Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam kislányom a...

Hogy szoktassam kislányom a nagylányommal együtt történő déli alváshoz?

Figyelt kérdés

Eddig nem volt gond, aludt.

De most 7 hós mult, átállna a 3 alvásról a kettőre, ami ugye délelőttre és délutánra tevődne.

de én szeretném, hogy délben együtt aludjanak.

délelőtt, ha sétálunk, alszik 9-10 között, ilyenkor még van esélyem, hogy 1-kor le tudom tenni.

De ha itthon vagyunk, akkor később alszik csak el, 10-10,30 között, és esélytelen, hogy 14 előtt elaludjon. Nagylányom viszont addig nem bírja...

A kicsi nem bírja addig, amíg a nagyon altatnám, a nagy nem bírja addig, hogy a kicsi egy alvás után megint álmos legyen.

Tanács, ötlet?

(azon kívül, hogy hagyjam akkor aludni, amikor álmos...)


2010. okt. 10. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Hamarabb kell kelteni a kicsit vagy mindig le kell menni sétálni délelőtt. esetleg ha otthon vagytok jó nagyot szellőztetni a lakásban, hogy friss legyen a levegő.
2010. okt. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk amikor átállt kettőre az alvókája,akkor a második általában ebéd után jött. Mekkora a nagy?

Az enyémek közt 2 év van,és van,hogy a nagyobb nem alszik,csak a kicsi. Van,hogy 1-1,5 órával elcsúszik az alvás idő, ilyenkor már mind a 2 hamar elalszik,egyszerre. Ha egyszerre is alszanak, nem egyszerre ébrednek fel. Délben a nagy az Ő szobájukban alszik,a kicsi a miénkben.

2010. okt. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A nagy 28 hós, és fix alvásidő van. 12-12,30 között ebéd és 12,30-13 között alvás. Nem tologatom, mert akkor már nem alszik el a nagy.

Egy szobában alszanak, mindkettő a saját ágyában.

2010. okt. 10. 15:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is gond volt, de az óvoda megoldota. Mert ugye a nagy ott alszik hétköznap, így csak hétvégén van gondom. SA kicsi 9 hónapos és ő is ha sétálunk elalszik a kocsiban, de ha otthon vagyunk akkor 11-12 körül alszik el és 14:00-kor ebédel, majd uzsi után újra alszik. Hétvégén ez úgy működik, hogy leteszem a kicsit aludni, közben megebédelünk a naggyal és után a belopózunk a szobába és lefekszik ő is. De olyan is van, hogy addigra a kicsi felébred, vagy 10 perc múlva felébred és akkor őt gyorsan kiviszem, a nagy meg még visszaalszik.
2010. okt. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagylányom ég egy évig nem meg oviba, de lehet, hogy még akkor sem...

A belopózás nálunk is előfordul, de ha a kicsi felkel, megint nem tudom végezni a dolgom, mert foglalkozni kell vele, hogy nem kurjongasson- és ne keltse fel a nagyot.

2010. okt. 13. 19:16
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy és három évesek az enyémek.

Amíg a kicsi 2x aludt, én bizony 40 perc szundi után felébresztettem délelőtt, és így ebéd után ő egy picvel később mint a nagy, de másodszorra is elaludt.

Amióta egyszer alszik ő is, együtt alszanak ebéd után. A gond az, hogy én még mindig nem tudtam őket egy szobába szoktatni délutánra. Este minden gond nélkül elalszanak, de du sajnos nem megy, mert szórakoznak csak. Már többször próbáltam, illetve az is gond, hogy nem egyszerre ébrednek, és utána felébresztik egymást.

Ezért a pici a nappaliban levő járókában alszik délután. Gyakorlatilag össze lehetne csukni, mert csak ilyenkor használjuk, de még nem lehet...

Ez van, én is reménykedem, mert csak két szobánk van, és időről időre megpróbálom, de nem vagyok túl sikeres. :o)

2010. okt. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!