni....Ez nem választható dolog. A gyerek érdeke.

20 hónapos korától kap fejlesztéseket.


Az,hogy ennyire idegeskedsz,viszont nem normális dolog!

Az én lányom eleve beteg volt, 3 hetesen súlyos betegsége lett. 6 éves koráig 13x voltam vele kórházban. Mi lett volna,ha így összeomlok már az elején?

Egyelőre tedd ezt félre. Hidd el, teljesen felesleges előre tönkretenned magad. Egyáltalán nem biztos, hogy valóban baja van!!!

1.5 éves kortól jönnek az egyértelmű tünetek. Az még 1 év!!!

Lassíts. Jó tanács.

2023. ápr. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
90%

És ez segítő komment volt. Hidd el. Még baba. Nem is lát még úgy,mint egy felnőtt. Ne láss rémeket.

1.5-2 éves korában úgyis egyértelműen látszik,hogy autista-e, vagy nem. Bármit is írnak mások! Az én lányom nagyon enyhe auti. De egyértelmű volt 1.5 évesen teljesen!!

20 hónaposan már a Szakértői Bizottság előtt voltam vele. Hidd el,ezt nem lehet eltéveszteni.

2023. ápr. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
53%
Én ilyeneken sosem filóztam. Mármint persze, nekem is az járt a fejemben, hogy ki ne maradjon semmilyen mozgásforma, ilyenek .. De valahogy az autizmus azért sose jutott eszembe... Mert gondolom ez az, amitől félsz.
2023. ápr. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Tudom es MINDEN NAP probalok, de egyszeruen annnyiiiraaaa nehez, el kell mennem valami szakemberhez. Nagyon nagyon koszonom a kommentjeidet, biztosan csodalatos es eros anyuka vagy.
2023. ápr. 25. 18:07
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Én az 5-ös vagyok, aki nem egyezik a többi hozzászólás gazdájával. Az én lányom egészséges, neurotipikus. Azért írtam, mert a te gyereked még nagyon kicsi hozzá, hogy ilyeneket láss bele. Igazából ami ebben a korban számít, hogy tudjon minden oldalra forogni, esetleg kúszni.
2023. ápr. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Igen, mert a vedononek is feltunt, h rovid ideig tartotta vele is, velem is. Es h kimaradt a gurulas, meg a kuszas is es h ra nem mosolygott vissza. De pl a boltban a penztarosra meg igen, de ez a rovid ideig tarto szemkontaktus nekem is feltunt mar sajnos, azert erdekel, h volt-e igy kiskorban es megsem lett semmi
2023. ápr. 25. 18:11
 9/26 anonim ***** válasza:
83%

Ugyanez volt nálunk, amit írsz. Most 4 éves a fiam, 2 évesen kapott gyermekkori autizmus diagnózist.


Semmi értelme pánikba esni, bocs hogy így írom, de attól hogy stresszelsz, sírsz, a babádnak nem lesz jobb. Nem kell ezt olyan tragédiaként felfogni (tekintve hogy még kicsi, nincs diagnózisa sem), de ha valóban probléma van, akkor sem kell összeomlani.

Gyorsan fújd ki majd szedd össze magad, ha úgy érzed probléma van, kérj segítséget. Korai fejlesztő helyeken tudsz érdeklődni a lehetőségekről. Nyugodtan mond ezt nekik, amit ide írtál, fognak javasolni, tanácsolni, mindent elmondanak neked.


Ebben a korban még túl pici a gyerek, hogy bármi érdemleges történjen egyébként, én ebben a korban összeállítottam egy feladat sort (képnézegetés stb), torna sort, mondókákat és naponta gyakoroltam vele.


Kb 1 éves volt amikor kezdtük a vizsgálatokat, a fejlesztés szerintem nem opcionális (a feltételezés hogy jártok-e),kötelező igazából. Bármi kérdésed van, szívesen segítek.

De tényleg ne omolj össze, a gyerek is érzi rajtad.

2023. ápr. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Azt hozzáfűzöm, most látva a válaszaid: kimaradt a gurulás, kúszás és te nem vitted sehova? Jól értem?
2023. ápr. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!