Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » K vitamint mikor kell adni?

K vitamint mikor kell adni?

Figyelt kérdés

A gondozási tervben az áll:

8.napon 1 ampulla, majd havonta 1.

Március 28.-án született a babám, 8.napon kapta az 1.ampullával, most akkor mikor kell adnom neki??? 28.-án kellett volna? Vagy az 1.beadástol számított 4 hét?? Vagy abeadás napja 5.-e es akkor kövi hó 5.-e???? Egyátalán nem értem



2023. máj. 3. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk azt mondta a gyerekorvos, hpzgy 1 hetesen az elsőt, a többit a születése hónapfordulóján.

13.án született, így mindig 13.án adom neki.

2023. máj. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Nekünk 1 hetesen kellett itthon először beadni, és onnantól ahhoz a naphoz (nem pedig a születésehez) számított 1 hónap múlva, azaz mivel ez egy 4-ei nap volt, minden hónap 4-én.
2023. máj. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ohh szuper akkor még nem késtem le, köszi
2023. máj. 3. 17:36
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, pár nap csúszás számít :) Néha én is benézem, és +-3 nap eltolással kapja meg.
2023. máj. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Semmit nem számít pár nap ide vagy oda. (csak infóként és hogy megnyugodj, pár éve pl hiánycikk volt a K-vitamin a patikákban, több hetes/hónapos csúszások is előfordultak)
2023. máj. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
1 hetesen kellett az első. Utána mindig a születési dátumot kell nézni. Tehát ha 28-án szültél, akkor mindig 28-án kell adni. 2 hónapja szültem és nekem így mondta a védőnő.
2023. máj. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is mindig ugyanazon a napon adtam, amúgy van, ahol kicsit máshogy adják, úgyhogy semmit nem számít pár nap késés. Az első a legfontosabb, azt a kórházban megkapják. Külföldön sok helyen csak az elsőt kapják meg a babák. Ne aggódj :)
2023. máj. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2023. máj. 4. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!