Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel mosod át/tisztítod a...

Mivel mosod át/tisztítod a babaruhákat?

Figyelt kérdés

Kaptuk jó pár kisruhát a születendő gyermekünknek, szépek, 1-2 apró folt van némelyiken, de egyáltalán nem vészes, viszont (szerintem) van, ami kicsit beszürkült, lehet a tárolás során, mert az látszik, hogy használva nem igen volt, kicsit “felfrissíteném”


Mindenképp szeretném átmosni, fertőtleníteni, mielőtt bekerül a szekrénybe.

Mit ajánlotok? Mit használjak? Hogy csináljam? Kinek mi vált be?


2023. ápr. 26. 11:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Fertotleniteni ? Gondolom nem valami ebolas pusztulatbol kaptad. Egy ruha nem lesz fertozott.

Kimosod, max. rakj egy kis ecetet az oblito tartalyba oblito helyett, amugy sem kell az a rengeteg vegyszer.

A beszurkultet, foltosat en elhasznalnam portorlonek.

2023. ápr. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Tomi baba mosógél. Csak ezt használtam.
2023. ápr. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Sima ariel kapszulaval mostam at a kapott babaruhakat.azzal is mosok mindig mindent.
2023. ápr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én Ariel babyt használtam, utána szárítógép, és kivasaltam.
2023. ápr. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem olyan hű de nagy fertőtlenítésre gondoltam.

De ahogy látom nem is kell semmi extra.

Elsőre én is kivasalok mindent, aztán majd meglátjuk.


Köszönöm szépen a válaszokat! :)



Régen én is használtam a kapszulát, de már csak ágynemű-törölköző mosásnál, mert a sima ruhákon néha foltot hagyott, vagy beleragadt, mert nem oldódott fel, mivel azokat 30-40’fokon mosom…

2023. ápr. 26. 12:16
 6/12 anonim ***** válasza:
47%

Beszürkült ruha azt jelenti, hogy a korábbi gazdája együtt mosta a fehéret a feketével. Azzal te màr nem tudsz mit kezdeni!

A bébiétel foltokat marhaepe szappannal próbáld kidörzsölni.

Egyébként összességében csak ki kell mosni sensitive mosószerrel és öblítővel.

2023. ápr. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Persze, nem kell semmi extra.

Olvasgass utana, hogy mennyire karosak a vegyszerek, foleg egy babanak.

Minden amivel mosol, oblito, a vegyszer a ruhaban marad, es mind felszivodik a boron.

Ezert lehetoleg minel kevesebb vegyszer.

2023. ápr. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen, én is arra gondoltam, hogy összemosta a világosabbat egy sötéttel, én mindig figyelek rá, túlságosan is :D


Azért gondoltam, hogy felteszek egy kérdést, hátha van “baba barátabb” :)

2023. ápr. 26. 14:24
 9/12 anonim ***** válasza:

Mi majdnem minden ruhát kaptunk. Első alkalommal 60 fokon kimostam az összeset, majd kivasaltam. Ugyan azzal mostam, öblítettem mint a mi ruháinkat. Azóta is ugyanúgy mosom a ruháit, mint a miénket. 40 fokon, Bioponnal,Tomival mikor melyik az olcsóbb, öblítő meg vagy kék Silan vagy kék Cocolino.


S mivel nagyon ritkán gyűlik össze neki koszos cucc, így azt a keveset ami lesz, a mi cuccainkkal együtt mosom. Most e hónapos a pici.

2023. ápr. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ami babarát mosószer és még egész hatékony is az a Cseppke. Meglepően jól müködik.


Öblitőt nem javasolok. Benn ragad a ruhába. A vizet nem lágyítja. Illatot pici babánál nem javasolják. (Aki nem tud élni nélküle, az használhat mosóparfümöt). A légáteresztő képességét rontja, vízfelszívás képességét rontja.

Az öblitőről semmi pozitívat nem tudok mondani. Én 3 hónapos koráig kerülném.



Még egy natúr fertőtlenítő, foltisztító: nátrium perkarbonát. Szépen fehérit, kiveszi a szürkességet. (A beszürkülést okozhatja, az öblitő, mivel a legtöbbe van olajszármazék, az egy idő után "megavasodik". És okozza még a keményvizes területen a vízkő is)

2023. ápr. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!