Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 hónapos bevette a vitaminom...

19 hónapos bevette a vitaminomat. Lehet baja?

Figyelt kérdés

Az etetőszékből elérte a dobozt, lecsavarta a kupakját, és elszopogatott egy (?) C1000mg+D1000mg kapszulát.


Szerintem annyi idő alatt, amíg mosogattam csak 1 db-ot tudott megenni, de az is lehet hogy többet. Sajnos nem tudom mennyi volt előtte a dobozban, így csak az "elmondásaira" tudok hagyatkozni.



#baba #vitamin #Felnőtt adag
2023. jan. 14. 19:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem,de most ne adj neki egy darabig egyikből sem .
2023. jan. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
nem lesz baja
2023. jan. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
*1000 NE D vitamin (25µg)
2023. jan. 14. 20:00
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A c vitamin vízben oldódik, a felesleget kipisili, D vitamint meg ne adj neki egy ideig. De baja nem lesz.
2023. jan. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem lesz semmi baja, főleg hogy D-ből amúgy is nagyobb az adag, a C meg megy a pisibe. Akár már holnap is adhatsz neki a saját vitaminjaiból.
2023. jan. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Most látom, hogy lehet többet is evett. Akkor sem lesz semmi baja, de nem fog ártani, ha pár napot kihagysz.
2023. jan. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

C-vitamintól lehet hasmenése, ez sok egy ilyen kicsinek. D-vitaminból nálunk alapból kötelező 3 éves koráig a napi 1000 NE, védőnő állandóan kérdezi, h.adjuk-e. Mondjuk hozzátéve, hogy én heti 1-2x adom be tömbösítve, mert úgy is lehet. A túladagolás nem itt kezdődik, hanem egy 200.000 NE-s adagnál, vmelyik gyerekorvos írta, hogy vmi hülye anyuka azt hitte, hogy egy üveg egy adag és így adott be ennyit több napig. Mellesleg az sem életveszélyes, csak első körben több kalcium lesz a vérben.

Még szerencse, hogy csak megette és nem az orrába dugta fel.

2023. jan. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a megerősítést! 🤗

Egyébként nekem is az első gondolatom az volt, hogy milyen ügyesen elszopogatta, még jó hogy nem nyelte félre! Csak azért mégis ez neki hatalmas adag volt. 🤷


Még jó ötletet is adott, mert mindig olyan nehezen tudom lenyelni azt a nagy tablettát.. kipróbálom én is majd elszopogatva. 🙈

2023. jan. 15. 00:03
 9/11 anonim válasza:
25%

Vidd el orvoshoz, a D-vitamin túladagolás egy létező dolog, a C-vitamintól viszont nem hiszem hogy baja lenne.

Btw te se szedj olyan nagy dózisban vitaminokat, max 200 mg/nap több mint elég egy felnőtt számára.

2023. jan. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Update: Egy hétig túl volt pörögve, 5-6 órát aludt napokig. 😒 Már nagyon fáradt volt az egész család. Mostanra ürülhetett ki a sok vitamin, mert végre normálisan tudott aludni.

Más baja nem lett.

2023. jan. 21. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!