Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos a babám, melyik...

1 hónapos a babám, melyik ruhaméretet vegyem nyárra?

Figyelt kérdés
4300 grammal született, 56cm-el. Most 5100gramm, nem tudom hány cm, jövőhéten méri a védőnéni. Az 56-os ruhák már nem valami kényelmesek számára. 62-est hord. Nyárra h&m-ből vásároltam neki 68-as ruhákat. Szerintetek az nagy lesz? Vegyek 62-eset? Első baba és elég béna vagyok.

2023. máj. 5. 07:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp vegyél nagyobbat, mint 62, simán bele fog nőni, azzal sosem lősz mellé. :) szép nagy babád van, jó egészséget!
2023. máj. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Ezt nem lehet kiszámolni így.Akkor vegyél neki ruhát egyenlőre,amikor épp arra van szükség.Lehet,hogy nagy lesz,de az is lehet,hogy már kicsi.Mi 56-os méretet pl 1 hétig tudtunk hordani,a 62-est viszont majdnem 3 hónapig.Nem csak a hosszától függ a babának,hogy jó-e az a méret.
2023. máj. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen kedves Tőled és a segítséget is nagyon szépen köszönöm!


Nyáron amikor nagyon meleg van, elegendő egy rövid body vagy napozó? Vagy amíg ilyen pici kell pl hosszú nadrág, felső? Mert én hosszú ujjú szetteket is vettem neki. Pl délután vagy este felé kint ha lemegy a nap, jól jöhet, igaz?

2023. máj. 5. 07:11
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly julius augusztusban volt a fiam 4 es 5 honapos...siman csak bodyban vagy napozoban hordtam ki őt,bent pedig pelenka volt csak rajta.

Nekem akkor hordott 62-68-as ruhakat.3600 grammal szuletett.

2023. máj. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
Neked szerintem nyaron a 68-74 siman jo lesz ra.
2023. máj. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Jól jön a hosszú ujjú is, de én inkább a rövidre adtam egy pulcsit, ha estére hűvös lett.

Vékony hosszú nadrág sem árt, mert védi a bőrét a naptól. Nagyon érzékeny még a bőrük, pillanatok alatt megég.

A h&m ruhák mérete nagyobb, nem biztos, hogy kell a nagyobb ruhaméret. A lányom 78 centi volt az utolsó mérésnél, h&m-ből bőven jó neki a 74-es méret. A 80-as body ülepe lelógott neki térdig. Pepcoból meg már van 92-es bodyja is. Sinsayből 80-86-os darabjai vannak. Tavaly nyárra vettem neki először 74-es ruhákat 😀 lesz, amit idén is tud hordani.

2023. máj. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom is március végi, nyáron 68-as ruhákat hordott (Lidl, H&M), de volt pár 74-es C&A-s bodyja. Az egy picit nagy volt rá, de tűrhetően, őszre nőtt bele igazán. Én 62-est nem vennék már sokat, max 1-2 darabot májusra, ha beköszönt a meleg.
2023. máj. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hú, gratulálok, szép nagy baba.

A 68-as szerintem jó lesz. Inkább legyen kicsit nagyobb, mint pont passzos. 3 hónapos növekedési ugrásánál simán lehet, hogy pont bele is nő, ha nem hamarabb.


( Az én fiam január végén született (36+5-re 46 cm-2790 gramm) még mindig csak 4680 gr, meg 54 cm, szóval most kezdenek rajta jól állni azok a ruhák, amiket a születése előtt vettünk…TÉLRE. :D Mondjuk itt “szerencsére” hűvösebb az idő, 3 hete még havazott)

2023. máj. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Használtan veszek neki leginkább ruhácskát, de van a h&mben pár darab amit nem bírok kihagyni, pl az állítható méretű bordás szettek. Köszönöm még fogadom a tanácsokat, mindenkinek jó egészséget kívánok és boldog, napsütötte nyarat!😍
2023. máj. 5. 09:14
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyár elején 62 aztán végére 68-ast fogtok kb hordani.


Tapasztalat, hogy a H&M ruhák nőnek legtovább a gyerekkel. Pl. 62-es gatyát 5 hónapos babámra még simán rá tudtam adni, mert nyúlt vele együtt. Az elején meg lötyögött neki, mikor az volt a mérete. A 68-as az bőven jó lesz rá augusztus végén is ;)

2023. máj. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!