Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyen a bőre?

Miért ilyen a bőre?

Figyelt kérdés

11 hónapos gyermekemnek kb 4 hónapja tiszta kiütés (ilyen apró,piros pattanás szerű) az arca, főleg az egyik oldal, illetve végig a két karja.

Először csak az arca egyik oldalán volt egy picit, majd terjedt, most már nagyon csúnya vörös, de az a fura, hogy csak akkor látszik, ha erőlködik vagy hozzáérünk, mert akkor pirul ki a sok kis kiütés.

A karján végig dettó ugyanígy. A térde felett volt még pár ilyen, de már ott is tovább terjedt jobban a combjára, de ott egyáltalán nem vészes.

Voltunk már bőrgyógyásznál, gasztroenterológusnál, házi gyermekorvosnál, kb mindenki csak szétteszi a kezét, hogy érzékeny bőrű, ez van, kenjem.

Javasolták, hogy Bioderma olajos fürdetőt használjunk, illetve mellé Bioderma atópiás bőrre való krémet.

Konkrétan néha úgy érzem, hogy rosszabbak a pöttyök, ha kenem, de nem kenem, akkor meg kezd kiszáradni a bőre.

Nem váltottam mosószert, se fürdetőt, se tápszert (Milumil Peptit kap 1 hónapos kora óta), se semmit, amikor a semmiből elkezdődött ez az egész.

Totál tehetetlennek érzem magam.

És nem értem, hogy, ha végig ilyen a karja, meg az arca, a törzsén például, hogy nincs egy darab kiütés se.

Sőt, a karján is tök furcsa, hogy ugye vannak kis hurkái, és két hurka között van egy kis távolság, ott egy darab kiütés sincs.... Az arcán is inkább oldalt csúnya, befelé az orra, szája felé, egy darab sincs....


2023. ápr. 27. 09:13
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nálunk eleve az egész főzés téma bajos, mert én csak 3-4 naponta főzök. Sokszor olyan van, amit pépesíteni nem igazán lehet. Levest egyáltalán nem főzünk, mert nem szeretjük.

Most kezdek csak belegondolni, hogy hogyan lesz, ha elkezd rendes ételeket enni, mert ugye nálunk nincs minden egyes nap főzés.

Neki szoktam pepecselni a zöldségekkel, gyümölcsökkel, de az ebédje, ami húsos, az a kezdetektől üveges volt.

Januártól megy bölcsibe, ott már ugye megoldott, hogy napi szinten mást egyen ebédre, de addig még kitalálok valamit.

2023. ápr. 27. 15:01
 12/14 anonim ***** válasza:
Én vettem használtan ilyen Avent párológépet. Meg az sem biztos, hogy ez a gond. Most egyelőre érdemes pár hétig letesztelni, hogyha kiveszed a bébiételt, akkor elmúlik-e.
2023. ápr. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Kipróbálom mindenképp! Köszönöm a tanácsot!
2023. ápr. 27. 16:32
 14/14 anonim ***** válasza:
Drukkolok, majd ird meg!
2023. ápr. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!