Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van mas is, aki azt erzi v...

Van mas is, aki azt erzi v erezte , mintha nem orulne neki reggel vagy ebredes utan vagy ha hazaert a babaja? Vagy mintha nem is erdekelne, hogy ott vagyok mellette vagy a helysegben, pl ha jatszik? 7honapos fiu

Figyelt kérdés
Azt hittem majd en leszek a mindene es barmikor meglat vagy meghall majd babakent, el repul kb az oromtol, de olyan sok reggel van, hogy mintha nem is orulne nekem vagy eljatszik ugy, hogy fel sem nez percekig, hogy egyaltalan ott vagyok e még, mintha nem is erdekelne, hogy ott vagyok e vagy kimegyek es nem is sir. Tudom, lesz majd, aki azt irja oruljek neki, hogy nem sir, de olyan jo lenne, ha latnam, h orul nekem v megnezi, h jjaa itt vagy jaj de jo(persze sokszor beszelek hozza, tehat lehet, h tudja azert, de pl ha telefont nyomkodok kicsit , van h elmaszik arrebb es szet sem nez ott vagyok e valahol, kicsit olyan, mintha nem kotodne hozzam ugy. Nem maszik ki utanam, ha kimegyek pl, volt mas is , aki igy erzett? 7honapos fiu
2023. máj. 9. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

8 hónapos volt a kisfiam, amikor úgy éreztem nap végén, hogy nem is voltunk együtt. Emiatt mondjuk nem éreztem, hogy ne örülne nekem, inkább annak tudtam be, hogy biztonságban és jól érzi magát. Pont azért nem lelkesednek kifejezetten, mert ilyenkor még el sem tudja képzelni annak a lehetőségét, hogy anya/apa nem állandó.

Jól mondod, majd ha beüt a szeparációs szorongás és feltűnik neki a különlét, akkor majd csinálhatsz mindent egy kézzel :)

2023. máj. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonlóan érzem magam, csak nekem már nagyobb a fiam(másfél éves), de ha meglát kint séta közben egy barátot, akit szeret, dob félre mindent és szalad oda hozzá, azt le se tojja, hogy én ott vagyok. Idegenhez nem megy, de pl egyik barátnőmet (együtt szoktunk menni a játszótérre) imádja, fogja a kezét, magyaráz neki, ha ketten vagyunk, akkor csak mellettem játszik. Pedig direkt nem mobilozok mellette, mindig beszélek hozzá, figyelek rá, de mintha csak azért lennék, hogy valaki adjon néha enni, vagy nemtom. Szeretném hinni, hogy ez normális, de a többi gyerek nem ilyen, szóval félek, hogy valamit elrontottam. Pedig válaszkész kötödő nevelést használunk, soha nem hagytam se sírni, se semmi, nem kiabálok vele, de nekem akkor se hoz oda semmit olyan lelkesen, mint kb mindenki másnak, meg nem akarja fogni a kezem, max ha ketten vagyunk. :(
2023. máj. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy vele mindig... Nem vagy olyan érdekes. Ez tök normális.
2023. máj. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám használd ki. Én most a 11 hónapos lánykámmal úgy vagyok, hogyha egyszer kimegyek az ajtón és másra hagyom, nem ugorhatok vissza semmiért, mert akkora ordítás lesz belőle, hogy semmmmiii, de semmmiiii nem nyugtatja meg, amíg át nem veszem és meg nem szeretgetem. Utána aznapra már matrica, nehogy megint kisétáljak. Ha elmegyek, vagy akárcsak kimegyek az udvarra és 3 órára be sem nézek, semmi gond nincs. Ha visszajövök nem örül, hanem hisztizik, ha nem vele foglalkozom. :) Durván dúl a szepa. Ehhez képest az apjának kacag, amikor hazaér és vigyorog rá édesen, hogy vegye már fel... ki érti ezt. :D

Változni fog, ne aggódj. Még nagyon pici!

2023. máj. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A szülő a biztonság.

A másik meg az újdonság, érdekesség.

2023. júl. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!