Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyen a bőre?

Miért ilyen a bőre?

Figyelt kérdés

11 hónapos gyermekemnek kb 4 hónapja tiszta kiütés (ilyen apró,piros pattanás szerű) az arca, főleg az egyik oldal, illetve végig a két karja.

Először csak az arca egyik oldalán volt egy picit, majd terjedt, most már nagyon csúnya vörös, de az a fura, hogy csak akkor látszik, ha erőlködik vagy hozzáérünk, mert akkor pirul ki a sok kis kiütés.

A karján végig dettó ugyanígy. A térde felett volt még pár ilyen, de már ott is tovább terjedt jobban a combjára, de ott egyáltalán nem vészes.

Voltunk már bőrgyógyásznál, gasztroenterológusnál, házi gyermekorvosnál, kb mindenki csak szétteszi a kezét, hogy érzékeny bőrű, ez van, kenjem.

Javasolták, hogy Bioderma olajos fürdetőt használjunk, illetve mellé Bioderma atópiás bőrre való krémet.

Konkrétan néha úgy érzem, hogy rosszabbak a pöttyök, ha kenem, de nem kenem, akkor meg kezd kiszáradni a bőre.

Nem váltottam mosószert, se fürdetőt, se tápszert (Milumil Peptit kap 1 hónapos kora óta), se semmit, amikor a semmiből elkezdődött ez az egész.

Totál tehetetlennek érzem magam.

És nem értem, hogy, ha végig ilyen a karja, meg az arca, a törzsén például, hogy nincs egy darab kiütés se.

Sőt, a karján is tök furcsa, hogy ugye vannak kis hurkái, és két hurka között van egy kis távolság, ott egy darab kiütés sincs.... Az arcán is inkább oldalt csúnya, befelé az orra, szája felé, egy darab sincs....


2023. ápr. 27. 09:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Gasztros nem mondta, hogy esetleg a hozzataplalas lehet az oka? Milyen eteleket eszik? Tapszerbol a Neocate-et nem probaltatok?
2023. ápr. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha az orvosok nem tudják, akkor mi honnan tudjuk?

Laikusként nekem is az atópiás dermatitisz, ekcéma és allergia ugrott be.

Ha nem lenne ilyen kicsike azt mondanám, hogy van egy ilyen bőrtípus, azt hiszem keratosis pillaris a neve vagy konyhanyelven csirkebőr.

2023. ápr. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Kb mindent eszik már, ezért is nem tudják, hiszen nem kezdhetek mindent egyesével megvonni tőle.

Próbáltuk a Neocate-et, de nem ette meg, ha megette, kihányta. De az is csak próba volt, azt mondta a doki, hogy nem merne megesküdni, hogy tejérzékeny.

A keratosis pilaris-ra én is gondoltam, de furcsa, hogy a semmiből előjött kb 1 hét alatt.

2023. ápr. 27. 09:21
 4/14 anonim ***** válasza:
Tojást eszik már? Annak és a gluténnak is lehet tipikus tünete, amit leírtál. Nekünk az allergológus azt mondta (szintén hasonló tünetekkel, illetve a nagyobbiknál térden és mellkason, a kicsinél felkaron), hogy a 4 leggyakrabban gondot okozó dolgot érdemes teljesen kiiktatni (glutén, tejfehérje, tojásfehérje, fruktóz). És hogy ezt a konkrét tünetet leginkább a tojásfehérje illetve glutén szokta okozni, így érdemes ezekkel kezdeni.
2023. ápr. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Tojást még csak most kapott pár hete, így nem valószínű, hogy az. Gluténra gondoltam, de rájöttem, hogy amikor elkezdődött még nem vezettem be neki azt sem, pont kb 1 héttel utána kezdtük.
2023. ápr. 27. 10:29
 6/14 anonim ***** válasza:
nem emlékszel, hogy mit evett akkor? Lehet a hisztamin is, pl. bloti pürék.
2023. ápr. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ó te jó ég, akkor kezdett el húst enni, és húsos kajcsiból kizárólag bolti üvegeset kap. Attól lenne??
2023. ápr. 27. 11:19
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül maga a hús a gond, hanem hogy ott áll a polcon, és az ilyen ételeknek nagyon magas a hisztamintartalma. Ha ez a gond, akkor problémát okozhat a nem friss étel is.
2023. ápr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Hát, akkor megpróbálok én főzni neki. Csak elég rossz evő, van, hogy alig akar enni, én meg azért sosem akartam a konyhában pepecselni, hogy aztán kidobjam.

A darabosokkal meg még nem igazán haladunk, szóval muszáj pépeket is ennie, hogy valami jusson is a gyomrába.

2023. ápr. 27. 14:49
 10/14 anonim ***** válasza:

12 hónapos korig késleltethető is akár telejs mértékben a hozzátáplálás, amennyiben ételérzékenységre utaló jel van. Az ajánlások persze folyton változnak, ezt gasztrós mondta, meg pubmedes kutatás is van róla. Nyilván ez arra az esetre igaz, amikor hiánybetegségre utaló tünetek nem lépnek fel.


Nyugodtan pépesíthetsz neki abból, amit te főzöl, ha utólag fűszerezed. 1 éves kortól meg már a fűszer sem akkora gond, csak ha a hisztami baj, akkor pl. a leveskocka is kerülendő. Én megtanultam anélkül főzni, és egy gulyáslevesnél pl. teljesen jól működik. Azt le is tudod neki turmixolni. Annyi, hogy annál az utólag sózás nem játszik.

2023. ápr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!