Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amíg kórházban leszünk a...

Amíg kórházban leszünk a babával megcsinálják a köldökcsonk ápolását?

Figyelt kérdés
Hamarosan kisbabám születik a kórházban töltött napok alatt elvégzik a köldökcsonk ápolását vagy már úgy készüljek, hogy vigyem a szükséges eszközöket?
2023. ápr. 27. 17:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Felénk minden reggel le kellett adni a babákat. Ők fürdették, mérték őket. Gyerekorvos rájuk nézett.

Nem tudom, hogy minden kórházban így van - e. Szerintem érdemes védőnőtől vagy a kórháztól megérdeklődni.

2023. ápr. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Sokminden kórház függő. Nálunk a fürdetésen kívül mindent mi anyukák csináltunk.
2023. ápr. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
33%

Legalább még van olyan kórház ahol fürdetik a babákat.

Kecskeméten amikor megszületik megfürdetik, utána majd csak otthon...

2023. ápr. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Utolsónak, amúgy sem szükséges egy újszülöttet minden nap fürdetni.
2023. ápr. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is úgy volt ahogy az egyes írja.

3-as, nem feltétlen rossz az, hogy az első napokban nem furdetik. Sőt. Úgyis, ha minden rendben van akkor 3 nap után hazaengednek.

2023. ápr. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk se fürdetnek már Nyíregyházán. 2017-ben még fürdették őket.

Köldökcsonkot mi ápoljuk a babáknak de biztosítják hozzá a pálcikát és alkoholt.

Eléggé kórházfüggő. Ha leírod melyikben fogsz szülni, hátha van valakinek az adott kórházhoz friss tapasztalata.

2023. ápr. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Sote 1-en szültem, ott szülés után sem fürdetik meg a babát, csak szárazra törölgetik. Lehetőség sincs rá. Ott ha vizsgálat alatt bekakilt pont, akkor új pelust adtak rá, de amúgy minden mást mi csináltunk.
2023. ápr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nálunk fürdetnek, kék fényeznek ha Kell és az alatt pelenkáznak, illetve köldökcsonkot kezelnek, öltöztetnek. Ez a pápai kórház.
2023. ápr. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
3-as, idén szültem Kecskeméten, és mostmár szülés után sem fürdetik. Itthon fürdött először. Kezelték a köldökcsonkot.
2023. ápr. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

#3

Nálunk nem fürdetik rögtön, rajta hagyják a magzatmázat a jótékony hatás miatt 1 napig.

Illetve konkrétan az én kisfiam szombat hajnali 3-kor született, vasárnap este fürdették először.

2023. ápr. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!