Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adott egy 10 hónapos gyermek...

Adott egy 10 hónapos gyermek aki erőteljesen próbálkozik az egy alvással ha reggel 8:00 kor kel fel akkor simán megy az egy alvás ha viszont valamiért 7:00 körül kel akkor még kettőt rövidebbet alszik. Ti hogy oldjátok meg az ebédeltetést?

Figyelt kérdés
A problémám inkább az hogy amíg az ebédre nem kerül a sor addig semmi baja majd mikor elkezdem etetni öt hat kanál után sírni kezd mert álmos így az ebédet alvás után folytatja. Nem alszik amúgy nagyon hosszút ha egyet alszik se másfél óra körülbelül ha esetleg két alvás van akkor délelőtt 20 percet délután Max egy órát. A kérdés igazából az lenne hogy esetleg nálatok is van e hasonló helyzet? Már próbáltam az ebédet egy fél órával hamarabb ra hozni. Most tizenkettőkor aludt el kíváncsi vagyok mennyit alszik bár valószínűleg így a fürdést is egy fél órával hamarabb ra kell hozzam. Próbáltam fixen kétszer altatni de ha 8:00 órakor kel fel esélyem nincs se babakocsiba sehol nem alszik el majd ilyen 11:00 fele kezd álmosodni De akkor már ki szoktuk húzni az ebédig. Köszi a válaszokat :)

2023. febr. 2. 12:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Etesd hamarabb 🤷‍♀️

Ki mondja meg, hogy delben kell feltetlenul ebedelni?

2023. febr. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nalunk igy van akkpr alvas utan eszik.egyszeru
2023. febr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem a hamarabb etetèssel van a baj. Irtam is hogy ma is hamarabb ebedeltettem. De ha lerakom mondjuk fel 12kor. Max 1.5orat alszik. Estig nem bírja így ki... Aztán borul minden.
2023. febr. 2. 12:26
 4/19 anonim ***** válasza:
En lerakom meg őt negy fele.fel orat szundikal es igy mar kibirja nyolc fel kilencig
2023. febr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

4 es vagyok.

Neked szerncsed van a masfel ora alvassal.az en fiam ha lerakom pl delben fel egy utan mar felvan 😏

9 honapos.

2023. febr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nem hajlandó délután aludni. Tényleg sok minden próbáltam. Ilyenkor csak azt tudom csinalni hogy este 8helyett fél 8kor furdetem. És igy megelőzőm a nagy sírást. 😅
2023. febr. 2. 12:33
 7/19 A kérdező kommentje:
4-es. Nálunk is rekordnak szamit ez a másfél óra. Mióta megszületett kinlodunk a nappali alvasokkal😅 amikor 4x aludt akkor is 4xfel órát.
2023. febr. 2. 12:35
 8/19 anonim ***** válasza:

Mi az ejszakaival is kinlodunk 😂

4

2023. febr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ez a legnehezebb átállás, ezen át kell esni, senki nem ússza meg. Jó tanács ebben nincs, csak próbálj meg alkalmazkodni a gyerekhez. Ha korábban álmos este, akkor fürdesd korábban, ennyi. Nekem úgy álltak át,hogy minden másnap volt egyforma, mert ha korábban kelt, akkor 2szer aludt, esti fürdés kicsit kitolódott, akkor reggel később kelt. Ilyenkor elég volt az 1 alvás, de akkor nyilván este jött előbbre stb stb.

Lányomnak tovább tartott az átállás, hónapokig, kisfiam 2 hét alatt lezavarta nagyjából.

2023. febr. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen próbálok alkalmazkodni😊 most egy órát aludt csak úgyhogy biztos fog még szunditani szerintem..
2023. febr. 2. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!